anthony-indraus-Bb9jWuTMPUk-unsplash

چشم انداز کنتورهای هوشمند در جهان تا سال ۲۰۲۵

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

طبق گفته ی تحلیلگر حوزه اینترنت اشیاء شرکت Berg Insight، میزان نفوذ کنتورهای برق هوشمند در آمریکای شمالی در سال ۲۰۲۰ به ۶۸ درصد رسیده است. طبق پیش بینی های این شرکت، کنتورهای نصب شده بر پایه کنتورهای برق هوشمند با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) ۵.۷٪ بین سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۵ رشد خواهد کرد. این به معنای مجموعاً ۱۵۳.۸ میلیون واحد در پایان پیش بینی است. کانادا با ۹۲٪ نفوذ در مقایسه با ایالات متحده آمریکا با ۸۴٪ نفوذ تا سال ۲۰۲۵، از بازار وسیع تری برخوردار خواهد بود.

متاسفانه ارقام غم انگیزی بر خلاف پیش بینی های انجام شده برای سال ۲۰۲۰ که در آن پاندمی Covid-19 باعث بوجود آمدن رکود اقتصادی شده است، بدست آمده است. سال گذشته تقریباً ۱۳٪ در حجم مبادلات سالانه با کاهش روبرو بوده است، اما در سال ۲۰۲۱ قرار است با حجم پیش بینی شده ۱۰.۷ میلیون واحد در قاره بهبود یابد.
Berg خاطرنشان کرد که توسعه در فن آوری کنتورهای هوشمند در بازار آمریکای شمالی به تکنولوژی هایی منتقل شده است که موج دوم تولید کنتورهای هوشمند را آغاز خواهد کرد. همچنین اضافه کرد: “این شرکتها اکنون در تلاشند تا دایره ی شبکه موجود خود را برای مجموعه وسیعی از برنامه های شهر هوشمند فراتر از اندازه گیری (کنتورها) استفاده کنند در حالی که همچنین تلاش می کنند بفهمند که چگونه با ادغام وسایل نقلیه الکتریکی بسیار زیاد و منابع انرژی توزیع شده در شبکه زیرساخت کنار بیایند.

لوی اوستلینگ تحلیلگر کنتورهای هوشمند در Berg Insight بیان داشت: “گسترش موج اول طی چند سال آینده با رشد چشمگیری ادامه خواهد داشت و تا حدود زیادی با راه اندازی پروژه های بزرگ و جدید توسط شرکت هایی که در آینده وارد عرصه می شوند، این روند به سمت شمال شرقی ایالات متحده و شرق کانادا هدایت می شود.”. اوستلینگ افزود: “در همین حال، مراحل تازه ای برای شرکت های اولیه که در این حوزه در حال کار می باشند، اکنون به تدریج آغاز شده و سهم آنها از حجم مبادلات سالانه از حدود ۱۰٪ در سال ۲۰۲۰ به حدود ۷۰٪ در سال ۲۰۲۵ افزایش خواهد یافت.”

بازارهای کنتورهای هوشمند در نقاط دیگر نیز همچنان در حال افزایش است. همانطور که این نشریه در اوایل ماه جاری گزارش داد، شرکت ارتباطات داده (DCC) اعلام کرده است که اکنون بیش از ۱۰ میلیون کنتور هوشمند را در انگلستان متصل کرده است.

منبع:

https://iottechnews.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram