data-security-1280x720

Semtech و DTDS با طراحی ماژول جدید توسعه اینترنت اشیا را تسریع می کنند

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید

شرکت Semtech با همکاری شرکت فناوری DTDS که یک شرکت توزیع در زمینه قطعات الکترونیکی و  طراحی خدمات با ارزش افزوده است، از توسعه ماژول جدیدی که بر روی پروتکل LoRaWAN استفاده می شود، خبر داده است.  در واقع پروتکل لوراوان (LoRaWAN) یکی از پروتکل‌های اصلی انحصاری برای اینترنت اشیا است، که در دسته ی شبکه ی گسترده  کم توان (LPWAN ) جای می گیرند. با کمک این فناوری میتوان سیگنال‌هایی حتی پایین تر از توان نویز دریافت کرد. LoRaWANها سیستم هایی با نرخ پایین انتقال است که می‌توانند تا سال‌ها فقط با یک باطری کار کنند. در کنار مزیت های فنی که پروتکل لوراوان (LoRaWAN) در حوزه ی ایرنترنت اشیاء (IoT) در اختیار صاحبان تکنولوژی قرار میدهد، رویکرد غیر انحصاری توسعه این پروتکل بر بستر یک جامعه آزاد و با مشارکت مجموعه‌های مختلف فناوری می باشد که زمینه های رشد سریع آن را فراهم کرده است.

 “ماژول ۶۲۲” شرکت DTDS از یک میکروکنترلر (MCU) مجتمع Renesas  استفاده می کند تا پوشش و قدرت شبکه را در کاربردهای اینترنت اشیا خودکار و صنعتی افزایش دهد. از ویژگی های منحصر به فرد این ماژول، برد بلند مخابراتی و توان مصرفی عملیاتی کم می باشد که این ویژگی ها روند تولید محصولات اینترنت اشیا را بدون آسیب رساندن به عملکرد ساده می کند.

سانیل دهار (Sunil Dhar) ، رئیس Renesas Electronics در سنگاپور اظهار داشت: میکروکنترلر ‘RL78 MCU” متعلق به شرکت Renesas یک انتخاب اصلی برای پیاده سازی مقرون به صرفه برای شبکه های اینترنت اشیا است که به مصرف توان بسیار کم در هر دو حالت فعال و خواب عمیق (deep sleep) نیاز دارند.”. همچنین وی افزود: ” ما معتقدیم که DTDS با ماژول جدید خود (ماژول ۶۲۲) محصولی موثر برای ساده سازی و تسریع توسعه محصولات جدید و نوآورانه اینترنت اشیا و افزایش قابلیت دسترسی به شبکه ی گسترده  کم توان (LPWAN) در سراسر جهان ایجاد کرده است.”

در این باره جفری تان Jeffrey Tan، رئیس هیئت مدیره DTDS ، بیان داشت: “DTDS با ادغام دستگاه های LoRa اثبات شده ی شرکت Semtech با پروتکل LoRaWAN، قصد دارد تا به مشتریان امکان ایجاد کاربردهای اینترنت اشیا جدید، انعطاف پذیر و آسان را با کمک قابلیت برد بالا و توان مصرفی کم ماژول جدید فراهم کند.” .

قبلاً ، کسانی که می خواستند برنامه های بی سیم موفق ایجاد کنند، به مهندسین باتجربه RF جهت طراحی مدارهای پیشرو (front end) نیاز داشتند. هدف “ماژول ۶۲۲” این است که با ساده ساختن دستگاه، بار را از دوش طراحان بردارند و به آنها اجازه دهند که بر روی عرضه محصولات بی سیم با کیفیت بالا به بازار تمرکز کنند.

“ماژول ۶۲۲” متعلق به شرکت DTDS با مشخصات پروتکل کلاس A و کلاس C سازگار با LoRaWAN است و شامل یک میکروکنترلر Renesas RL78 / G13 تعبیه شده با توان مصرفی  ۶۶μA / MHz و عملکرد پردازنده ۴۳.۲ DMIPS (در ۳۲ مگاهرتز) برای استفاده در ابزارهای هوشمند است. خانه هوشمند، کشاورزی هوشمند، روشنایی هوشمند و برنامه های حمل و نقل هوشمند از جمله متقاضیان اصلی این ماژول تازه نفس دنیای IoT می باشد. علاوه بر این، این ماژول برای کاربردهای سنسورهایی با ارتباطات بی سیم برد بلند که در آن یک میزبان (host) خارجی میکروکنترلر از طریق دستورات AT (دستوراتی که با ماژول می توان در ارتباط بود) با ماژول در ارتباط می باشد، مناسب است. همچنین این ماژول باندهای عملیاتی ۸۶۸ مگاهرتز ، ۹۱۵ مگاهرتز و ۹۲۳ مگاهرتز را پشتیبانی می کند. 

“ماژول ۶۲۲” شرکت  DTDS روند توسعه ی شبکه های IoT را در آغاز دهه ی جدید میلادی ساده کرده و از استقرار و رشد سریع LPWAN های بزرگ و مقیاس پذیر پشتیبانی می کند. با ارتباطات بی سیم LoRaWAN، برنامه های ساخته شده بر روی “ماژول ۶۲۲” می توانند در محیط های رادیویی سخت مستقر شوند و چندین مزیت اصلی IoT از جمله به روزرسانی سیستم عامل از راه دور و انعطاف پذیری برای پیوستن به شبکه های مختلف LoRaWAN را بر اساس نیاز فراهم کنند.

مارک پگولو (Marc Pegulu)، رئیس بخش اینترنت اشیا بخش محصولات بی سیم و سنجش شرکت Semtech گفت: “دستگاه های LoRa Semtech و پروتکل LoRaWAN به مشتریان این امکان را می دهند تا برنامه های اینترنت اشیا ایمن، ابتکاری و قدرتمند را در یک دستگاه قابل استفاده و آسان پیاده سازی نمایند. این ماژول به توسعه دهندگان و همچنین بنگاه های تجاری این امکان می دهد تا دوره های طراحی و فروش را کوتاه کرده و هزینه های مربوطه را کاهش دهند و در نتیجه آن، محصولاتIoT خود را به طور موثر توسعه داده و به بازار عرضه نمایند.”

ویژگی های اصلی ماژول ۶۲۲:

بهترین عملکرد در محدوده ولتاژ کار (VCC): 1.8 تا ۳.۷ ولت
بهترین عملکرد در عملکرد حساسیت گیرنده: -۱۳۷dBm @ SF12 BW = 125KHz
کمترین جریان انتقال:۲۲dBm ۱۲۲mA 

مصرف کم انرژی برای افزایش عمر باتری (> 10 سال)
اتصال UFL برای انعطاف پذیری در طراحی
تابلوی ارزیابی با رابط استاندارد صنعت pMOD و دو رابط اتصال آنتن (SMA ، UFL) برای اهداف توسعه

منبع:

www://iotbusinessnews.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram