MIT_RFID_relay_0.0

انبارداری هوشمند به کمک پهپادها و تگ های شناسایی رادیویی

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

شرکت سانو و ایرلیون تکنولوژی، از سیستمی برای ردیابی فهرست دارایی رونمایی کرده اند که از تکنولوژی RFID و پهپاد استفاده می کند. این سیستم برای موسسه تحقیقاتی گروه یاماتو ساخته شده اند. این گروه در سال ۲۰۱۶ توسط هولدینگ یاموتو تاسیس شد که یک شرکت ژاپنی بزرگ در حوزه لجستیک است.

نمونه اولیه سیستم با پیاده سازی تسهیلات انبارکالا در تایلند و سنگاپور، به چرخه شمارش و دیگر چالش های مدیریت دارایی ها کمک می‌کند. کالاها اغلب آنقدر روی هم تلنبار می‌شوند که خواندن تگ‌هایشان روی قفسه‌ها می تواند یک چالش باشد. این مسئله به این معنا است که برخی تگ های RFID قابل خواندن نیستند و کالاها ممکن است در جریان شمارش گم شوند. کارگران این انبارها در برخی موارد باید از یک پله بالا بروند تا بتوانند بالاترین تگ های RFID را بخوانند یا بتوانند بارکدهای روی جعبه ها یا پالت ها را اسکن کنند.

کازوهیرو چاتانی رئیس کسب و کار لجستیک ساتو می گوید: ما با در نظر گرفتن ایمنی کارگران، تصمیم گرفتیم از پهپاد استفاده کنیم.

شرکت ساتو و ایرلیون تکنولوژی در طراحی راهکارهای ردیابی دارایی RFID پیشرفته ای همکاری می کنند که نتایج اسکن نوری را توسط آنتن های پیشتاز RFID نصب شده روی پهپادهای خودران را فراهم می کند و از تخصص گسترده شرکت ساتو در زمینه RFID بهره می برد. با این راهکار، مشکل سخت بودن خواندن تگ های RFID روی کالاهای با ارتفاع بالا حالا به صورت بهینه حل شده است و کار کارگران را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

راهکار ردیابی کالا به وسیله‌ی پهپادهای مجهز به RFID به دنبال افزایش ایمنی کارکنان انبارهای کالا با حذف نیاز به خواندن دستی آیتم‌های روی کالاها در فضای با دسترسی سخت است و زمان موردنیاز برای اجرای برداشتن کالا از بالای تلنباری از کالاها را با صرفه جویی از استفاده از منابع انسانی، به حداقل می رساند.

هایاتو شیندو، رئیس شرکت بین المللی ساتو می گوید:

شرکت ساتو خوشحال است که فرصتی به دست آورده که دانش و تجربه غنی خود را ترکیب کند که مبتنی بر فهم ما از عملیات های اجرایی است. نمونه اولیه این سیستم نمونه بارزی از استراتژی رشد ما برای توسعه بیشتر سطح بالا و ارزشمند راهکارهای خودکار مبتنی بر ID در میان مشارکت های فناورانه همکاران تجاریمان است. این سیستم با موفقیت نشان داده است که آیتم های انبارشده در فضاهایی که دسترسی سختی به آن ها وجود دارد، چطور می توانند به شکل بهینه و ایمن خوانده شوند. ما با این موفقیت، به دنبال گسترش این راهکار در آینده برای فراهم سازی ارزشهای افزوده فقط به کاربران بخش لجستیک نیستیم بلکه به کاربران شرکت های خرده فروشی، غذا، تولید و مراقبت از سلامت که به دنبال بهبود مدیریت بر دارایی هایی خود در محیط انبارهای بزرگ هستند نیز خدمت رسانی می کنیم.

وانگ فی، رئیس شرکت ایرلوین تکنولوژی می گوید:

شرکت ایرلیون تکنولوژی در حال حاضر پیشتاز فراهم کنندگان راهکارهای پهپادهای خودکار برای مدیریت دارایی در انبارها است. سیستم طراحی شده به دنبال موفقیت در زمینه بارکدها و اسکن کدهای دو بعدی، محدودیت هایی اعمال کرده و به ما کمک می کند که ارزشهای بزرگتری را در این بخش ارائه دهیم. این سیستم ما را قادر کرده است که به دیدگاه های ارزشمند تکنولوژی شناسایی خودکار در همکاری با یکی از بازیگران پیشتاز در صنعت، دست پیدا کنیم. با همکاری ساتو و انستیتو تحقیقات گروه یاماتو و دیگر شرکای تجاریمان، ما راهکارهایی ارائه می کنیم که بتواند سخت ترین چالش های انبارداری را حل کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram