1*FFllOnluO1OpiOqxoVzUIQ

فهرستی از آمار ظرفیت بازار، آمار شهر هوشمند و آمار رشد اینترنت اشیا

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید

پرطرفدارترین آمار اینترنت ‌اشیا برای سال ۲۰۲۱:
– درآمد بازار چیز‌های اینترنت ۲۱۲ میلیارد دلار در سراسر جهان است.
Google Home با ۴۸٪ بیشترین سهم بازار دستگاه‌های اینترنت ‌اشیا را تا سال ۲۰۲۱ خواهد داشت.
– به طور متوسط تعداد دستگاه‌های متصل در هر خانوار در سال ۲۰۲۰، ۵۰ دستگاه خواهد بود.
– تا پایان سال ۲۰۲۱، ۳۵ میلیارد دستگاه اینترنت ‌اشیا در سراسر جهان نصب می‌شود.

ظرفیت بازار اینترنت ‌اشیا:

• درآمد حاصل از اینترنت ‌اشیا سال ۲۰۲۰ در سراسر جهان ۲۱۲ میلیارد دلار بود:
Business Insider ادعا می‌کند که درآمد حاصل از اینترنت‌ اشیا بیش از ۲۱۲ میلیارد دلار در سراسر جهان است. آن‌ها همچنین خوش بینی بیشتری نشان می‌دهند و می‌گویند بازار اینترنت ‌اشیا تا سال ۲۰۲۶ به بیش از ۳‌تریلیون دلار رشد خواهد کرد.

• سخت‌افزار در حال حاضر حدود ۳۵٪ از ارزش بازار را تشکیل می‌دهد:
سخت‌افزار هنوز ۳۵٪ از ارزش کل فناوری اینترنت‌ اشیا را تشکیل می‌دهد، گرچه روند‌ها نشان می‌دهد ارزش بازار جهانی کاهش یافته است. چشمگیرترین تغییرات در این صنعت پویا پیرامون نرم‌افزار جدیدی ایجاد خواهد شد که امکان اتصال اینترنت ‌اشیا بین دستگاه‌ها را فراهم می‌کند.

• پیش بینی می‌شود تعداد اتصالات سلولی اینترنت ‌اشیا در سال ۲۰۲۳ به ۳.۵ میلیارد برسد:
پیش بینی می‌شود که تعداد اتصالات سلولی اینترنت ‌اشیا رشد قابل ملاحظه‌ای داشته باشد و تا سال ۲۰۲۳ به ۳.۵ میلیارد برسد. طبق داده‌های Dataprot، تعداد دستگاه‌های اینترنت‌اشیا متصل احتمالاً بیشتر از این ۳.۵ میلیارد خواهد بود و آسیا در امر پیشگام است. علاوه بر این، کارشناسان پیش بینی می‌کنند که آسیای شمالی تا سال ۲۰۲۳ بیش از ۲ میلیارد دستگاه اینترنت‌ اشیا را در خود جای دهد.

• شرکت‌ها می‌توانند تا سال ۲۰۲۵ تا ۱۵‌ تریلیون دلار در اینترنت ‌اشیا سرمایه‌گذاری کنند:
شرکت‌ها شروع به کشف ظرفیت دستگاه‌های اینترنت ‌اشیا کرده‌اند و این آمار جای تعجب ندارد. طبق گفته Gigabit، شرکت‌ها می‌توانند تا سال ۲۰۲۵ تا ۱۵‌ تریلیون دلار در اینترنت ‌اشیا سرمایه‌گذاری کنند و به مشاغل خود ارزش افزوده دهند. آمار اینترنت‌ اشیا نشان می‌دهد که چندین ارائه دهنده خدمات بهداشتی، تولیدکنندگان و شهرداری‌ها قبلاً سرمایه‌گذاری در فناوری اینترنت ‌اشیا را انتخاب کرده‌اند.

• پیش بینی می‌شود کارخانه‌های هوشمند در آمریکای شمالی در سال ۲۰۲۲ بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار ارزش داشته باشند:
پیش‌بینی‌های کارشناسان نشان می‌دهد که بازار اینترنت ‌اشیا در آمریکای شمالی به دلیل رشد کارخانه‌ها و مشاغل هوشمند برای یک دوره، تنظیم شده است. آن‌ها قرار است انقلابی در فرآیند تولید ایجاد کنند و بهره‌وری قابل ملاحظه‌ای را افزایش دهند.

آمار رشد اینترنت‌اشیا:

• انتظار می‌رود آمریکای شمالی تا سال ۲۰۳۵ صاحب ۲۹ درصد حمل و نقل خودران جهان باشد:
اگرچه انتظار برای اتومبیل‌های کاملاً بدون راننده خیلی زود است، اما فناوری مورد استفاده در وسایل نقلیه کاملاً بدون راننده هنوز در حال آزمایش و توسعه است. Statista پیش بینی می‌کند که تا سال ۲۰۲۵ که بازار به ۳۶ میلیارد دلار برسد، شاهد جهش در وسایل نقلیه نیمه اتوماتیک خواهیم بود. سرانجام، تا سال ۲۰۳۵ آمریکای شمالی ۲۹٪ از حمل و نقل خودران را در اختیار دارد و پس از آن چین با ۲۴٪ و اروپای غربی با ۲۰٪ قرار دارند.

• پیش بینی می‌شود ارزش بازار اینترنت‌ اشیا تا سال ۲۰۲۵، ۴‌ تریلیون دلار باشد:
پیش بینی تجزیه و تحلیل بازار اینترنت ‌اشیا که توسط Machina Research انجام شده پیش بینی می‌کند که بازار اینترنت ‌اشیا تنها در مدت پنج سال فرصتی به ارزش ۴‌ تریلیون دلار را خواهد داشت. موسسه جهانی McKinsey بیشتر ادامه داد و انتظار ارقام حیرت انگیزتری را در حدود ۱۱‌ تریلیون دلار داشت.

• بزرگترین دلیل سرمایه‌گذاری اینترنت‌اشیا کاهش هزینه است:
شرکت‌ها همیشه به دنبال کاهش هزینه‌ها هستند. اطلاعات جمع‌آوری شده از ۱۶۰۰ شرکت، و پروژه‌های اینترنت ‌اشیا نشان داد که اکثریت آشکار، کاهش هزینه را به عنوان هدف اصلی (۵۴٪) تصدیق کرده‌اند. فقط ۳۵٪ پروژه‌های اینترنت‌ اشیا مربوط به افزایش درآمد و حتی تعداد کمتری برای امنیت (۲۴٪) بود.

آمار اینترنت ‌اشیا شهر هوشمند:

• بازار اینترنت ‌اشیا خانه‌های هوشمند تا سال ۲۰۲۲ به ۵۳.۴۵ میلیارد دلار رشد خواهد کرد:
Amazon’s Echo در حال حاضر بر بازار اینترنت ‌اشیا خانه‌های هوشمند تسلط دارد. با این حال، با شروع دستگاه‌های دیگر، ممکن است همه چیز تغییر کند. طبق گفته Statista، بازار خانه‌های هوشمند از اوایل سال ۲۰۲۲ به ۵۳ میلیارد دلار رشد خواهد کرد. ما باید انتظار داشته باشیم که سیستم‌های امنیتی بیشتر در خانه، وسایل آب و هوایی و سرگرمی‌ها نقش اساسی در زندگی ما داشته باشند.

• ۶۰۰ شهر برتر هوشمند ۶۰٪ از تولید ناخالص داخلی جهان را در سال ۲۰۲۵ تشکیل می‌دهند:
یک مطالعه از فراست سالیوان نشان داد که ۶۰۰ شهر برتر ۶۰٪ از تولید ناخالص داخلی جهان را تا سال ۲۰۲۵ تشکیل می‌دهند. کارشناسان تخمین می‌زنند که شهر‌های هوشمند تا سال ۲۰۲۵ از ارزش بازار ۲‌ تریلیون دلار بگذرند، با این وجود هوش مصنوعی و اینترنت‌ اشیا نیرو‌های محرک اصلی هستند.

 

تقریباً هر دستگاهی که بتواند به دستگاه دیگری متصل شود اینترنت اشیا در نظر گرفته می‌شود و در چند سال گذشته دید اینترنت اشیا از تئوری به اولویت اصلی بسیاری از سازمان‌ها تبدیل شده است.

 

منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram