NB-IoT-services-783x432

آینده‌ی بازار شبکه‌های LTE خصوصی؛ بازاری با رشد جهانی

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

طبق مطالعه اخیر گروه تحقیقات بازارِ Global Market Insights، پیش‌بینی می‌شود تقاضا برای بازار LTE خصوصی با افزایش فزاینده استفاده از دستگاه‌های متصل (اینترنت اشیا) که نیاز به شبکه ارتباطی مطمئن و امن دارند، افزایش یابد.

شهرنشینی سریع و صنعتی شدن، نیاز به فناوری‌های پیشرفته ارتباطی دارد را که بتوانند از نظر تدارکات و ساخت هوشمند مدیریت کنند. برای همگام‌سازی با آخرین و به‌روزترین فرایندهای دیجیتالی، محل‌های کار در صنایع مختلف، در حال ارتقا فعالیت‌هایی مانند پیاده‌سازی LTE خصوصی و شبکه‌های اینترنت اشیا صنعتی (IIoT) هستند. این ارتقا ضمن اطمینان از حداقل دخالت انسان، می‌تواند به افزایش عملکرد و بهره‌وری سیستم‌های کاری کمک کند. با در نظر گرفتن چنین جنبه‌هایی، گروه تحقیقاتی Global Market Insights تخمین می‌زند که بازار LTE خصوصی ممکن است تا سال ۲۰۲۶ به حجم مبادلاتی نزدیک به ۱۳ میلیارد دلار برسد.

افزایش سرمایه‌گذاری‌ها و فعالیت‌های توسعه‌ای که توسط دولت‌های مرکزی برای ترویج ایده شهرهای هوشمند انجام می‌شود، می‌تواند چشم‌انداز بزرگ تجاری برای ارائه دهندگان خصوصی LTE در بازه زمانی پیش بینی شده فراهم نماید. اما هزینه‌های بالای استقرار مربوط به بروزرسانی شبکه می‌تواند مانع از توسعه‌ی هر چه بیشتر بازار LTE خصوصی شود. یکی از صنایعی که می‌تواند از شبکه‌های LTE خصوصی جهت هبوبد عملکرد خود بهره ببرد، صنایع مرتبط با معادن می‌باشند. در واقع بخش معدن به طور پیوسته و مدام به سمت برنامه‌های کنترل از راه دور و فناوری‌های خودکار جهت انجام وظایف اساسی سوق پیدا می‌کند. تجهیزات مستقل یا کنترل از راه دور که از طریق شبکه‌های خصوصی کار می‌کنند می‌توانند به تأسیسات معدن کمک کنند تا منجر به کاهش تلفات و حوادث انسانی شود. در سال ۲۰۱۷، صنعت معدن نزدیک به ۱۷ کشته داشته است که می تواند با ابزارهای کنترل از راه دور از بسیاری از این حوادث جلوگیری شود.

بخش معدن یکی از جنبه‌های مهم اقتصاد جهانی است و در توسعه زیرساخت‌های کشور بسیار پراهمیت است. شرکت‌های معدنی از راه‌حل‌های دیجیتالی برای انطباق با نوسانات تقاضا، رفع نگرانی‌های فزاینده ایمنی و زیست‌محیطی و کنترل هزینه‌های عملیاتی استفاده می‌کنند. این راه‌حل‌ها به ایجاد چابکی در کارکرد و اتوماسیون‌سازی در تأسیسات معدن کمک می‌کند. در تحقیقات جدید پیش‌بینی شده است که بخش مرتبط با معدن تا سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۲.۹ میلیارد دلار برای شبکه‌های خصوصی هزینه خواهند کرد.

اخیراً، شرکت مخابرات Shaw Communications مستقر در کانادا اعلام کرده است که با همکاری شرکت نوکیا اولین شبکه تجاری LTE خصوصی در کانادا را برای سیستم‌های استخراج معدن Teck Resources ایجاد کرده است. این شبکه‌ی طراحی شده که تحت عنوان برنامه‌ی جامع RACE21 شناخته می‌شود، برای تغییر روش‌های استخراج با استفاده از نوآوری و فناوری‌های نوین تولید شده است.

افزایش استفاده از سیستم‌های متصل هوشمند در بسیاری از بخش‌های مختلف صنعت مانند حمل و نقل، برنامه ریزی شهری و ساخت‌و‌ساز می‌تواند استقرار شبکه‌های LTE خصوصی را در آمریکای شمالی افزایش دهد. این منطقه بخش عمده‌ای از سهم بازار را در سال ۲۰۱۹ کنترل کرد و پیش بینی می‌شود این روند تا سال ۲۰۲۶ حفظ شود.

آژانس‌های محلی همچنین علاقه‌مند به استفاده از شبکه LTE خصوصی هستند. برای مثال نوکیا به همراه شرکت فناوری Omega Wireless در حال کار بر روی راه‌اندازی پروژه شبکه LTE خصوصی با فرکانس ۶۰۰ مگاهرتز هستند که از بسیاری از برنامه های مهم برای مدیریت برق نیویورک پشتیبانی خواهد کرد.

منبع:

https://www.iotworldtoday.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram