wind-turbines-1

نصب دروازه های شبکه ی IoT کمپانی کرلینک بر روی توربین های بادی

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید

زمانی که در بندر موردیک (Moerdijk) واقع در هلند جنوبی یک مزرعه بادی بزرگ در سال ۲۰۲۰ توسط گروه صنعتی Vattenfall که یکی از پیشگامان اروپایی در زمینه ی انرژی سبز می باشد، ایجاد شد، مسئولین این مزرعه متوجه شدند که برج های توربین می توانند برای یک هدف دیگری نیز مورد استفاده قرار گیرند: میزبانی از یک شبکه ای اینترنت اشیایی (IoT) که داده های حسگرهای کلیدی را برای این بندر شلوغ در ارتفاع ۱۲۰ متری فراهم می کند.

کرلینک (Kerlink)، متخصص راه حل های بکارگیری فناوری اینترنت اشیا، برای ارائه دروازه های (Gateway) پروژه LoRaWAN® انتخاب شد. در حالی که این نیروگاه بادی ۲۷ مگاواتی انرژی پاک بیش از ۲۷۰۰۰ خانوار را در منطقه تأمین می کند، Wirnet ™ iStation® متعلق به شرکت کرلینک به عنوان دروازه های LoRaWAN®، داده ها و اطلاعات حسگرها را در شعاع -/+ ۲۵ کیلومتر یا ۲۰۰۰ کیلومتر مربع دریافت می کنند و به صورت ایمن به کاربران در شبکه اینترنت اشیا انرژی کارآمد ارسال می کند. علاوه بر نظارت بر کیفیت هوا، از جمله انتشار CO2 ، از سنسورها برای نظارت بر سطح آب، باز یا بسته بودن پل ها و گیت های اطراف بندر استفاده می شود که این به نوبه ی خود به حرکت موثر ترافیک و کاهش انتشار آلاینده ها کمک می کند. اضافه بر این، یک شبکه اینترنت اشیای صنعتی با هزینه کم و ارزان قیمت در نزدیکی بندر برای فعالیت های حمل و نقل، تبادل ریلی، شرکت های مختلف صنعتی و همچنین شهرداری ها و سایر سازمان های دولتی در دسترس خواهد بود.

سمت راست تصویر: Wirnet ™ iStation دروازه ی متعلق به شرکت کرلینک
سمت چپ تصویر: دروازه ی نصب شده در بندر موردیک هلند

Gatewayهای کرلینک تغذیه شونده با انرژی باد فضای باز کاملاً با برق سبز کار می کنند. Remy de Jong، متخصص نصب دروازه های اینترنت اشیا از شرکت فناوری SkyLab BV، در این باره اظهار داشت: “مزیت این ارتفاع این است که سیگنال قوی تر و در وسعت بیشتری در دسترس خواهد بود. با این نتایج درخشان بدست آمده، ما انتظار داریم به زودی اینترنت اشیا عمومی در صنعت توربین های بادی گسترش یابد. این در حالی است که قبل از بکارگیری توربین های بادی داخل و خارج از ساحل ها، ما این کار را معمولاً در ساختمانها و برجهای بلند انجام می دادیم.”

وی افزود: “هنگامی که با بندر موردیک برای نصب یک شبکه ی اینترنت اشیا وارد مذاکره شدیم، ایده ی خلاقانه ی استفاده از برج های مزرعه بادی به ذهن ما رسید. – ما قبلاً نصب دروازه ای شبکه ی اینترنت اشیا بر روی آسیاب بادی را در هلند انجام نداده بدیم و از نظر من، این کار در هیچ کجای دنیا تا کنون انجام نشده است.”

این پروژه دومین استقرار مهم کرلینک در هلند است. قبل از آن در سال ۲۰۱۹، اینذ شرکت در استقرار یک شبکه اینترنت اشیا خصوصی LoRaWAN® در فرودگاه آمستردام اسکیپول، یکی از بزرگترین فرودگاه های بین المللی اروپا بود، مشارکت داشت.

Aurélien Seugnet، مدیر بحش توسعه ی تجارت کرلینک درباره این استقرار جدید اظهار داشت:

“دروازه های اینترنت Wirnet iStation شرکت کرلینک در ارتفاع بیش از ۱۰۰ متر بالاتر از سطح دریا و در یک محیط چالش برانگیز کار می کنند، اما این محصول بارها عملکرد خوب و قابلیت اطمینان خود را به همگان ثابت کرده است. انرژی بادی نیز یک مزیت اساسی برای این شبکه ی طراحی شده می باشد، چرا که هرگز برای تعویض باتری از دسترس خارج نمی شوند.”

منبع:

https://iotbusinessnews.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram