IEEE

استانداردسازی برای شبکه‌های بلاکچین اینترنت اشیا، با همکاری IoTeX و IEEE

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید

دکتر Xinxin Fan، رئیس رمزنگاری در IoTeX، به عنوان نایب رئیس کارگروه استاندارد IEEE P2418.1 منصوب شده است که این کارگروه بر روی ایجاد یک استاندارد جهانی برای استفاده از بلاکچین در اینترنت اشیا (IoT) متمرکز است. در این انتصاب، معاون IoTeX توسط اعضای کمیته استاندارد انتخاب شد تا در کنار دکتر Ramesh Ramadoss، به عنوان رئیس کار گروه استاندارد IEEE 2418.1 و رئیس صندوق ابتکار بلاکچین IEEE کار خود را به منظور پیشبرد اهداف این کار گروه آغاز نماید.

طبق دستور کارگروه، این استاندارد یک چارچوب مشترک برای استفاده از بلاکچین جهت پیاده‌سازی و تعامل با اینترنت اشیا (IoT) را فراهم می‌کند و چالش‌های امنیتی و حریم خصوصی در رابطه با بلاکچین در اینترنت اشیا را در دو بخش بلاکچین‌های مجاز و بلاکچین‌های غیرمجاز جهت طراحی استاندارد، مدنظر قرار خواهد داد.

استانداردها یکی از مولفه‌های اساسی است که با توجه به رشد بازار، پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۳۰ با رشد ۷۳.۵ درصدی ترکیبی سالانه به ۳۱ میلیارد دلار برسد، دکتر Xinxin Fan در این باره اظهار داشت:

“IEEE در ایجاد استانداردهای جهانی برای فنآوری‌های نوظهور نقش مهم و انکارناپذیری داشته است. من مفتخرم که در این فرآیند برای ایجاد استاندارد بلاکچین مختص به شبکه‌های اینترنت اشیا شرکت می‌کند، این استاندارد، از وِزگی‌هایی بهره می‌برد که ضمن محافظت از حریم خصوصی و تقویت نوآوری، قابلیت همکاری را افزایش می‌دهند. اینها عناصر سازنده‌ای هستند که شرکتهای بیشتری را با اینترنت اشیا بلاکچین آشنا می‌کند.”

این استانداردها به ویژه برای بلاکچین و اینترنت اشیا بسیار مهم است چرا که شامل شبکه‌ای پیچیده‌ایی از اتصال دستگاه‌ها است که توسط صدها شرکت مختلف ساخته شده است.

قابلیت همکاری یکی از مولفه‌های اصلی و اساسی مدنظر اعضای کارگروه در ایجاد استانداردهایی است که از قدرت کامل اکوسیستم نوآوری بلاکچین استفاده می کند.

Ramesh Ramadoss، رئیس کارگروه استاندارد، درباره‌ی این قابلیت همکاری اظهار داشت: “استانداردها با کاهش موانع فنی به رشد و استفاده از فنآوری‌های جدید کمک می‌کنند. در فضای بلاکچین، عدم قابلیت همکاری یک مانع فنی است. نحوه اتصال دستگاه‌ها به بلاکچین برای فعال سازی غیرمتمرکز ارتباطات ماشین به ماشین باید از یک استاندارد جهانی پیروی کند. استانداردها فرمت‌های داده را تراز می‌کنند، به قابلیت همکاری بین سیستم‌ها می‌رسند و به تصویب این فناوری نوآورانه کمک می کنند.” “با مشارکت محققان، استارتاپ‌ها و شرکت‌های جهانی مانند IBM ،GE ، Dell و Huawei ، IEEE در صف مقدم ساخت استانداردها و همسو‌سازی ذینفعان با فناوریهای نوظهور قرار داریم. این کار برای آینده IoT بلاکچین بسیار مهم است.”

دکتر Fan، در انتهای صحبت‌های خود این‌گونه جمع‌بندی می‌کند:”با ایجاد استانداردها با کمک متخصصان صنعت، IoTeX نه تنها به نوآوری در فضای بلاکچین از طریق محصولات دنیای واقعی ما مانند Ucam و Pebble Tracker کمک می‌کند، بلکه همچنین در فضای تحقیق و توسعه‌ی استاندارد به یاری رساندن به IEEE و IIC متعهد خواهد بود. تا بدین ترتیب، به رسالت خود در شکل‌گیری آینده بلاکچین و اینترنت اشیا کمک کند.”

درباره IOTEX:
IoTeX در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد، یک شرکت مبتنی بر فناوری بلاکچین است که در آن با ایجاد بستری برای تأمین اینترنت امن، یک اکوسیستم باز را بوجود می‌آورد که در آن انسان‌ها و ماشین‌ها می‌توانند با اطمینان و با حریم خصوصی تضمین شده، با هم تعامل کنند. IoTeX آینده‌ای را در نظر می‌گیرد که افراد به طور روزمره می‌توانند دستگاه‌های هوشمند خود و همچنین داده‌ها و تولیدی‌های با ارزش خود را در اختیار داشته و کنترل کنند. IoTeX با پشتیبانی تیمی جهانی متشکل از ۳۰ نفر از دانشمندان و مهندسان برتر می‌باشند، که با ترکیبی از فناوری بلاکچین، هویت غیرمتمرکز، فضای ایمنی را برای شبکه‌های اینترنت اشیا فراهم می‌کند.

منبع:

https://www.prweb.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram