ELXeDuNUUAAcij4

تکمیل فرآیند ساخت “سیستم بر روی تراشه” در چند هفته : رویایی که محقق شد

در ۵ دقیقه این متن را بخوانید

مطابق گزارش اچ آی اس مارکیت تکنولوژی، که بخشی از گروه تجاری اینفورما است، تعداد دستگاه های متصل به اینترنت اشیا در سرتاسر جهان، به طور متوسط، سالانه ۱۲ درصد افزایش خواهد یافت، یعنی از حدود ۲۷ میلیارد در سال ۲۰۱۷ به ۱۲۵ میلیارد در سال ۲۰۳۰ خواهد رسید.

برای تکمیل این رشد، راه حل هایی جهت طراحی تراشه‌ای انعطاف پذیر و پرشتاب نیاز خواهد بود. شرکت زدگلو (ZGlue) در صدد پرداختن به این تقاضا است و به کل سیستم ها امکان می دهد طی چند هفته به چنین تراشه هایی مجهز شوند. روش های سنتی مانند پروژه های “سیستم روی یک تراشه”، اغلب سال ها به طول می  انجامد تا همان کار را انجام دهد، در حالی که سیستم های مبتنی بر برد مدار چاپی به این اندازه زمان نیاز ندارند.

مینگ ژانگ، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت زدگلو  گفت: “با رشد بسیار زیاد اینترنت اشیا و هوش مصنوعی ، در سیستم هایی با اندازه محدود، نیاز به چالاکی بیشتر در طراحی و توسعه افزایش خواهد یافت. زدگلو  طراحی و تولید تراشه برای نسل بعدی ابزارهای بی سیم، پوشیدنی ها و مبتکران اینترنت اشیا را آسان تر و سریع تر می کند”.

چیپ بیلدر پرو طرح یک تراشه و ساخت بسته ای است که به توسعه سرعت می بخشد و به کارآفرینان و توسعه دهندگان در هر سطحی از تجربه امکان می دهد به کدگذاری و ساخت دستگاه های پوشیدنی، پزشکی و سایر محصولات قابل اتصال بپردازند. یک تراشه سفارشی می تواند از چیپلت های موجود در محصولات شمار زیادی از تولیدکنندگان ثالث ساخته شده و در یک بسته واحد ادغام شود.

ژانگ افزود:”  محصول چیپ بیلدر پرو اساساً مدل سنتی تجارت نیمه هادی را تغییر می دهد، طراحی را کاربر پسندتر می کند و تراشه ها را با رویکردی بسیار انعطاف پذیرتر و جزئی تر می‌سازد. شرکت‌های بزرگ و کوچک در حال بررسی هستند تا ببینند چگونه می توانند زدگلو را با استراتژی توسعه خود مطابقت دهند. گوگل در دو پروژه آزمایشی با همکاری زدگلو و آنت میکرو سرمایه گذاری کرده است تا دریابد چگونه زدگلو می تواند باعث حفظ ردپای طراحی و سازگاری مکانیکی شود”.

تیم آنسل از گوگل در سخنرانی اخیر خود در اجلاس ریسک وی گفت: “لازم است در تمام مراحل توسعه، ساخت و استقرار، اجازه تکامل و تغییر مداوم در سخت افزار داده شود تا نیازهای در حال تغییر مشتری برآورده شود”.

نرم افزار چیپ بیلدر از فن آوری ثبت شده اسمارت فبریک شرکت زدگلو برای ادغام چیپلت های D2.5 بهره می گیرد تا تجربه ادغام به طریق “کشیدن و رها کردن” را ارائه دهد و به توسعه دهندگان امکان دهد به سرعت یک تراشه ناهمگن بسازند. مشارکت صنعتی بخش اساسی استراتژی  زدگلو است. به عنوان مثال، زدگلو و سایپرس برای ساختن دو سیستم مرجع با هدف کاربردهای وسایل پوشیدنی و لوازم خانگی هوشمند با یکدیگر همکاری کرده اند. جان ویل، معاون بازاریابی سایپرس گفت: “چیپ بیلدر پرو به کاربران امکان می دهد نوآوری محصول و ورود به بازار را با تکرار سریع‌تر و بیشتر سرعت بخشند. این راه حل توانایی ما را در پاسخگویی مؤثر به تقاضای مشتریان خود که بر ارائه محصولات سبک و مشتری محور تمرکز دارند را بهبود خواهد داد.”

محصول چیپ بیلدر پرو با تکیه بر فناوری پیشرو در شرکت TSMC ، به مشتریان اجازه می دهد به سرعت محصولات منحصربه فردی با مزایای صرفه جویی در فضا و انرژی تولید کنند و به راحتی با بازار رو به رشد اینترنت اشیا تطابق پیدا کنند. لوکاس تای ، مدیر تکنولوژی‌های نوظهور TSMC آمریکای شمالی گفت: “ما از نتیجه همکاری خود با زدگلو در توسعه بسته چیپ بیلدر پرو با فناوری پیشروی TSMC بسیار خوشحالیم، چرا که یک پلتفرم بسیار انعطاف پذیر برای ادغام ناهمگن را ممکن می سازد. شرکت TSMC سابقه ای طولانی در زمینه کار با نوآوران نوظهور IC برای امکان پذیر ساختن نمونه های اولیه محصولات آنها دارد. ما به همکاری نزدیک خود با مشتریان ادامه خواهیم داد و به آنها کمک خواهیم کرد تا با ارائه نوآوری های سیلیکونی خود فرصت رشد در دوره آینده هوش مصنوعی و نسل پنجم شبکه موبایل را به دست آورند”.

شرکت زدگلو، نامزد دریافت جایزه افتخاری خلاقیت در نمایشگاه CES2020 شد. همچنین امروز از نرم افزار جدید چیپ بیلدرنسخه سوم خود رونمایی کرد که به صورت رایگان در دسترس کاربران جامعه است. این نرم افزار به کاربران اجازه می دهد سیستم های جدید زدگلو را طراحی و تجسم کنند، اضافه کردن قطعات جدید به کتابخانه زدگلو را درخواست کنند و طرح ها را با بقیه جامعه به اشتراک بگذارند، و بدین ترتیب مرکز منابع طراحی باز و قوی به توسعه دهندگان ارائه می دهد. توسعه دهندگان می توانند طرح های تراشه را از ابتدا ایجاد کنند یا یکی از ۱۵۰۰ چیپلت موجود را انتخاب کنند، که درزدگلو در دسترس است و چیپلت های جدید مدام به آن اضافه می شود. همچنین می توانند یکی از ۶۰ مورد الگوی آموزش سریع موجود در نرم افزار را برای اصلاح یا استفاده به همان صورتی که هستند، انتخاب کنند و یا آنها را به عنوان ایده ای برای طراحی انواع دستگاه ها از خانه هوشمند گرفته تا پوشیدنی ها و دستگاه های پزشکی و غیره داشته باشند.

دستگاه­هایی که ازمایکروسافت آژور پشتیبانی می کنند، با داشتن یک پردازنده و سیستم های پیشرفته می توانند در یک ZiP  تعبیه شوند. از آنجا که چیپ بیلدر از ابر آژور مایکرسافت استفاده می کند، محصولات تولید شده با چیپ بیلدر از امنیتی پیشرو در صنعت، قابلیت اطمینان، انطباق، حریم خصوصی و شبکه گسترده ای از افراد، شرکا و فرایندها سود می برد. سطح امنیت با بیش از یک میلیارد دلار هزینه سالانه و تعهد بیش از ۳۵۰۰ متخصص در زمینه امنیت سایبری ممکن شده است، و برای توسعه سیلیکون و الکترونیک توسط نهادهای تجاری و دولتی (وزارت دفاع) واگذار شده است.

درباره بسته چیپ بیلدر پرو

گواهی نامه چیپ بیلدر پرواز دو کاربر پشتیبانی می‌کند و به کلیه چیپلت ها، طرح ها و الگوهای موجود در نرم افزار چیپ بیلدر دسترسی دارد. علاوه بر آنها توانایی ساخت نمونه های اولیه را نیز دارد. کاربران می توانند طرحی را با یک اشتراک سالانه تولید کنند. در ایجاد طرح، می توانند بصورت خصوصی با سایر کاربران حرفه ای و یا به صورت عمومی با جامعه گسترده تری از کاربران چیپ بیلدر همکاری کنند. چیپ بیلدر پرو با موارد زیر نیز ترکیب می شود:

درباره زدگلو

زدگلو ، به عنوان یک شرکت خدماتی در طراحی و ساخت تراشه های طراحی شده برای کاربری هوش مصنوعی و اینترنت اشیا براساس تقاضا، زمان را برای بازار دستگاه های پوشیدنی، پزشکی و سایر محصولات سرعت می بخشد. شرکت زدگلو که در سال ۲۰۱۴ توسط فعالان کهنه کار در صنعت ساخت قطعات نیمه هادی تاسیس شد. این شرکت بهبود اندازه، مقرون به صرفه بودن، انعطاف پذیری و مقیاس پذیری جهت تغییر نحوه ساخت دستگاه های اینترنت اشیای سفارشی را ممکن می کند. طراحی سربه‌سر، کدگذاری و ایجاد رویکرد این شرکت، صنعت ساخت قطعات نیمه هادی را متحول می کند و زمان کل توسعه تراشه را از سال به هفته کاهش می دهد. با استفاده از فن آوری ثبت شده Smart Fabric z شرکت زدگلو برای ادغام چیپلت D2.5، همه می توانند به سرعت و به راحتی تراشه ناهمگن بسازند. نرم افزار چیپ بیلدر  شرکت زدگلو شامل کتابخانه گسترده ای از چیپلت ها و قالب ها است که طراحی یک سیستم هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و یا تراشه سریع اینترنت اشیا را آسان و جذاب می کند. برای اطلاعات بیشتر، به http://www.zglue.com مراجعه کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram