5281645271-AdobeStock_151204724_enterprise_global_IoT_SUPERSIZE

SenRa، از بازار اینترنت اشیایِ هند تا ورود به بازار جهانی

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید

چهار سال قبل گروه فناوری Senet، که یک ارائه دهنده خدمات در زمینه نرم‌افزارها و سیستم عامل‌های مبتنی بر فضای ابر مستقر در ایالات متحده می‌باشد، امکان ارتباط جهانی و ایجاد شبکه درخواستی را برای دستگاه‌های اینترنت اشیا را فراهم نمود. گروه فناوری SenRa، که یک ارائه دهنده‌ی خدمات شبکه PAN LoRaWAN در هند می‌باشد، اخیراً با گسترش دامنه‌ی همکاری خود را با گروه فناوری Senet جهت طراحی، استقرار و مدیریت شبکه های قابل مقیاس LoRaWAN در سطح جهانی اعلام حضور کرد.

در سال ۲۰۱۷، SenRa سرویس‌های تحت شبکه مدیریت شده مبتنی بر ابر Senet را بر اساس شبکه‌ی اینترنت اشیایِ MNSi  انتخاب کرد تا راه‌اندازی شبکه LoRaWAN خود را در سراسر هند آغاز کند.

از طریق معماری مبتنی بر ابر و با استفاده از یک فرایند برنامه ریزی شده، Senet طی ۵۲ ماه گذشته بیش از ۴۵ به روزرسانی اصلی را بر روی پلتفرم‌ سرورهای شبکه طراحی شده اجرایی کرده است، در حالی که اکثر این بروزرسانی مداوم منجر به ارتقای اساسی سیستم شده است. در واقع این بروزرسانی منجر به افزودن مداوم قابلیت‌ها برای پشتیبانی از نیازهای اپراتور شبکه، مشترکین RAN و مشتریان ارائه‌دهنده راه‌حل‌هایی می‌شود که از شبکه به عنوان پایه‌ی اساسی خدمات End-to-End خود استفاده می کنند. تعهد Senet در ارائه بسترهای ارتباطی پیشرو در بازار به اپراتورهای شبکه این امکان را می‌دهد تا خدمات را با پشتیبانی پروتکل “موافقت نامه سطح خدمات (SLA)” با حداکثر کیفیت ارائه دهند تا بتوانند تقاضای اولیه مشتریان را برآورده کنند.

از زمان راه اندازی خدمات ارتباطی LoRaWAN در منطقه پایتخت ملی هند (NCR) در ماه مه همان سال، SenRa فعالیت شبکه‌ایی خود را به ۷۴ شهر در سراسر  این کشور گسترش داد. در همان بازه‌ی زمانی، SenRa از طرف دولت هند در ژوئن ۲۰۱۵ به عنوان مجری ایجاد شهر هوشمند در مرکز هند معرفی گردید. در واقع این شرکت موظف گردید با ایجاد و طراحی یک شبکه قدرتمند و پشتیبانی از آن، زیرساخت های اصلی را جهت ایجاد شهرهای هوشمند پایدار و فراگیر فراهم کند و بدین طریق کیفیت زندگی شهری شهروندان در یک محیط امن و پایدار بهبود بخشیده شود.

SenRa همچنین روابط استراتژیک متعددی را با شرکت‌ها در بازارهای عمودی برقرار کرد، به عنوان مثال، این شرکت توانست با گروه صنعتی بوش (Bosch) در زمینه‌های اینترنت اشیا صنعتی، ساختمان‌های هوشمند و شهرهای هوشمند همکاری‌های قابل توجهی را آغاز نماید. علاوه‌بر این SenRa با ارئه‌ی خدماتی در حوزه‌ی استقرار کنتورهای هوشمند آب و گاز و پارکینگ‌های هوشمند در این سال‌ها توانست خود را به عنوان یکی از برندهای در سطح کلاس جهانی در حوزه‌ی ارائه‌ی راه‌حل‌های اینترنت اشیا معرفی نماید. استقرارهای اخیر SenRa شامل بیش از ۱۰ هزار کنتور آب متصل در شهر هوشمند Pimpri-Chinchwad و بیش از ۸۰۰۰ کنتور گاز مسکونی و تجاری در شهرهای Hyderabad ،Bangalore و Ludhiana است.

Ali Hosseini، مدیرعامل SenRa درباره‌ی حوزه‌ی فعالیت‌های این شرکت اظهار داشت: “در حالی که برخی از اپراتورهای شبکه با مشکلات پیچیده ساخت و مدیریت یک شبکه اینترنت اشیا از ابتدا دست و پنجه نرم می کنند، SenRa با مشارکت و همکاری Senet توانست با ایجاد و گسترش شبکه‌های ارتباطی و راه‌حل‌های متنوع، به سود قابل توجهی در این بازار تجاری دست یابد.” “با کمک مجموعه ویژگی‌های متنوعی که پلتفرم خدمات شبکه‌های مدیریت شده‌یِ Senet، تمام ابزارهای لازم برای طراحی، استقرار و نگهداری زیرساخت‌های شبکه در اختیار ما قرار دارد. بدین طریق ما می‌توانیم از تعداد روزافزون مشتریان در مقیاس بزرگ پشتیبانی کرده و ارتباط LoRaWAN با کیفیت بالا و قابلیت اطمینان بالا در سراسر بازارها ارائه دهیم.”

فراتر از رشد در سراسر هند، SenRa قصد دارد تا از پلتفرم MNSi متعلق به شرکت Senet برای گسترش استقرار شبکه های خود در سطح جهان استفاده کند. SenRa، شبکه‌های LoRaWAN خود را با جامعه هدف خاورمیانه، آسیای جنوب شرقی و آفریقا از جمله کشورهای کویت، عمان، سنگاپور مستقر کرده یا در حال استقرار آنها می‌باشد.

Bruce Chatterley، مدیرعامل Senet درباره‌ی همکاری طولانی مدت خود با شرکت فناوری هندی SenRa بیان داشت: “ما بسیار خوشحالیم که می بینیم SenRa در حال رشد در سراسر هند و حالا در جهان است.” “این موفقیت بازتاب قابلیت اطمینان، قابل پیش‌بینی بودن عملکرد، متنوع بودن مدل‌های تجاری و کارایی در گسترش شبکه است که تعداد بیشتری از اپراتورهای شبکه LoRaWAN، مشتریان RAN و ارائه دهندگان خدمات برنامه‌های اینترنت اشیا از سیستم عامل‌های ارتباطی شبکه Senet انتظار دارند.”

منبع:

https://www.iotevolutionworld.com/iot

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram