Senet-1024x576

گروه فناوری Senet از رشد چشمگیر مشتریان خود جهت استقرار راه حل های IoT تجاری و صنعتی خبر داد

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید

شرکت Senet، یک ارائه دهنده‌ی پیشرو در حوزه‌ی سیستم‌عامل‌های نرم‌افزاری و خدمات مبتنی بر ابر است که امکان اتصال جهانی و ایجاد شبکه درخواستی را برای کاربران و تولیدکنندگان اینترنت اشیا فراهم می کند، این شرکت امروز در گزارشی ضمن بیان دستاوردها و عملکردهای این شرکت، از رشد قابل توجه بازار اینترنت اشیای صنعتی خود خبر داد. از نکات قابل توجه، افزایش چشمگیر استفاده از پلتفرم Senet توسط مشاغل چند مکانه است. چرا که این پلتفرم‌ها نیازهای طراحی، استقرار و مدیریت شبکه‌ها را برای راه‌حل‌های IoT بسیار مقیاس‌پذیر و توزیع شده برطرف می‌کنند. اکنون Senet پس از افزودن دستگاه‌های متصل بیشتر در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ نسبت به سال گذشته، میلیون‌ها معامله را روزانه از طریق سیستم عامل خود پردازش می‌کند.

همانند سایر بازارهای اینترنت اشیا که در حال بلوغ هستند، بخش سازماندهی شرکت‌ها نیز در حال درک این موضوع هستند که معماری شبکه های قدیمی، سیستم عامل‌های مدیریتی و مدل‌های استقرار برای پشتیبانی از استقرار اینترنت اشیا مناسب نیستند. به همین ترتیب، شبکه‌های توسعه‌دهنده و سرورهای شبکه مبتنی بر دروازه (Gateway) ممکن است نقاط ورودی کم هزینه و جذابی را برای استقرار راه‌حل‌های اینترنت اشیا ارائه دهند، اما با توجه به محدودیت ظرفیت کم، کمبود ابزار مدیریت شبکه، نبود grade -carrier، برای مقیاس فراتر از پایلوت‌ها یا پروژه‌های کوچک طراحی نشده‌اند.

ابرهای مستقر در معماری مانند معماری توسعه یافته توسط Senet، نیاز به تأمین محلی دسترسی به شبکه در هر مکان را از بین می‌برد. این کنترل متمرکز ایجاد شده، نیاز به نیروی ماهر را کاهش می‌دهد و یک مدل استقرار “خارج از جعبه (OOTB)” را فراهم می‌کند که در هر مکان “plug and play” باشد.

Bruce Chatterley، مدیرعامل Senet، در این باره اظهار داشت: “هنگام استفاده از راه‌حل‌های اینترنت اشیا، علاوه‌بر کارکرد مناسب شبکه‌های طراحی شده برای اهداف مختلف، کسب‌و‌کارها می‌خواهند قابلیت مشاهده، در دسترس بودن و بررسی وضعیت آنها را در اختیار داشته باشند تا نزدیک بر شرایط سرمایه‌گذاری خود نظارت داشته باشند.” “شرکت‌های مشتری ما به طور فزاینده‌ای از شبکه‌های وسیع با منابع زیاد دور می‌شوند تا بتوانند هزینه و پیچیدگی شبکه‌های اینترنت اشیا خود را از طریق یک سرویس SLA پشتیبانی کنند. در حقیقت ، ما اکنون در چهل و ششمین نسخه نرم افزاری خود هستیم، که نشان‌دهنده پیشرفت مداوم شرکت‌ها است – البته با حفظ خدمات درجه یک.”

Senet از نظر استراتژیک بر روی ارائه شبکه های اینترنت اشیا بی‌نهایت مقیاس‌پذیر، مقرون به صرفه و ایمن برای مشاغل متمرکز است. رشد استفاده از سیستم‌عامل شبکه و اتصال این شرکت توسط مشاغلی انجام می‌شود که برای ایجاد زیرساخت و نظارت بر مصرف انرژی، نظارت بر محیط زیست در محیط داخلی و فضای باز، ایمنی و امنیت کارگر و ردیابی دارایی به یک اکوسیستم داده محور بهم پیوسته نیاز دارند. همچنین ایمنی و انطباق خدمات غذایی، و مدیریت ساختمان‌های هوشمند دیگر موارد استفاده می‌باشد.

بسیاری از مشاغل اجرا کننده این راه‌حل‌ها آن را برای درگاه‌های داخلی و یا فضای باز خود گسترش داده و از سیستم‌عامل Senet، برای مدیریت زیرساخت‌های شبکه حاصل استفاده می‌کنند. این مدل ساخت زیرساخت‌های کم هزینه همراه با مدیریت شبکه مبتنی بر ابر مدرن، کاملاً برای شرکت‌های توزیع شده مناسب است:

  • دسترسی به شبکه خصوصی، دسترسی به شبکه عمومی (برای پوشش داخلی و خارجی) یا ترکیبی از مدل های استقرار.

ارائه‌ی سرویس grade -carrier که توسط توافق‌نامه‌های سطح خدمات (SLA) پشتیبانی و به صورت جداگانه تعریف و برای نیازهای تجاری، سازگار شده است.

  • ارائه‌ی ابزارها و خدمات پیچیده طراحی شبکه برای اطمینان از پوشش و عملکرد برای محیط‌های داخلی، فضای باز و محیط‌های کمپی.
  • کنترل متمرکز مدیریت ناوگان دستگاه، از جمله پردازش انبوه دستگاه‌ها، قوانین مبتنی بر سیاست‌های هشدارها و اعلان‌ها و ارائه‌ی سیستم‌عامل بهینه‌سازی شده.
  • امنیت انتها به انتها.
  • به‌روزرسانی سرور شبکه یکپارچه و پشتیبانی روزانه از تیم اختصاصی خدمات مشتری و تیم.

رشد تقاضا برای استقرار شبکه‌های Senet در بخش‌های سازمانی و صنعتی به دنبال افزایش قابل توجه تقاضا از بخش‌های انرژی و آب و برق است که استقرار و تراکم شبکه LoRaWAN این شرکت را در سراسر ایالات متحده برای پشتیبانی از ساخت شبکه‌های شهری تسریع کرده است.

*درباره‌یSenet :Senet نرم افزارها و سرویس‌های مبتنی بر ابر را ایجاد می‌کند که توسط اپراتورهای مختلف شبکه، توسعه‌دهندگان برنامه ها و سیستم یکپارچه‌سازی شبکه‌های اینترنت اشیا (IoT) مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر کاربردهای صنعتی و تجاری، Senet شبکه‌های کنتور هوشمند را برای بسیاری از مناطق خدمات آب شهری در سراسر ایالات متحده طراحی کرده است که میلیون‌ها خانوار را نمایندگی می‌کند. Senet سال‌هاست که در حال طراحجی و توسعه‌ی فناوری‌های شبکه گسترده کم مصرف در سطح شبکه می‌باشد، که هم‌اکنون در بیش از هشتاد کشور این فناوری ارائه می‌شود. این شرکت فناوری موفق شده است که بزرگترین شبکه LoRaWAN را که در دسترس عموم است که در آمریکای شمالی استقرار و آن را مدیریت می‌نماید. برای اطلاعات بیشتر به سایت www.senetco.com مراجعه کنید.

منبع:

https://www.businesswire.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram