industry_4-0_industrial_iot_smart_factory_automation_by_jiraroj_praditcharoenkul_gettyimages-902668940_2400x1600-100788458-large

همکاری ابر گوگل و گروه صنایع زیمنس برای ایجاد خط تولید مبتنی بر IIOT

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید
  • به زودی در بخش خط تولید کارخانه‌های صنعتی ظاهر خواهد شد: Google AI.

گوگل ابر و زیمنس اخیراً اعلام کرده‌اند که توافق‌نامه‌ای جهت همکاری بین دو شرکت به امضا رسیده است. در بیانیه‌ایی که در این باره شرکت صنایع زیمنس منتشر کرده است بیان شده است که این شرکت قصد دارد با تلفیق سرویس‌های هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینِ (ML) متعلق به گوگل ابر، این تکنولوژی‌ها را در حط تولید اتوماسیون کارخانه خود بکار گیرد.

قابلیت‌های AI / ML گوگل ابر با سبد اتوماسیون کارخانه صنایع دیجیتال زیمنس ترکیب خواهد شد و به تولیدکنندگان این امکان را می‌دهد که داده‌های کارخانه خود را با هم هماهنگ کنند، مدل‌های AI / ML مبتنی بر ابر را بر روی داده‌ها اجرا کنند و الگوریتم‌هایی را در لبه شبکه بکار گیرند. این برنامه‌ها مانند بازرسی بصری محصولات یا پیش بینی ساییدگی و پارگی ماشین‌ها را روی خط مونتاژ امکان‌پذیر می‌کند.

به طور کلی می‌توان گفت در این وضعیت، تجهیزات کارخانه بخشی از یک فرایند بزرگ که اینترنت صنعتی اشیا (IIOT) نامیده می شود، قرار خواهد گرفت. IIOT در واقع به شبکه‌ای از دستگاه‌های متصل در بخش صنعتی اشاره دارد که قادر است طیف وسیعی از ابزارها و تجهیزات صنعتی خط تولید را در بستر یک شبکه‌ی اینترنت با یکدیگر هماهنگ نماید. مشخصه‌ی اصلی این نوع شبکه‌ها آن است که در این پلتفرم، دستگاه‌های صنعتی می‌توانند بدون هیچ‌گونه تعامل انسانی و نظارت از پیش انجام شده‌ایی، داده‌های مورد نیاز خود را با هسته‌ی مرکزی رد و بدل نمایند.

زیمنس درصدد آن است که بخش‌های مختلف خط تولید را که آنها را “جزایر” می‌نامد، با یکدیگر به صورت هماهنگ متصل نماید. در این پلتفرم جدید، تمام تجهیزات بخش تولیدی این کارخانه که قبلاً به صورت جداگانه کار می‌کردند به یکدیگر متصل شده و بدین تریب از انتشار خطای ناشی از اتوماسیون در خروجی خط تولید جلوگیری به عمل خواهد آمد. زیمنس در بیانیه‌ی خود تاکید می‌کند که تولیدکنندگان مرتبط با این شرکت در تلاشند تا AI را در مقیاس عملیاتی جهانی پیاده نمایند.

به طور کلی، هدف از این طرح ایجاد تسهیل هوش مصنوعی در ارتباط با لبه صنعتی (مدیریت آسان‌تر در مقیاس بزرگ)، توانمندسازی کارکنان هنگام کار در بخش تولید کارخانه، افزایش بهره‌وری اتوماسیونِ کارهای روزمره و همچنین بهبود کیفیت محصول خروجی است.

Axel Lorenz، معاون کنترل اتوماسیون کارخانه‌ی صنایع دیجیتال زیمنس در این باره اظهار داشت: “با وجود پتانسیل بالای هوش مصنوعی برای تغییر بنیادی اتوماسیون‌ها و خط تولیدِ کارخانه‌ها، اما بکارگیری این فناوری همچنان دور از اجرایی شدن است. بسیاری از تولید کنندگان هنوز در” پروژه‌های آزمایشی “هوش مصنوعی گیر کرده اند – ما در گروه صنایع زمینس می‌خواهیم این روند را تغییر دهیم.” وی افزود: ” صنایع دیجیتال زیمنس، با تلفیق فناوری AI/ML ابر گوگل با راه‌حل‌های زیمنس برای لبه‌ی صنعتی و عملکرد صنعتی، به زودی به یک پیشرو در تولید صنعتی نوین تبدیل خواهد شد.”

منبع:

https://www.networkworld.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram