5G-Takes-to-the-Waves-with-Automated-Ferry-in-Norway-1536x878

پیاده سازی موفقیت آمیز قایق های خودران در نروژ

در < 1 دقیقه این متن را بخوانید

شرکت‌های اریکسون و تلیا و دانشگاه علوم و تکنولوژی نروژ همکار شده‌اند تا نشان دهند فقط  جاده‌ها نیستند که امکان بهره مندی از ویژگی‌های حمل و نقل بدون راننده را دارند. این دو شرکت، نسخه آزمایشی قایقی نروژی را در شهر فیورد استان ترندهایم نروژ ارائه کردند که راننده‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی دارد.

این قایق خودکار که میلی آمپر نام داشت، مسافرانی را در کانال‌های شهری جا به جا کرد. تکنولوژی ۵G شرکت اریکسون، تلیا را قادر ساخت که حجم عظیمی از تبادل داده به شکل امن توسط این دستگاه را مدیریت کند.

میلی آمپر به سنسورهایی مجهز است که اطلاعات اطراف را ضبط می‌کنند و سیستم فرمان را از داخل دستگاه کنترل می‌کند. برای انجام این کار حجم عظیمی از داده باید با مرکز کنترل تبادل شود.

جنی لیندکویست، رئیس مرکز مشتریان شمال و مرکز اروپا در شرکت اریکسون می‌گوید:

تکنولوژی ۵G شرکت اریکسون در جهان پیشتاز است و قابلیت‌هایش در آپلود حجم عظیمی از داده ها در مدتی کوتاه کلید موفقیت پیاده‌سازی این نوع سیستم هدایت بود. تکنولوژی ۵G و نرم‌افزارهای عالی شرکت سرعت آپلود را از ۲۰۰ مگابیت در ثانیه به ۱ گیگابیت در ثانیه افزایش داده‌اند.

اگیل ایدی، پروفسور دپارتمان سیستم‌های الکترونیکی دانشگاه علوم و تکنولوژی نروژ می‌گوید:

داده در قایق تحلیل می‌شود و قایق راه خودش را پیدا می‌کند و از برخورد با هر مانع اجتناب می‌کند و همزمان، فاصله تا اسکله محاسبه می‌شود و در نهایت قایق به طور امن لنگر می‌اندازد.

درموارد اضطراری که اتفاقی می‌افتد، قایق بدون راننده را می‌توان از درون مرکز کنترل گلوسهاوگن از طریق همین شبکه موبایل کنترل نمود. اریکسون به توسعه دستگاه‌های خودکار با ۵G در تمام جهان کمک کرده‌است و همکاری با تلیا مزیت‌های محیطی دستگاه‌های خودران را برجسته می‌کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram