HR-Analytics-In-The-Workplace-1024x743

مهارت هایی که برای موفق شدن در اینترنت اشیا به آن ها نیاز دارید!

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید

تا شروع سال جدید چیزی نمانده، این بدان معنی است که کسب و کارها در جلسات هیئت مدیره‌ی داخلی خود در مورد آینده به گفتگو می‌نشینند. فارغ التحصیلان تنها کسانی نیستند که نگران آینده‌ی خود هستند ــ مدیران کمپانی‌های برتر نیز نگران هستند.  دو حوزه‌ی رایجی که کمپانی‌ها روی آن تمرکز خواهند کرد هوش مصنوعی و اینترنت اشیا است که هردو قرار است بسیاری از جنبه‌های صنایع آینده‌ی دنیا را تغییر دهند.

اینترنت اشیا در دو سال آینده تبدیل به پدیده‌ای عادی خواهد شد و کسب‌وکارها به سرعت به دنبال استخدام افراد با توانایی‌هایی می‌گردند که آن‌ها را در زمینه‌ی اینترنت اشیا جلو ببرند. اگر خود را با تغییرات تطبیق ندهند، خطر شکست را به جان می‌خرند.

  1. شناسایی الگوها

اگر شما در کنار هم گذاشتن ایده‌ها و واقعیت‌هایی که از تجربیات مختلف خود کسب کرده‌اید مهارت دارید، بنابراین می‌توانید در صنعت اینترنت اشیا از جایگاه خوبی برخوردار شوید. شناسایی الگو جزء اصلی این قابلیت است، یعنی کسانی که در رشته‌های پایه متخصص نیستند، می‌توانند در دنیای آینده‌ی اینترنت اشیا بدرخشند. این بدان معنی است که افرادی که در رشته‌ی تاریخ یا حتی زبان انگلیسی تحصیل کرده‌اند، ممکن است مهارت شناسایی الگو را داشته باشند.

افرادی که به دنبال الگو هستند، ذاتا کنجکاو هستند و مشتاقند در مورد چرایی عملکرد مناسب چیزها و مکانیسم درونی آن‌ها بدانند.

  1. مهارت در همکاری

اگر شما می‌توانید افرادی را گرد هم آورید تا مشکلات پیچیده را حل کنند، نه تنها مدیر بی نظیری می‌شوید، بلکه کسب و کار خود را در دنیای آینده‌ی اینترنت اشیا توسعه می‌دهید. اگر می‌توانید دانش افراد دیگر را ترکیب کرده و راه حلی خلق کنید که در غیر اینصورت نمی‌توانستید، کارفرمایان شما را روی چشمان خود می‌گذارند!

یعنی شما به مشارکت و ارتباطات تعهد دارید، تلاش می‌کنید تیم‌های مجازی را مدیریت کنید یا با تکنیک‌های داده‌های بصری سر و کله بزنید.

  1. دانش خوب و همه جانبه

دانش شما بایستی در چندین زمینه‌ی مختلف باشد. مثلا در زمینه‌ی تجزیه و تحلیل، امور مالی و بازاریابی که نشان می‌دهد شما می‌توانید به صورت جامع از داده‌ها استفاده کنید و دانش خود را ترکیب کنید تا تاثیری بر دنیا بگذارید. این امر برای کارهای مبتنی بر اینترنت اشیا بسیار ضروری است. شما می‌توانید با تجربه کردن توانایی‌هایی به دست آورید، اما کسب دانش کمی سخت تر است. مطالعه‌ی برنامه‌ی MBA روچستر که حسابداری، تحلیل کسب و کار، امور مالی و بازاریابی را آموزش می‌دهد چیزی است که می‌توانید به کسانی که افراد را برای اجرای اینترنت اشیا استخدام می‌کند، نشان دهید.

  1. روابط اجتماعی خوب

ارتباط ضروری است. اینترنت اشیا ایده‌ها و مفاهیم بسیار پیچیده‌ای دارد که بایستی از طریق نوشته، صحبت، عکس و داستان به روشنی توضیح داده شوند. هرکاری که بتوانید برای بیان ایده‌ای که در ذهنتان است انجام دهید برای تیم متمرکز بر اینترنت اشیا بسیار سودمند خواهد بود.

ارتباط برای چالش‌هایی مانند آگاه سازی و مدیریت کارمندان و همچنین روشن سازی و پیشبرد مسیر نیز بسیار مهم است. کمپانی‌ها می‌خواهند بهترین افراد را در تیم خود حفظ کنند، بنابراین تلاش‌های آموزشی بایستی به طور موثر انجام شود. کمپانی‌هایی مانند جنرال الکتریک قبلا برنامه‌های آموزشی خود را به بهترین شکل چیده‌‌اند و روابط عمومی بسیار بسیار کارآمدی دارند.

  1. توانایی کدنویسی

بهتر است با آن رو به رو شویم ــ کدنویسی چیزی نیست که قبلا بود. اکنون بخش بسیار مهمی از سواد تکنولوژی مدرن است که اگر بلد نباشید از قافله عقب می‌مانید. چه بخواهید با C++ شروع کنید یا یکباره به یادگیری پایتون بپردازید، پلتفرم‌های کدنویسی بی شماری وجود دارد تا به شما از طریق بازی آموزش دهند. تنها چیزی که نیاز دارید عزم راسخ است که در واقع مهارتی است که به دلایل روشنی برای فعالیت در زمینه‌ی اینترنت اشیا بسیار کارآمد است.

اگر شما این مهارت‌ها را دارید، برای صنعت اینترنت اشیا گزینه‌ی مناسبی هستید؛ و اگر زمان دارید و خود را وقف کار می‌کنید به آسانی شما را استخدام خواهند کرد. اگر به دنبال مسیری در آینده هستید و از این وبلاگ اینترنت اشیا به آن وبلاگ می‌روید تا نظر عموم را بدانید، بهتر از پیش از آن که دیر شود به این صنعت بپیوندید.

بسیاری از کمپانی‌ها برای پیشرفت در این کار در تلاش هستند و فرصت‌های بی شماری پیش روی شما قرار دارد. شما به کمی زمان برای آمادگی نیاز دارید، از این فرصت هوشمندانه استفاده کنید و در این رقابت تنگاتنگ پیروز شوید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram