2019-02-11-image-22

قطع کامل اتصال شبکه داخلی با وب بین الملل در روسیه : آزمایشی با نتایج پیچیده

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

در روز ۲۳ام ماه دسامبر، روسیه آزمایش هایی را انجام داد که به منظور سنجش کارآیی ابر سرویس‌های اینترنتی‌ اش در زمان جدایی از شبکه ی جهانی وب طراحی شده بودند.

این تست‌ها، که گفته می‌شد موسسات دولتی، سرویس‌های امنیتی، تمام اپراتورهای ارتباطی، سرویس‌های پیام‌رسانی و ارائه‌دهندگان ایمیل را درگیر می‌کند، به طور موثر اینترنت روسیه، رونِت، را به بزرگترین درون نت یا اینترانت جهان تبدیل کرد.

آن‌ها از قانون ” Sovereign Internet” که در ماه نوامبر به تصویب رسید پیروی می‌کنند. این قانون، در کنار بندهای دیگر، از ارائه دهندگان اینترنت می‌خواهد تا مطمئن شوند شبکه‌هایشان می‌توانند ترافیک را به صورت متمرکز کنترل نمایند. این تست‌ها، پایداری ارتباطات، امنیت ارتباطات سلولی موبایل مثل مشکلات محافظت از داده‌های شخصی و امنیت استفاده از اینترنت اشیا را بررسی کردند.

چهار اپراتور مخابراتی فدرال ۱۸ سناریوی حمله طراحی کردند: ۱۲ سناریو شامل شبکه‌های سیگنال دهی پروتکل شبکه‌ی تلفن SS7 و شش سناریو شامل شبکه‌های سیگنال دهی پروتکل دایامتر، یکی از پروتکل‌های اصلی در شبکه‌های ۴G بود.

الکسی سوکولوف، معاون وزارت توسعه‌ی دیجیتال، ارتباطات و ارتباطات جمعی گفت:” به طور کلی مشخص شد مقامات و اپراتورهای مخابراتی، هردو آماده‌اند تا به خطرات و تهدیدات احتمالی پاسخی موثر دهند و از عملکرد اینترنت و شبکه‌ی مخابراتی یکپارچه‌ی روسیه اطمینان حاصل کنند.”

با این حال، یک روزنامه‌ی روسی دیگر به نام وِدوموستی، ادعا کرد که نیمی از حملات سایبری شبیه سازی شده در تست‌های پروتکل دایامتر و ۶۲.۵% حملات سایبری شبیه سازی شده در SS7 موفق بوده‌اند. دلیل رسمی تست‌ها “ماهیت تهاجمی” استراتژی امنیت سایبری ایالات متحده و نیاز روسیه به دفاع‌های کارآمد است.

ارائه دهندگان اینترنت، با پیروی از قانون جدید، بررسی عمیق بسته را فعال کرده‌اند و به رسکومنادور ، نگهبان اینترنت روسیه اجازه می‌دهند ترافیک را تحلیل و فیلتر کند. در این میان، روسیه نسخه‌ی داخلی ویکیپدیا را راه‌اندازی و گوشی‌های هوشمند را ملزم به پیش‌نصب نرم‌افزار روسی می‌کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram