internet-of-things-iot-we-are-at-the-tip-of-an-iceberg-3-638

بنیاد اکلیپس نتایج اولین نظرسنجی در حوزه پذیرش تجاری اینترنت اشیا را منتشر کرد

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید

بنیاد اکلیپس، یکی از بزرگترین بنیادهای منبع باز در دنیا که روی اینترنت اشیا تمرکز کرده، امروز از انتشار اولین نظرسنجی سالانه‌ی پذیرش اینترنت اشیا خبر داد. هدف این نظرسنجی که در نوع خود جزو اولین‌هاست، درک بهتر چشم انداز صنعت اینترنت اشیا است و بر آن است تا با شناسایی الزامات، اولویت‌ها و چالش‌های پیش روی سازمان‌هایی که به دنبال پیاده سازی راه‌حل‌های تجاری اینترنت اشیا بوده و مبتنی بر تکنولوژی‌های منبع باز هستند این هدف را محقق کند. این نظرسنجی با نظرسنجی آی‌اوتی دِوِلوپر، موثرترین نظرسنجی جدیدترین پیشرفت‌ها که اکلیپس به مدت ۶ سال آن را انجام می‌دهد متفاوت بوده و از آن جداست.

مایک میلینکوویچ، مدیر اجرایی بنیاد اکلیپس، می‌گوید:” اینترنت اشیا قطعا یکی از ترندهای اصلی تکنولوژی امروز و کلمه‌ای فراگیر است.”

ˮ این نظرسنجی که امیدواریم اولین سنت سالانه باشد، به دنبال ارائه‌ی بینش‌های واقعی در مورد این است که کدام سازمان‌ها در حال حاضر با اینترنت اشیا سر و کار دارند و برنامه‌هایشان برای تولید و پیاده سازی به چه صورت است.”

از ۷ اکتبر تا ۲ دسامبر سال ۲۰۱۹، ۳۳۶ نفر از مجموعه‌ی عظیمی از صنایع و سازمان‌ها در نظرسنجی آنلاین شرکت کردند. پنج نتیجه‌گیری اصلی که از داده‌های این نظرسنجی اتخاذ شد به شرح زیر است:

  • اینترنت اشیا واقعی و پذیرش آن رو به رشد است. امروزه تنها کمتر از ۴۰% از راه‌حل‌های اینترنت اشیا پیاده سازی شده و ۲۲% دیگر قرار است ظرف دو سال آینده اجرا شوند.
  • در بازار اینترنت اشیا احتیاط شرط عقل است، ۳۰% از سازمان‌ها قصد دارند در سال آینده کمتر از ۱۰۰ هزار دلار خرج کنند.
  • سرمایه‌گذاری در اینترنت اشیا رو به افزایش است، ۴۰% از سازمان‌ها قصد دارند در سال مالی آینده هزینه‌ی بیشتری را صرف اینترنت اشیا کنند.
  • منبع باز به اینترنت اشیا نفوذ کرده است، ۶۰% از کمپانی‌ها منبع باز را در برنامه‌های اجرایی اینترنت اشیا خود لحاظ می‌کنند.
  • ابرهای هیبریدی پیاده سازی‌های اینترنت اشیا را هدایت می‌کنند. به طور کلی، اِی ‌دابلیو اس، آزور و جی سی پی پلتفرم‌های ابری پیشرو در اجرای اینترنت اشیا هستند.

همچنین داده‌های این نظرسنجی شامل جزئیات پذیرش اینترنت اشیا در صنعت، نگرانی‌های اساسی پذیرندگان تجاری اینترنت اشیا و شکست‌های قوانین سازمانی است.

نقل قول‌های اعضای گروه کاری اینترنت اشیا کمپانی اکلیپس

  • بوش

آنیتا بانک، وکیل منبع باز بوش.آی‌او و مدیرعامل ارتباطات فنی، شراکت و بازاریابی می‌گوید:” این نظرسنجی جدید در راستای بینش‌های خود ما در زمینه‌ی صنعت اینترنت اشیا و نحوه‌ی پذیرش پلتفرم‌های اینترنت اشیا وپیشنهادات تجاری مبتنی بر منبع باز توسط سازمان‌ها است. ما شاهد علاقه‌ی رو به رشد به پیشنهادات مجموعه‌ی اینترنت اشیا بوش هستیم که بر پایه‌ی منبع باز اینترنت اشیا اکلیپس بنا شده است. مشتریان ما از توسعه‌ی باز و شفافی که توانایی‌شان را در ارائه‌ی خروجی‌های تجاری واقعی افزایش می‌دهد بهره‌مند خواهند شد.”

  • یوروتِک

جوزپ سوراس، رئیس دفتر بازاریابی و محصولات کمپانی یوروتک می‌گوید:” بینش‌هایی که این نظرسنجی ارائه کرده دقیقا چیزی است که فروشندگان اطلاعات، ارائه دهندگان راه حل و دیگر ذینفعان اکوسیستم بایستی برای گام‌های بعدی خود در این بازار عظیم برنامه ریزی کنند. بر اساس منبع باز، پورتفولیو نرم افزارهای اینترنت اشیا ما از جمله چارچوب نرم افزاری ای اس اف و ابرِ ای سی، که قابلیت اجرا روی همه‌ی پلتفرم‌ها را دارد، نیازها را از لبه تا ابر نشان می‌دهند، بنابراین هرگونه بینش بازاری در مورد اینکه کمپانی‌ها چگونه به دنبال مصرف راه‌حل‌های انتها به انتهای اینترنت اشیا هستند به شدت سومند است.”

  • رِد هَت

دبورا براینت، مدیر ارشد دفتر برنامه‌ی منبع باز رِد هت می‌گوید:” این نظرسنجی یکی از اولین‌ها بود که روی آن چه صنعت در حال حاضر در خصوص اینترنت اشیا انجام می‌دهد دست گذاشت. نتایج این نظرسنجی نقش کلیدی نرم افزار منبع باز را در کمک به کمپانی‌ها جهت رسیدن به اهدافشان برجسته می‌سازد. این بایستی برای هر سازمانی که هنوز به عنوان بخشی از برنامه‌های اینترنت اشیا خود، راه‌حل‌های را بر اساس استانداردهای باز و تکنولوژی‌های منبع باز ارزیابی نکرده یک بیدار باش باشد.”

برای مطالعه نتایج کامل این نظرسنجی می توانید به فایل پیوست خبر مراجعه نمایید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram