36553.1597543

همکاری غول‌های دیجیتال برای اتصال دستگاه‌های هوشمند خانگی

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

آمازون، اپل، گوگل و انجمن زیگبی برای انجام یک فعالیت گروهی به یکدیگر پیوسته‌اند. این شرکت‌ها در تلاش اند تا برای افزایش سازگاری میان دستگاه‌های هوشمند خانگی، یک استاندارد اتصال جدید و بدون حق امتیاز ایجاد کنند، که به افزایش امنیت نیز کمک کند.

علاوه بر شرکت‌هایی که در بالا نام بردیم، شرکت‌های جهانی مهم دیگری نیز در این پروژه همکاری دارند: از جمله اعضای انجمن زیگبی که به این گروه ملحق شده‌اند، می‌توان ایکیا، لگرند، NXP، رزیدیو، سامسونگ اسمارت تینگز، اشنایدر الکتریک، سیگنیفای (پیشتر فیلیپس لایتینگ نام داشت)، سیلیکون لبز، سامفی و وولیان را نام برد.

این پروژه که “خانه متصل از طریق IP” نام دارد، دو هدف اصلی را دنبال می‌کند: آسان سازی پیاده سازی راهکارهای خانه هوشمند برای تولید کنندگان، و افزایش سازگاری برای مصرف کنندگان. این شرکت‌ها می‌دانند که مشتریان خواهان امنیت، قابل اعتماد بودن، و آسانی استفاده از دستگاه‌های هوشمند خانگی هستند. از آن‌جایی که در این پروژه از پروتکل اینترنت (IP) استفاده می‌شود، برقراری ارتباط میان دستگاه‌های خانگی هوشمند، اپلیکیشن‌های موبایلی و خدمات ابری تسهیل می‌شود. این شرکت‌ها می‌خواهند مجموعه خاصی از فناوری‌های شبکه سازی مبتنی بر IP را برای دستگاه تعریف نمایند.

این گروه صنعتی برنامه دارد تا برای ایجاد و اجرای یک پروتکل اتصال کاملا جدید و یکپارچه، رویکرد متن باز را در پیش بگیرد. این پروژه می‌تواند با کمک فناوری‌های خانگی هوشمند تست شده آمازون، اپل، گوگل، انجمن زیگبی و دیگران، ساخت این پروتکل را سرعت بخشیده و این مزایا را سریع‌تر در اختیار تولیدکنندگان و مصرف کنندگان قرار دهد.

همچنین این پروژه قصد دارد تا ساخت دستگاه‌های سازگار با خانه هوشمند و خدمات صوتی همچون الکسای آمازون، سیری اپل، دستیار گوگل و دیگران را برای سازندگان دستگاه ها تسهیل نماید. این پروتکل برنامه‌ریزی شده،  مکمل فناوری‌های موجود می‌باشد. حضور در پروژه “خانه متصل از طریق IP” برای سازندگان دستگاه‌ها و دیگر توسعه دهندگان از سرتاسر صنعت خانه هوشمند امکان پذیر است. برای کسب اطلاعات بیتشر از این پروژه می تولنید به این آدرس مراجعه نمایید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram