cloud-IT

بازار دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا، کمک به گسترش رایانش ابری

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید

اینترنت اشیا می‌تواند از زیرساخت های M2M با قابلیت ذخیره‌سازی نامحدود و منابع ابر برای جبران محدودیت‌های فناوری خود مانند پردازش، ذخیره‌سازی و انرژی استفاده نماید. سیستم ابری همچنین راه‌حل‌هایی برای پیاده‌سازی مدیریت خدمات دستگاه متصل به اینترنت اشیا و برنامه های کاربردی ارائه می دهد که می‌تواند داده‌های تولید شده را پردازش کند. از این رو انتظار می رود که استفاده روزافزون از رایانش ابری منجر به رشد بازار دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا (IoT) شود.

رایانش ابری مدلی است که برای ارائه خدمات فناوری اطلاعات به مشاغل مختلف عرضه شده است. سه سطح محاسبات ابری (IaaS ، PaaS و SaaS) خدمات گسترده ای را پوشش می دهند. به غیر از ارائه خدمات و مدل محاسباتی زیرساخت‌های ذخیره سازی، مدل‌های مختلفی مانند نرم افزار، داده‌ها و برنامه‌نویسی نیز در رایانش ابری قابل استفاده است.

طبق گزارش بازار جدید مربوط به بازار جهانی دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا که توسط تحقیقات بازار شفافیت (Transparency Market Research/TMR) منتشر شده است، پیش‌بینی می‌شود این بازار تا سال ۲۰۲۷ به ارزش ۱.۳ تریلیون دلار آمریکا برسد و از سال ۲۰۱۹ تا سال ۲۰۲۷ با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) ۲۴٪ گسترش یابد. رشد بازار دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا را می‌توان ناشی از تقاضای زیاد اتوماسیون در صنعت‌های عمودی دانست. پیش‌بینی می شود آمریکای شمالی در دوره پیش‌بینی بازار و به دنبال آن اروپا، این جریان رو به رشد را رهبری کنند.

بازار دستگاه‌های متصل به IoT – پتانسیل عظیم در صنعت بهداشت و درمان
اینترنت اشیا فرصت های فراوانی را در صنعت بهداشت و درمان ایجاد کرده است. وقتی ماشین‌ها و دستگاه‌ها به اینترنت متصل می‌شوند ، آنها اطلاعات ارزشمندی را جمع آوری می کنند و در مورد علائم حیاتی که این علائم به بیماران کمک می‌کند درک جامعی از وضعیت سلامتی خود برای ادامه درمان داشته باشند، بینش می کنند. بنابراین، حسگرها و دستگاه‌های پوشیدنی به جمع آوری و نظارت بر داده های قابل ارسال برای پردازش در زمان واقعی کمک می کنند. بخش بزرگی از تجارت در حوزه‌ی دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا به صنعت بهداشت و درمان باز می‌گردد. طی گزارش TMR، حجم این تجارت در حدود ۳۵ درصد از کل تجارت در این بازار را در برمی‌گیرد. دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا در حوزه‌ی مراقبت‌های بهداشتی به خوبی در بدن جاسازی می‌شوند، با کمک پایش دائمی سلامتی، تجزیه و تحلیل دقیقی را به پزشکان منتقل می کنند تا آنها بتوانند تشخیص مناسب را به بیماران ارائه دهند. با هجوم تلفن‌های هوشمند و رسانه‌های دیجیتال، مصرف کنندگان همچنین از فناوری بیشتری برخوردار می‌شوند. بنابراین، کاربران در حال استفاده از برنامه‌های موبایل و دستیارهای مجازی هستند، زیرا این امر در صنعت مراقبت‌های بهداشتی به امری رایج برای دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا تبدیل شده است. این سیستم‌ها به ذخیره داده‌ها در ابر کمک می کنند و همچنین در موارد اضطراری هشدارهایی را به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ارسال می کنند.

به طور خلاصه بازار دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا

  • انتظار می رود که بازار جهانی دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا یک CAGR نزدیک ۲۴% بین سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۷ را به ثبت برساند. پیش‌بینی می‌شود بازار جهانی دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا با اتخاذ راه‌حل‌های ابری و افزایش نفوذ فناوری اینترنت اشیا (IoT) هدایت شود.
  • انتظار می رود بازار جهانی دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا تا سال ۲۰۲۷ از ۲۳۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ به مقدار تقریبی ۱.۳ تریلیون دلار برسد.
  • آمریکای شمالی سهم عمده ای از بازار دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا را در اختیار دارد و پیش‌بینی می شود طی دوره پیش‌بینی، و به دنبال آن اروپا، بر بازار تسلط یابند. آمریکای شمالی همچنان منطقه‌ای پیشرو در بازار دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا است که درآمد آن در سال ۲۰۱۹ حدود ۹۱ میلیارد دلار پوند تخمین زده شده است.
  • انتظار می رود بازارهای دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا در آسیا و اقیانوسیه و خاورمیانه و آفریقا در دوره پیش‌بینی رشد متوسطی را نشان دهند.
    پیش بینی شده است که آسیا و اقیانوسیه در بالاترین نرخ CAGR در بازار جهانی دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا در طی دوره پیش‌بینی گسترش یابد.

منبع:

https://iotbusinessnews.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram