1nce-nbiot-europa-titelbild (1)

۱NCE پهنای باند را برای ارتباطات مخابراتی دستگاه‌های IoT سلولی افزایش می‌دهد

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید
  • ۱NCE IoT Flat Rate اکنون با پهنای باند حداکثر ۱ مگابیت بر ثانیه برای اتصال اینترنت اشیا در دسترس می‌باشد.
  • زمان انتقال کوتاهتر باعث افزایش عمر باتری برای سنسورها می شود
  • نرخ داده جدید بلافاصله برای مشتریان و کاربران موجود و جدید در دسترس خواهد بود

۱NCE، اولین اپراتور اختصاصی برای ارئه‌ی خدمات شبکه اینترنت اشیای جهانی است که نرخ قابل دسترس مخابراتی برای دستگاه‌های اینترنت اشیای سلولی را از نرخ ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه به حداکثر ۱ مگابیت در ثانیه افزایش داده است. در این پروژه، همه مشتریان بلافاصله از پهنای باند جدید بهره‌مند می‌شوند، به ویژه کسانی که در حوزه‌ی تجاری اینترنت اشیا کار می‌کنند و به بهره‌وری انرژی نیاز دارند‌، از این ویژگی جدید بهره خواهند برد.

به منظور اتصال سنسورها برای اجرای برنامه‌های هوشمند در اینترنت اشیا – برخلاف محیط مصرف کننده – نیاز به دسترسی به نرخ داده بالا کمتر می‌باشد. برای این نوع شبکه‌ها، دسترسی گسترده، تأخیر کم و طول عمر زیاد اهمیت بیشتری دارد. داده‌های حسگر ساده مانند مختصات مکانی، دما، رطوبت یا سرعت‌ می‌توانند به سرعت حتی در نرخ پایین داده نیز منتقل شوند.

با استفاده از ۱NCE، ارتباطات مخابراتی دستگاه‌های اینترنت اشیای سلولی را از طریق همه فناوری‌های رایج شبکه تلفن همراه مانند ۲G ، ۳G، ۴G، NB-IoT و LTE-M امکان‌پذیر می‌شود، این در حالی است که سرعت شبکه ۱NCE قبلاً در تمام فناوری‌ها به حداکثر ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه محدود شده بود. افزایش پهنای باند شبکه‌های IoT سلولی به حداکثر ۱ مگابیت در ثانیه باعث خواهد شد که آن‌ها بتوانند از شبکه‌های ۳G، ۴G و به خصوص LTE-M بهره ببرند و مطابق مشخصاتِ شبکه از این پهنای باند به طور کامل استفاده کنند.

انتقال سریعتر، مصرف انرژی کمتر

LTE-M به عنوان یک فناوری شبکه گسترده کم توان (LPWAN)، در هر مکانی که به اتصال با تأخیر کم و برد خوب نیاز باشد، از این نوع شبکه استفاده می‌شود، این در حالی است که NB-IoT به دلیل سرعت قابل توجه پایین‌تر انتقال داده‌ها برای سنسور ساده، دیگر کافی نیستند. برنامه‌های مرسوم که شامل راه‌حل‌های شهر هوشمند نیز می‌باشد به سنسورها، ذخیره‌سازی اطلاعات پیش‌بینی ماشین‌ها یا سیستم‌ها و راه‌حل‌های ردیابی در زمینه‌های تدارکات و مدیریت دارایی نیاز دارند. برخلاف NB-IoT  شبکه‌ی LTE-M همچنین از انتقال خودکار بین سلول‌های رادیویی تلفن همراه منفرد بدون نیاز به ثبت نام مجدد پشتیبانی می‌کند و بنابراین برای جابجایی اجسام، به عنوان مثال برای انتقال داده‌های مکان‌یابی در زمان واقعی، بسیار مناسب است.

از آنجا که امکان انتقال داده‌های بیشتر در زمان کمتری وجود دارد، می‌توان مصرف انرژی دستگاه‌ها را نیز کاهش داد. این امر به ویژه برای حفظ زمان کار دستگاه‌های باتری مفید است، که داده های خود را در فواصل بیشتری منتقل می کنند اما اکنون برای انجام این کار به زمان بسیار کمتری نیاز دارند. به‌روزرسانی سیستم عامل Over-the-Air نیز می‌تواند در مدت زمان کمتری انجام شود.

Alexander P. Sator، مدیر عامل شرکت ۱NCE در این باره اظهار داشت:

“با افزایش پهنای باند، ما در حال ساخت نرخ ۱NCE IoT Flat Rate در آینده هستیم. بنابراین ما نیازهای مشتریان خود را برآورده می‌کنیم تا توسعه برنامه‌های کاربردی پیچیده اینترنت اشیا را نیز فراهم کنیم.”

تعرفه ای واحد برای ساده سازی برنامه‌ریزی پروژه و کاهش هزینه‌های عملیاتی

با پرداخت یک بار هزینه ۱۰ یورویی، دستگاه‌های اینترنت اشیا می‌توانند به مدت ۱۰ سال و در نتیجه در بیشتر عمر زندگی خود با شبکه‌ی ۱NCE ارتباط برقرار کنند. این تعرفه شامل ۵۰۰ مگابایت حجم داده و ۲۵۰ پیامک است که در بیش از ۱۰۰ کشور موجود است. هزینه اضافی برای رومینگ یا تنظیمات وجود ندارد. این امکان ادغام آسان و اقتصادی اتصال به محصولات هوشمند را فراهم می کند.

۱NCE هیچ مدل تعرفه‌ای جدید و اضافه‌ایی برای افزایش پهنای باند ارائه نمی‌دهد و پیش از این، این ویژگی جدید را برای همه مشتریانِ ۱NCE IoT Flat Rate فعال کرده است. Sator می افزاید: “سادگی اولویت شماره یک ماست.” “ما با قیمت گذاری معقول خود، مشتریان‌مان را قادر می‌سازیم تا با کمک سرویس‌های‌مان که این سرویس‌ها شامل اتصال جهانی نیز می‌شود به راحتی مدل مناسبی برای کسب و کار خود در طول عمر دستگاه‌های‌شان که معادل فقط ۲ سنت در هر مگابایت است، دست پیدا کنند.”

منبع:

https://iotbusinessnews.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram