MzU1MjkzMw

رونمایی استارتاپ موجو از نمونه اولیه لنزهای تماسی واقعیت افزوده

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

واقعیت افزوده در لنزهای تماسی؟ نویسنده رمان‌های عملی تخیلی در تخیلات خود در دهه‌های پیش این مسئله را دیده‌اند و حالا استارتاپ‌هایی در حال کار بر روی توسعه این محصول واقعی برای ده سال آینده هستند.

استارتاپ موجو امروز اعلام کرد که اخیرا میکرودیسپلی‌های ۱۴هزار پیکسل بر اینچ، رادیوهای بی‌سیم، سنسورهای عکس و شناسایی حرکت را در لنزها به گونه ای تعبیه کرده که به راحتی روی چشم قرار بگیرند. اگر چه نسل‌های آینده لنزهای موجو از باتری‌های روی بُرد انرژی خود را دریافت می‌کنند اما نسل اول لنزهای موجو از شبکه‌های بی‌سیم انرژی می‌گیرند. بسته خارجی همراه این لنزها، علاوه بر فراهم سازی انرژی مورد استفاده، داده‌های سنسور را مدیریت می‌کند و اطلاعات را به صفحه نمایش می‌فرستد. این شرکت، این تکنولوژی را محاسبات نامرئی نامیده است و نمایندگان شرکت می‌گویند که مردم دیگر نیازی به گوشی‌های تلفن همراه نخواهند داشت و همه اطلاعات موجود به جهان اطراف برمی‌گردد.

استیو سنکلر، معاون ارشد محصولات و بازاریابی شرکت می‌گوید اولین اپلیکیشن این سازمان، برای افرادی هستند که دید کمی دارند چرا که این محصول، تشخیص در لبه به صورت بلادرنگ را فراهم می‌کند و خطوطی مجعد دور خطر مرز اشیا با دیگر اجسام می‌کشد. در نمایشگاه CES 2020، من از یک نمونه اولیه مرغوب ( البته با نزدیک کردن آن به چشم نه با قرار دادن لنز بر چشم‌هایم) استفاده کردم و دستگاه، شکل‌هایی را همانطور که من در اطراف یک اتاق کم‌ نور می‌دیدم، با رنگ سبز روشن برجسته کرد. من همچنین یک نمایش از متون به تصویر کشیده شده توسط این نمونه اولیه دیدم. خواندنش راحت بود. اپلیکیشن‌های آینده بالقوه، پا را فراتر از خدمت‌رسانی به افراد کم‌بینا خواهند گذاشت و به ترجمه زبان‌ها به صورت بلادرنگ، برچسب زدن به صورت و تفسیر ایما‌ها و عکس‌العمل‌های احساسی خواهند پرداخت.

لنزهای موجو از تکنولوژی موجو ویژن به عنوان میکرودیسپلی، سنسورهای عکس و دیگر وسایل الکترونیکی تعبیه شده در داخل لنزها استفاده می‌کنند تا لبه اشیای نزدیک را برجسته کنند و متن و دیگر عکس‌ها را به صاحب لنز نشان بدهند.

موجو ویژن هنوز به عنوان یک تکنولوژی ردیابی چشم برای لنزها کار می‌کند اما گفته می‌شود که بزودی این اجازه را به استفاده کنندگان خواهد داد که اپلیکیشن‌ها را بدون دستگاه‌های خارجی  کنترل کند. تکنولوژی‌های دید آینده موجو ویژن از باتری‌های درون‌دستگاهی استفاده می‌کنند که در تصویر اطراف میکرودیسپلی این شرکت دیده می‌شود.

راه پیشِ رو، کوتاه نیست. لنزهای تماسی، دستگاه‌هایی پزشکی و درمانی محسوب می‌شوند و به همین دلیل به مجوز سازمان مدیریت غذا و دارو آمریکا نیاز دارد. اما لنزهای موجو برای عبور از موانع سازمان مدیریت غذا و دارو طراحی شده و سرعت کارها را بالاتر می‌برد. تحقیقات بالینی در این زمینه آغاز شده است.

این شرکت برای طی کردن این مسیر به اندازه کافی منابع مالی دارد. این استارتاپ که در ساراتوگا کالیفرنیا مستقر است، در حال حاضر ۸۴ کارمند دارد و ۱۰۵ میلیون دلار در یک سرمایه گذاری توسط شرکت خوسلا ونچرز دریافت کرده که سرمایه این شرکت بخشی از سرمایه شرکت‌های بزرگی مثل ال جی و گوگل است. شرکت موجو در یک خبرگزاری اعلام کرد تکنولوژی این استارتاپ نیز به خوبی محافظت شده و بیشتر از ۱۰۰ پتنت ثبت شده دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram