iot-security-bort-724x432

چالش امنیتی اینترنت اشیا برای شرکت‌ها

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

در حالی که شرکت‌ها درگیر خطرات امنیتی دستگاه‌های اینترنت اشیا هستند، اما با توجه به داده‌ها، آن‌ها به راه‌های میان‌بر برای ایمن‌سازی محیط‌های ادامه می‌دهند. با ادامه افزایش دستگاه‌های اینترنت اشیا در کل شرکت، همچنان مشکلات امنیتی برطرف نمی‌شوند. از جنبه مثبت، متخصصان فناوری کاملاً آگاه هستند، خصوصاً که شاهد رشد سرسام‌آور تعداد دستگاه‌های متصل در سازمان‌های خود هستند.

تا سال ۲۰۲۵، Statista تخمین می‌زند که تعداد ایستگاه‌های فعال و متصل به شبکه به تعدادی بیش از ۳۰ میلیارد عدد در دنیا خواهد رسید که از حدود ۱۳ میلیارد واحد در سال جاری افزایش‌یافته است. در حالی که IDC برآورد می‌کند که در آن زمان بیش از ۵۵ میلیارد دستگاه اینترنت اشیا متصل به اینترنت وجود خواهد داشت.

تخمین‌ها مهم نیست، تعداد دستگاه‌های اینترنت اشیا پیش‌بینی شده بسیار زیاد است. امنیت یک مسئله‌ی کاملا جدید در تکنولوژی است. یک مطالعه اخیر نشان داده است که ۹۹٪ از متخصصان امنیتی با امنیت دستگاه‌های اینترنت اشیا و اینترنت اشیا صنعتی خود در حال چالش هستند. کشف و اصلاح آسیب‌پذیر‌ها مهمترین چالش بود که ۶۶٪ از افراد در نظرسنجی Tripwire از ۳۱۲ متخصص امنیتی دستگاه‌های اینترنت اشیا در شرکت خود، یک شرکت امنیتی و ملزم به مقررات سازمانی، به آن اشاره کردند. چالش‌های دیگر ردیابی وجود دستگاه‌های اینترنت اشیا در شبکه، تأیید صحت رعایت سیاست‌های امنیتی، ایجاد پیکربندی‌های امن، تشخیص تغییرات در دستگاه‌ها و جمع آوری داده‌های پزشکی قانونی پس از یک حادثه بود.

نود و پنج درصد از متخصصان امنیتی نگران خطرات امنیتی مرتبط با دستگاه‌های متصل خود هستند، تقریباً نیمی از افراد “بسیار نگران هستند”. قسمت دشوار این است که دستگاه‌های اینترنت اشیا لزوماً در رویکردهای امنیتی موجود مناسب نیستند. دقیقاً نیمی از سازمان‌ها برای تولید، از استانداردهای امنیتی برای تولیدکنندگان دستگاه از موسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST) پیروی می‌کنند.

مطالعه Verizon توسط سازمان‌های بخش دولتی نیز عامل آگاهی از خطرات دستگاه‌های اینترنت اشیا را شناسایی کرد. این مطالعه، شامل یک نظرسنجی از ۸۵۶ متخصص مسئول خرید، ایمن سازی و نظارت بر اینترنت اشیا و دستگاه‌های تلفن همراه برای سازمان خود، نشان داد که نیمی از متخصصان اینترنت اشیا می‌گویند دستگاه‌های اینترنت اشیا برای سازمان آنها خطر زیاد یا قابل توجه‌ای دارد. بیش از یک سوم سازمان‌های بخش دولتی از هزار دستگاه اینترنت اشیا یا بیشتر استفاده می‌کنند و هفت درصد از آنها، از ده هزار دستگاه یا بیشتر استفاده می‌کنند. آژانس‌های محلی، ایالتی و دولت فدرال از فناوری موبایل و دستگاه‌های اینترنت اشیا هوشمند برای کمک به بهبود ارائه خدمات استفاده می‌کنند که خدمات عمومی را دگرگون می‌کنند و زیرساخت‌های شهر هوشمند را قادر می‌سازند. اما اینجا نکته جالب توجهی است که ۶۷٪ از آنها می‌گویند برای “انجام کار” امنیت را فدا کرده‌اند. بیش از یک چهارم می‌گویند که سازمان آنها قبلاً با یک دستگاه اینترنت اشیا مصالحه کرده است.

اگر یک سازمان امنیت اینترنت اشیا خود را به طور جدی در برخی موارد پیدا کند، ممکن است به دلیل تکنولوژی واقعی نباشد. پیام مدیر ارشد یک سازمان باید این باشد که برای امنیت دستگاه اینترنت اشیا، راه‌های میان‌بر مجاز نیستند.

 

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram