Galaxy-Upcycling-at-Home-700x369

تبدیل گوشی‌های قدیمی گلکسی سامسونگ به گجت‌های اینترنت اشیا

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید

بزرگترین شرکت فناوری اطلاعات جهان، سامسونگ، در ۲۰ ماه پیش (آپریل ۲۰۲۱) یک بسته به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدید را راه‌اندازی کرد که در آن به مشتریان این امکان داده شده است که تلفن‌های هوشمند قدیمی گلکسی (Galaxy) خود را به انواع مختلف دستگاه‌های اینترنت اشیا (IoT) یا همان گجت‌های جذاب تبدیل کنند.

این ویژگی برای همه تلفن‌های هوشمند مدل S ، Note و Z که از سال ۲۰۱۸ به بعد تولید شده‌اند و از اندروید ۹ به بالا استفاده می کنند، در دسترس خواهد بود. در آینده دستگاه‌های بیشتری توسط این برنامه پشتیبانی خواهند شد.

این برنامه Galaxy Upcycling at Home نام دارد، که در واقع یک برنامه نرم‌افزاری توسعه داده شده در ذیل برنامه اصلی Galaxy Upcycling (GU) شرکت سامسونگ می‌باشد و هدف آن نیز اهدای زندگی جدید به دستگاه‌های قدیمی این شرکت خواهد بود. در واقع GU روشی مسئولانه از نظر زیست محیطی برای دمیدن روح تازه به دستگاه‌های موبایل Galaxy قدیمی می‌باشد. این طرح امکانات فراوان و با ارزش افزوده بالا برای دستگاه‌هایی فراهم می‌آورد که اگر برای چنین برنامه‌ای گرفته نمی‌شد در کشوهای میز فراموش می‌شدند و یا برای همیشه دور انداخته می‌شدند. برای درک بهتر این موضوع، کافی است تصور کنید که اگر بتوانید دستگاه های موبایل Galaxy که الان کنار گذاشتید و در گوشه‌ای گرد و غبار می‌خورند را به سیستم‌های IoT Hub / CCTV / کنسول بازی / رایانه رومیزی و موارد دیگر تبدیل کنید، چه اتفاق هیجان‌انگیزی را تجربه خواهید کرد.

به گزارش سایت فناوری اطلاعات ZDNet، در حال حاضر نسخه بتایِ برنامه‌یِ Galaxy Upcycling at Home در کره‌جنوبی، ایالات متحده و انگلیس در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

این شرکت در این باره اظهار داشت که کارآیی برنامه‌ی توسعه داده شده در سه کشور گفته شده مورد ارزیابی و تحقیق قرار خواهد گرفت. بعد از تأییدهای فنی این نوع پلتفرم، این خدمات در کشورهای دیگر در آینده نزدیک ارائه خواهد شد. به گفته این شرکت، با به‌روزرسانی نرم‌افزاری صورت گرفته می‌توان با استفاده مجدد از سنسورهای داخلی تلفن‌های قدیمی Galaxy، ویژگی‌های پیشرفته کنترل صدا و کنترل روشنایی را در این گوشی‌ها بدست آورد. مصرف‌کنندگان می‌توانند از ویژگی SmartThings Labs در برنامه SmartThings موجود در گوشی خود انتخاب کنند که چگونه از این دستگاه‌های قدیمی استفاده نمایند.

در این گزارش آمده است: این دستگاه‌ها یا گجت‌ها می توانند به وسایل خانه هوشمند مانند دستگاه پایش مراقبت از کودکان، راه‌حل مراقبت از حیوانات خانگی یا یک حسگر نور تبدیل شوند.

برای کاربرد کنترل صدا، راه‌حل هوش مصنوعی (AI) توانایی دستگاه را برای تشخیص صدا افزایش می‌دهد، با استفاده از دستگاه های قدیمی Galaxy می توان برای ذخیره برخی از صداهای مشخص مانند گریه کودک، پارس‌سگ یا صدای شکستن و ضربه استفاده کرد و در نتیجه با کمک این گجت، هشدارهای لازم را دریافت کرد.

علاوه‌بر این، دستگاه های قدیمی را می توان به عنوان سنسور نور استفاده کرد. اگر فضای اتاق یا محیط تاریک‌تر از استاندارد از پیش تعیین شده باشد، آنها روشنایی محیط را اندازه‌گیری می‌کنند و به طور خودکار چراغ‌ها یا تلویزیون را در زمان معین از طریق SmartThings روشن می کنند.

منبع:

https://cio.economictimes.indiatimes.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram