x1920x600-pioneers-in-hearing-technology.jpg,qh=600,ala=en,aw=1920,arev=B09F,ahash=EB93E7AA2F6B580D1871E80230D895FF.pagespeed.ic.5291-9EDIO

شرکت Oticon، چون صداها اهمیت دارند.

در ۹ دقیقه این متن را بخوانید
موقعیت مکانی: Copenhagen, Denmark
تعداد افراد مشغول به کار: ۱۰۰۱ – ۵۰۰۰ نفر
وضعیت عرض اولیه: شخصی
سال تاسیس: ۱۹۰۴
بنیانگذاران: Gary Rosenblum, Annette Mazevski, Michael Porsbo
وضعیت فعالیت: فعال
ارزش‌گذاری: ۴.۳ بیلیون دلار (۲۰۱۹)

بخش اول – معرفی:

Oticon یک تولید کننده‌ی سمعک در دانمارک است که در سال ۱۹۰۴ در دانمارک تاسیس شد. ریشه‌ی مأموریت آن‌ها “اول مردم” بود که بنیان‌گذار شرکت، هانس دمانت، برای خرید سمعک برای همسرش در سال ۱۹۰۳ به انگلستان سفر کرد و متعهد به بهبود زندگی افرادی که در دانمارک مشکل شنیدن داشتند، اندکی بعد شروع به واردات سمعک کرد. ویلیام، پسر دمانت، تجارت را به طراحی و ساخت سمعک تبدیل کرد. اوتیکن اولین مدل سمعک خود را در طول جنگ جهانی دوم تولید کرد و امروز نیز به تولید فناوری برای خدمت به مردم ادامه می‌دهد.

اوتیکن با تحقیق از موسسه خواهرشان، اریکشولم، فناوری BrainHearing را بر اساس فرایند شنیدن توسط مغز ایجاد کرده است. با شنوایی طبیعی‌، امواج صوتی وارد گوش می‌شوند و به سیگنال‌های عصبی گوش داخلی تبدیل می‌شوند که به مغز ارسال می‌شوند تا به عنوان صدا پردازش شوند. از دست دادن شنوایی از همان ابتدا سیگنال‌های صوتی را به هم می‌ریزد و تا رسیدن آن‌ها به مغز، درک صداها برای مغز دشوار است.

اساساً، فناوری BrainHearing به مغز در روند شنوایی کمک می‌کند. با استفاده از سیستم عامل پردازش سریع BrainHearing ، Inium از چهار ویژگی اصلی تشکیل شده است: صدای فضایی، فوکوس آزاد، گفتار محافظ E و YouMatic. صدای فضایی و فوکوس آزاد توانایی مغز را برای درک جهتی که اصوات از آن ناشی می‌شود تقویت می‌کند و به دارندگان در تمرکز و بزرگنمایی صداهایی که می‌خواهند بشنوند کمک می‌کند. گفتار محافظ E تشخیص گفتار را بهبود می‌بخشد، به ویژه در محیط‌های پر سر و صدا و شرایط دشوار گوش دادن، مانند رستوران‌های شلوغ یا مکالمه با چندین نفر. YouMatic به دارندگان این امکان را می‌دهد تا تجربه گوش دادن خود را برای یک صدای طبیعی تنظیم کنند.

سمعک‌های Oticon اتصال بی‌سیم به تلفن‌های هوشمند، تلویزیون، میکروفون از راه دور و سایر دستگاه‌های الکترونیکی را فراهم می‌کنند. سیستم بی‌سیم ConnectLine استفاده کنندگان را قادر می‌سازد تا به تلفن خود متصل شوند، تا تماس تلفنی را مستقیماً به سمعک خود منتقل کنند. سمعک‌های Oticon همچنین دارای یک ریموت به اندازه‌ی کلید هستند که به شما اجازه می‌دهد تنظیمات و میزان صدا را تنظیم کرده و بین برنامه‌ها با اختیار و سهولت تغییر دهید.

سمعک‌های Oticon در پنج خانواده آلتا، ریا، نرا، دینامو و سومو موجود است. همه خانواده‌ها به سبک‌های مختلفی در دسترس هستند: پشت گوش، داخل گوش، کاملا داخل کانال و کانال نامرئی. سمعک‌های Oticon کاملاً قابل تنظیم هستند و انواع مختلفی از ترکیبات را برای رفع نیازهای شنوایی خاص ارائه می‌دهند. سمعک‌های Oticon با طراحی‌های زیبا و محرمانه در یک پوسته‌ی مقاوم در برابر رطوبت و آوار نگهداری می‌شوند تا از قطعات الکترونیکی در برابر عناصر و گرد و غبار محافظت کنند. سمعک‌های Oticon نیز درمان وزوز گوش را ارائه می‌دهند.

 

Oticon – فناوری تغییر دهنده‌ی زندگی

Oticon در میان سه شرکت بزرگ در سراسر جهان در زمینه تجارت راه‌حل‌های شنوایی قرار دارد. ما به عنوان رهبران صنعت، دائما به دنبال چشم انداز خود هستیم: جهانی که کاهش شنوایی در آن محدودیتی نداشته باشد. ما کنوانسیون‌ها را به چالش می‌کشیم و محدودیت‌های فناوری را تغییر می‌دهیم تا زندگی افراد کم شنوا تغییر کند. Oticon یک شرکت جهانی با دفتر مرکزی در دانمارک است و با بیش از ۱۴۵۰۰ کارمند و درآمد بیش از ۱۴ میلیارد بخشی از گروه Demant است. سمعک‌های ما در بیش از ۱۰۰ کشور جهان در دسترس هستند. در Oticon، ما همیشه به دنبال افرادی با استعداد و مشتاق هستیم که به ما کمک کنند مرزهای فناوری را بیش از پیش، پیش ببریم تا بتوانیم افراد نیازمند را توانمند کنیم.

 

تمایل ما برای پیشرفت از یک تاریخچه‌ی قوی در زمینه‌ی نوآوری محصول ناشی می‌شود.

به عنوان بخشی از گروه Demant، ما به یکی از قوی‌ترین تیم‌های تحقیق و توسعه در جهان، آخرین پیشرفت‌های فن‌آوری و بینش مراقبت‌های شنوایی دسترسی داریم. صلاحیت‌های پزشکی Oticon بیش از یک قرن نوآوری در پردازش صدا، چندین دهه تجربه پیشگام در فناوری کاشت شنوایی را شامل می‌شود. ما با خلق راه‌حل‌هایی که از تکنیک‌های ثابت و اثبات شده استفاده می‌کنند، اما برای پیش بینی تحولات آینده طراحی شده‌اند، افتخار می‌کنیم. با این کار، اطمینان حاصل می‌کنیم که انتخاب Oticon Medical همچنان به عنوان گزینه‌ای قابل اثبات در آینده باقی مانده است. ما در آنجا خواهیم بود تا به کاربران خود در طول زندگی کمک کنیم.

 

افراد:

Gary Rosenblum                     مدیرعامل

Annette Mazevski                   مدیر ارزیابی فناوری

Michael Porsbo                       مدیر محصول، مدیر گروه

 

بخش دوم – محصولات:

به طور کلی محصولات شرکت Oticon به دو دسته‌ی قرارگیری درون گوش و قرارگیری در پشت گوش تقسیم می‌شود.

 

قرارگیری درون گوش:

این سمعک‌ها در داخل گوش شما قرار می‌گیرند و باعث می‌شوند سمعک‌های بسیار ظریف یا حتی نامرئی باشند.

داشتن این سمعک چگونه است؟

سمعک‌های قرار گرفته در درون گوش به راحتی در مجاری گوش شما قرار می‌گیرند، از عینک، کلاه و سایر پوشش‌های سر خارج می‌شوند. کوچکترین آن‌ها سمعک نامرئی هستند، در حالی که مدل‌های بزرگتر متناسب با رنگ پوست شما است.

کنترل درون سمعک‌های قرار گرفته در درون گوش:

برخی از سمعک‌های داخل گوش دارای یک دکمه کوچک برای کنترل آن‌ها هستند. شما از این برای انتخاب برنامه‌های مختلف استفاده می‌کنید. برنامه‌ها به شما کمک می‌کنند تا در موقعیت‌های مختلف خوب بشنوید. اگرچه بیشتر کنترل نویز به صورت خودکار انجام می‌شود، اما داشتن یک برنامه ویژه در زمانی که در مکان‌هایی بسیار پر سر و صدا هستید و یا هنگام تماشای تلویزیون به شما کمک می‌کند. وقتی مجهز به سمعک خود هستید، برنامه‌ها توسط متخصص مراقبت از شنوایی، تنظیم می‌شوند. برای روشن یا خاموش کردن سمعک‌های داخل گوش، کشوی باتری را باز می‌کنید که باعث قطع برق می‌شود. برای سمعک‌های بزرگتر داخل گوش (In-The-Canal و بزرگتر)، می‌توانید سمعک‌ها را با استفاده از یک برنامه سمعک برای آیفون و سایر تلفن‌های هوشمند کنترل کنید.

انواع سمعک‌های قرار گرفته درون گوش:

  • سمعک‌های نامرئی در کانال (IIC):

کوچکترین سمعک‌های ما می‌توانند در داخل مجرای گوش شما بنشینند. به این موارد سمعک نامرئی نیز گفته می‌شود.سمعک‌های نامرئی در کانال (IIC) به اندازه‌ای نشسته‌اند که توسط افراد دیگر دیده نمی‌شوند. یک “پین” پلاستیکی نازک در دسترس است، تا بتوانید سمعک مخفی را با آن بیرون بیاورید. همه‌ی افراد نمی‌توانند این سمعک‌های کاملاً نامرئی را داشته باشند زیرا مجاری گوش شما باید به اندازه‌ی کافی بزرگ باشند تا بتوانند در آن‌ها جای بگیرند. سمعک‌های Oticon IIC مناسب افراد کم شنوایی خفیف یا متوسط یا شدید است. IIC سمعک‌های سفارشی است که دقیقاً متناسب با گوش شما ساخته می‌شود. بهترین سمعک‌های نامرئی به طور خودکار با محیط‌های مختلف صوتی سازگار می‌شوند، بنابراین در طول روز نیازی نیست آن‌ها را لمس کنید یا تنظیمات آن‌ها را تغییر دهید.

  • سمعک‌های کاملاً داخل کانال (CIC):

سمعک‌های بسیار محتاطانه‌ای که کاملاً در مجرای گوش قرار می‌گیرند و به خوبی از دید دیگران پنهان هستند. این سمعک‌ها کاملاً پنهان هستند، اما سمعک‌های کاملاً نامرئی نیستند. سطح صفحه برای مطابقت با رنگ گوش شما، برای حداکثر اختیار، رنگی است. این موارد برای افرادی که کم شنوایی خفیف تا متوسط یا شدید دارند مناسب است. سمعک‌های کاملاً درون کانال(CIC) به طور خودکار با محیط‌های مختلف صوتی تنظیم می‌شوند؛ بنابراین در طول روز نیازی به تغییر تنظیمات آنها نیست. با این وجود، اگر کنترل دستی را ترجیح می‌دهید، سمعک‌های CIC به دلیل صفحه کمی بزرگتر که فضای لازم برای یک دکمه را دارد، گزینه دکمه کنترل را به شما می‌دهند. CIC سمعک‌های سفارشی است که دقیقاً متناسب با گوش شما ساخته می‌شود.

  • سمعک‌های داخل کانال (ITC):

کمی بزرگتر از سمعک‌های فوق، سمعک کاملاً داخل کانال است، اینها می‌توانند سمعک بلوتوث باشند؛ بنابراین می‌توانید به صورت بی‌سیم به تلفن‌های هوشمند، تلویزیون و سایر دستگاه‌ها متصل شوید. صفحه کوچکی در قسمت تحتانی گوش دیده می‌شود. این می‌تواند یک چرخ ولوم برای کنترل سطح صدا و یک دکمه برای کنترل برنامه داشته باشد. به عنوان سمعک بلوتوث، می‌توانید سمعک‌های ITC را با بسیاری از دستگاه‌های سرگرمی و ارتباطی دیجیتال و همچنین لوازم جانبی اختصاصی مراقبت از شنوایی مانند میکروفن‌های از راه دور و کنترل از راه دور ما وصل کنید. اتصال سمعک‌های ITC ساده است. شما از برنامه سمعک رایگان ما برای آیفون و سایر تلفن‌های هوشمند استفاده می‌کنید. اندازه‌ی بزرگتر سمعک‌های ITC  کار با آن‌ها را آسان‌تر از سمعک مخفی کوچکتر می‌کند. این مناسب افرادی است که ممکن است برای استفاده از سمعک‌های بسیار کوچک تلاش کنند. Oticon ITC  مناسب افرادی است که کم شنوایی خفیف تا شدید دارند. ITC سمعک‌های سفارشی است که دقیقاً متناسب با گوش شما ساخته می‌شود.

  • سمعک‌های Half-Shell:

این سمعک‌ها بیشتر قسمت قابل رویت گوش را پر می‌کنند. استفاده از آن‌ها آسان است و به صورت بی‌سیم به تلفن‌های هوشمند، تلویزیون و سایر دستگاه‌ها متصل می‌شوند. این نوع سمعک به جای اینکه فقط در مجرای گوش باشد، به طور واضح در گوش قرار می‌گیرد. آن‌ها همچنین به عنوان سمعک کم مشخصات شناخته می‌شوند. از آنجا که بزرگتر از سایر سمعک‌های داخل گوش هستند، برای افرادی که با چالش‌های زبردستی روبرو هستند، راحت تر کنترل می‌شوند. سمعک‌های Half-Shell به راحتی می‌توانند در گوش شما قرار بگیرند و تعویض باتری را برای شما راحت کنند. علاوه بر این، آن‌ها می‌توانند باتری‌هایی با دوام بیشتر و کنترل‌های بزرگتر را در خود جای دهند. سمعک‌های Half-Shell برای کاهش شنوایی از خفیف تا شدید مناسب هستند. Half-Shell ها سمعک‌های سفارشی هستند که دقیقاً متناسب با گوش شما ساخته می‌شوند.

  • سمعک‌های Full-Shell:

این کمک‌های شنوایی ساده‌ترین سمعک شنوایی در گوش دادن و استفاده است. آن‌ها به صورت بی‌سیم به گوشی‌های هوشمند، تلویزیون‌ها و سایر دستگاه‌ها متصل می‌شوند. آن‌ها به عنوان سمعک کم شنوایی شناخته شده‌اند. از آنجا که آن‌ها بزرگتر از سایر سمعک‌ها هستند، آن‌ها برای افرادی که با چالش‌های مهارتی مواجه هستند، آسان‌تر می‌شود. بیشتر، آن‌ها می‌توانند باتری‌های طولانی مدت و کنترل‌های بزرگتر را جایگزین کنند. سمعک‌های Full-Shell برای از دست دادن شنوایی از خفیف تا شدید مناسب است. سمعک‌های Full-Shell سفارشی هستند که به طور دقیق برای گوش‌های شما شکل می‌گیرند.

 

بخش سوم – خدمات ما:

  • درک بیماران:

اول مردم

در  OTICON MEDICAL، فلسفه بنیانگذار ما “اول مردم” است. این میراث مستقیم از ریشه‌های ما در ایتون است و می‌تواند در شور و شوق ما برای کار نزدیک با بیماران دیده شود، به دنبال درک نیازهای شنوایی آن‌ها و نحوه‌ی کاهش شنوایی آن‌ها بر زندگی آن‌ها تاثیر می‌گذارد.

به طور مداوم تلاش برای دستیابی به بینش بیشتر

اگر چه ما به توسعه فن‌آوری‌های نوآورانه خاص شده‌ایم، می‌دانیم که تکنولوژی به تنهایی نمی‌تواند کیفیت صدای کاربران ما را تامین کند. به همین دلیل تمام تحقیقات ما در همکاری نزدیک با بیماران واقعی و کلینیک‌ها اتفاق می‌افتد. با توجه به کاربران نهایی و همکاری با انجمن‌های بیماران و گروه‌های کاربران آنلاین، می‌توانیم دانش نظری را بدست آوریم و بینش عملی را اضافه کنیم که نوآوری‌های جدید ما را برآورده می‌کند، نیازهای بیمار را برآورده می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند تا بر چالش‌هایی که در زندگی روزمره‌شان وجود دارد با آن‌ها روبرو شوند. بیماران در مرکز توجه ما قرار دارند و ما همیشه به آن‌ها گوش می‌دهیم.

 

  • تحقیقات پیشرو و دانش فنی:

بر اساس تحقیقات تأسیس شد.

تحقیقات در قلب کار ما برای بهبود نتایج بیمار در فناوری ایمپلنت شنوایی است. تیم ما از کارشناسان همکاری نزدیکی با بیمارستان‌های دانشگاهی و موسسات تحقیقاتی دانشگاهی، از جمله مرکز تحقیقات علمی اریکشولم، و همچنین بیماران و شنوایی متخصصان مراقبت‌های بهداشتی کار می‌کنند. این به ما اجازه می‌دهد تا ما در خط مقدم تحقیق قرار بگیریم در حالی که قادر به ارزیابی تاثیر ایده‌های ما با افراد واقعی در شرایط واقعی زندگی هستیم.

تولید دانش

به عنوان بخشی از گروه پیشرو در جهان از شرکت‌های مراقبت‌های بهداشتی، ما کنترل کامل تمام فرآیندهای طراحی، اعتبار سنجی و تولید را داریم. با استفاده از این سطح کنترل، ما می‌توانیم بلافاصله کشف‌های جدید شنوایی و جراحی را به پیشرفت‌های قابل توجهی در کیفیت زندگی برای افرادی که از، از دست دادن شنوایی رنج می‌برند، تبدیل کنیم.

 

  • تکنولوژی نوآورانه و اثبات شده:

تاریخ نوآوری

ما به خودمان در ایجاد راه‌حل‌هایی که از تکنیک‌های ثابت و اثبات شده استفاده می‌کنیم، افتخار می‌کنیم، اما هنوز هم برای پیش بینی تحولات آینده باید طراحی کنیم. با انجام این کار، ما اطمینان می‌دهیم که انتخاب پزشکی OTICON همچنان یک انتخاب پیش فرض آینده است.

تخصص شنوایی

بیش از ۱۰۰ سال سابقه ما در شنوایی به این معنی است که ما دانش و درک قابل توجهی از فن‌آوری‌های هسته‌ای را در پردازش صدا پیشرفته، استراتژی‌های برنامه نویسی، میکرو مکانیک، طراحی مدار مجتمع، طراحی نرم افزار، اتصال بی‌سیم، شنوایی و عملکرد شنوایی ایجاد کرده‌ایم.

 

  • ابزارهای پشتیبانی بالینی:

ابزار امن و قابل اعتماد

به منظور ارائه هر بیمار با راه‌حل بهینه شنوایی، ما متعهد به حمایت از تمام مراحل فرآیند بالینی هستیم. ما با طراحی درست ایمپلنت و ابزار جراحی برای روش‌های جراحی قابل اعتماد، کارآمد و ایمن را ارائه می‌دهیم. و هنگامی که جراحی کامل است، راه‌حل‌های مناسب ما هدف ترکیب سهولت استفاده با انعطاف‌پذیری و عملکرد بالا است. علاوه بر این، جاه طلبی ما این است که ابزار تشخیصی را برای حمایت از کل فرآیند، از شناسایی به لانه گزینی، اتصالات و اعتبار سنجی ارائه دهیم.

حمایت از کل سفر بیمار

ما همچنین برای توسعه ابزارهایی که از بیماران پشتیبانی می‌کنند از همه نحوه ارزیابی قبل از عمل به توانبخشی تلاش می‌کنیم و ما با همکاری موسسه معتبر IDA کار می‌کنیم تا درک بهتر از کل سفر بیمار را تقویت کنیم. این شرکای بالینی ما را قادر می‌سازد تا برای بیماران خود بهترین تجربه ممکن را ارائه دهند.

 

  • خدمات و پشتیبانی جهانی:

دسترسی جهانی، تماس محلی

در OTICON MEDICAL، ما متعهد به ارائه پشتیبانی مادام العمر هستیم که متخصصان و بیماران نیازمند، بدون توجه به جایی که آن‌ها در جهان هستند، بتوانند به خوبی با ما در ارتباط باشند. به عنوان یکی از اعضای یکی از بزرگترین گروه‌های جهان از شرکت‌های بهداشتی درمانی، ما به طور منحصر به فرد با دسترسی به خدمات جامع، توزیع جهانی و خدمات به اشتراک گذاشته شده‌ی کارآمد، قرار داریم. دسترسی جهانی ما، همراه با تماس محلی ما با کلینیک‌ها و کاربران، ما را قادر می‌سازد روابط بلند مدت را برای تحویل موفقیت آمیز خدمات و حمایت از بالاترین کیفیت ایجاد کنیم.

به اشتراک گذاری دانش‌

از اطلاعات بازپرداخت به آموزش، شناسایی بیمار و کمک به ایجاد زیرساخت‌های جدید برای راه‌حل‌های شنوایی ایمپلنت، جاه طلبی ما این است که به پزشکان در سراسر جهان با چالش‌های روزانه‌ی خود کمک کنیم. علاوه بر این، ما اطمینان می‌دهیم که دانش در میان متخصصان صنعت به شکل موارد آموزشی و برنامه‌های آموزشی به اشتراک گذاشته شده است.

 

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram