Arduino-Portenta-H7-module

شرکت آردوینو یک پلتفرم ماژولار جدید برای توسعه اینترنت اشیا معرفی می کند

در < 1 دقیقه این متن را بخوانید

شرکت آردوینو ، که یک پلتفرم سخت افزاری اپن-سورس است، امروز از راه اندازی یک پلتفرم جدید با ‌کد کم و سیستم سخت افزاری ماژولار برای توسعه اینترنت اشیا خبر داد. هدف این سیستم این است که ابزارهایی در اختیار مشاغل کوچک و متوسط قرار دهد تا بتوانند راهکارهای اینترنت اشیا خود را توسعه دهند و نیازی به سرمایه گذاری در منابع تخصصی مهندسی نداشته باشند.

سخت افزار جدید با نام آردوینو پورتنا اچ ۷، تمام ویژگی های لازم برای ساخت یک پلتفرم سخت افزاری اینترنت اشیا را دارا است، از جمله: تراشه احراز هویت رمزی و ماژول های ارتباطی برای وای فای، بلوتوث کم انرژی، LTE و اینترنت اشیا با پهنای باند پایین. با بهره گیری از میکروکنترلر ۳۲ بیتی کورتکس ام ۷ و یا ام ۴ از محصولات شرکت آرم، این ماژول های کم انرژی به منظور طراحی سیستم های صنعتی، راهکارهای پردازش لبه و سیستم های روباتیک طراحی شده اند. این سخت افزار از سیستم عامل شرکت آرم استفاده می کند و از کدهای پلتفرم آردوینو و برنامه های پایتون و جاوا اسکریپ پشتیبانی می کند.

شارلین مارینی، نائب رئیس استراتژی گروه خدمات اینترنت اشیا شرکت آرم اظهار کرد: “مشاغل کوچک و متوسط با نیازهای صنعتی به ایجاد ابزارهای توسعه ایمن، نرم افزار و سخت افزار نیاز دارند تا از لحاظ اقتصادی بتوانند موارد استفاده اینترنت اشیا خود را تحقق بخشند. ترکیب سیستم عامل Mbed با آی پی کورتکس ام در خانواده جدید سخت افزار آردوینو پورتنا، میلیون ها نفر از توسعه دهندگان پلت فرم آردوینو را قادر می سازد تا با اطمینان و به راحتی بتوانند دستگاه های اینترنت اشیا خود را از نمونه های اولیه گرفته تا محصول نهایی تولید کنند”.

هم اکنون ماژول جدید اچ ۷ در دسترس آزمایش گرهای بتا است و تا فوریه ۲۰۲۰ در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram