Healthcare_IoT

۴ نمونه از اپلیکیشن های موفق دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید

سیستم درمانی آمریکا، علیرغم مزیت‌هایش، گران قیمت، ناکارآمد و مملوء از تفاوت و اختلاف است. نوبت‌دهی برای ویزیت پزشک، انجام آزمایشات تشخیصی، تنظیم پوشش‌دهی بیمه، تجویز دارو و نسخه نویسی و پرداخت هزینه برای همه‌ چیز، بهره‌مندی از خدمات درمانی را دشوار می‌سازد.

چالش پیش روی ارائه دهندگان این خدمات مشخص است: ارائه‌ی درمان پیشرفته‌ به جوامعی که بیشترین نیاز را به این خدمات دارند. سپس، مراقبت پزشکی را ساده کنند تا همه از آن بهره‌مند شوند.

در سال‌های اخیر، پلتفرم‌های متحرک مشکل دسترسی را به روش‌های نوآورانه‌ای مدیریت کرده‌اند. آن‌ها دسترسی  به خدمات ضروری را از راه دور ممکن می‌سازند. ارائه دهندگان باور دارند که این پلتفرم‌ها مراحل کار را کارآمدتر می‌کنند. بیماران بیشتر در جریان سلامتی خود قرار می‌گیرند و کیفیت مراقبت‌هایی که از طریق اپلیکیشن ارائه می‌شود، خدشه دار نمی‌گردد. در واقع، پژوهشی در مجله‌ی پزشکی نیوانگلند نشان می‌دهد که خروجی وسایل جلوگیری از بارداری در پلتفرم‌های تله پزشکی بهبود می‌یابد.

چهار اپلیکیشن پیشگام در این حوزه برای بیمارانی که قبلا برای بهره‌‌مندی از مراقبت‌های پیشرفته خود را به آب و آتش می‌زدند، تحول آفرین بوده‌اند. در زیر به چگونگی این امر اشاره می‌کنیم:

  1. مای‌چارت‌موبایل (MyChartMobile)

مای‌چارت‌موبایل، محصول فکری غول نرم‌افزار مراقبت از سلامتِ اپیک سیستم، خدمات مربوط به ارائه دهنده و بیمار را در یک پلتفرم جای می‌دهد. این امر برنامه‌ریزی و ارتباط را برای همه بسیار اسان‌تر می‌کند.

در این اپلیکیشن، بیماران می‌توان نتایج آزمایشات را به صورت بلادرنگ ببینند. همچنین می‌توانند صورت حساب خود را مدیریت کرده و اطلاعات مهم، مانند تغییرات بیمه، را به اشتراک بگذارند. به جزئیات مراجعات قبلی و آینده‌ی خود نیاز دارید؟ برای این کار اپلیکیشنی طراحی شده، مای‌چارت‌موبایل!

  1. نورکس (Nurx)

زمانیکه پای سلامت جنسی به میان می‌آید، مردم اغلب سوالات بسیاری دارند. مثلا مناسب‌ترین چیز برای آن‌ها چیست؟ موثرترین راه جلوگیری از بارداری کدام است؟ چه چیزی مورد نیاز است؟ آن‌ها ترجیح می‌دهند از میان چندین گزینه، آگاهانه انتخاب‌ کنند. در همین حین، آن‌ها برای آزادی عمل نیز ارزش زیادی قائل هستند. ارائه‌دهندگان برای برطرف کردن این نیازها تلاش زیادی کرده‌اند، تا اینکه نورکس با ارائه‌ی خدمات حیاتی، در امر جلوگیری از بارداری تحولی ایجاد کرد. این کمپانی مبتکر، کنترل سلامت بارداری را برای بیماران آسان می‌کند. زمانیکه افراد این اپلیکیشن را دانلود می‌کنند، می‌توانند با ارائه دهنده خدمات مشورت کنند یا مستقیما از او تقاضای تجویز دارو کنند. پزشک مورد تایید درخواست‌ها را بررسی کرده و در صورت نیاز دارو تجویز می‌کند. زمانیکه نسخه تایید شد، تمام داروها به صورت رایگان ارسال می‌شوند. برای هر نسخه نیز بیمار می‌تواند تا ۱۲ ماه به صورت نامحدود با ارائه دهنده مکاتبه کند.

  1. مانیتور قلب اِلایوکور ای‌سی‌جی (AliveCor ECG Heart Monitor)

اینترنت اشیا یعنی سنسورها و دستگاه‌های شبکه‌ای که منابع داده‌ی خام را به صورت بلادرنگ به سیستم‌های دیگر می‌رسانند، چشم‌انداز تکنولوژی را تغییر می‌دهد. اگر شما تا به حال فیت‌بیت یا اپل‌واچ را استفاده کرده باشید، می‌دانید چگونه کار می‌کنند. شما می‌توانید در طول روز قدم‌های خود را بشمارید، از وضعیت خواب و عادت‌هایتان باخبر شوید. با تبادل این نتایج با دیگران، مثلا با شرکت بیمه یا برای یک برنامه‌ی ورزشی، می‌توانید بازخورد اختصاصی شخصی دریافت کنید. الایوکور از اینترنت اشیا استفاده می‌کند و نوار قلبی در سطح درمانی و تخصصی در اختیار بیماران قلبی قرار می‌دهد. یک سنسور کوچک در اپلیکیشن اطلاعات را منتقل می‌کند. این داده، داده‌های گسترده‌تری را در مورد بیماران به ارائه دهندگان گزارش می‌دهد. بیمار می‌تواند با چند کلیک، ظرف ۳۰ ثانیه در جریان شرایط خود مانند فیبریلاسیون دهلیزی یا تندی تپش قرار گیرد. در فوریت‌های پزشکی، که هر ثانیه اهمیت دارد، این پلتفرم مبتنی بر دستگاه می‌تواند نجات بخش باشد.

  1. گلوکز بادی (Glucose Buddy)

تقریبا ده درصد از آمریکایی‌ها از قند خون تشخیص داده شده رنج می‌برند. مدیریت این شرایط مزمن می‌تواند چالش برانگیز باشد. رعایت پرهیز غذایی برای آزمایش خون، درمان با انسولین و تناسب اندام کار سختی است. گلوکز بادی به مدت ۹ سال است که به بیماران دیابتی کمک می‌کند تا درمان خود را آسان‌تر کنند. این پلتفرم کاربرپسند، به بیماران این امکان را می‌دهد تا قندخون، سطح انسولین، دارو و رژیم غذایی خود را مدیریت کنند. داشتن این داده‌ها به صورت یکجا یعنی بیماران به همان اطلاعاتی دسترسی دارند که ارائه دهندگان در اختیار دارند. زندگی همراه با بیماری دیابت هیچگاه ساده نخواهد بود، اما گلوکز بادی آن را آسان‌تر می‌کند.

این پیشرفت های پزشکی در ایالات متحده دنیا را جلو می‌برد، اما آن‌ها مدت زیادی را صرف محیا کردن این امکانات برای افراد نیازمند کرده‌اند. اپلیکیشن‌های موبایل هم کیفیت و هم درسترسی به مراقبت از سلامت را متحول می‌کنند. این پلتفرم‌های نوآورانه با تنها چند کلیک، تمام نیازهای پزشکی بیمار از بیماری قلبی تا جلوگیری از بارداری را تا حد زیادی آسان می‌کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram