bosch-smartglasses-light-drive

نسل نوین عینک های هوشمند و متصل گامی مهم در عرصه اشیا پوشیدنی

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید

سنسورتِک بوش سیستم نوآورانه‌ی اپتیکی حساس به نور را برای عینک‌های هوشمند راه‌اندازی می‌کند. عینک‌های هوشمند بوش، سیستم تکنولوژیکی همه‌کاره و تک منبعی است که از آینه‌های MEMS، المان‌های نوری، سنسورها و پردازش آن‌بورد ساخته شده است. این راه‌حل یکپارچه، تجربه‌ی دیداری جذابی با تصاویر شفاف ارائه می‌دهد ــ حتی در نور مستقیم خورشید.

سنسورتِک بوش برای اولین بار تکنولوژی حساس به نور بوش را در یک سیستم یکپارچه می‌سازد. این امر با فراهم آوری وضوح کامل برای کاربر و مقبولیت اجتماعی، در حوزه پوشیدنی‌های با زمان استفاده بالا (تمام وقت)، انقلابی به پا خواهد کرد، چراکه برای دیگران تقریبا نامرئی است.

هیچ نمایش مرئی خارجی یا دوربین یکپارچه‌ای وجود ندارد، یعنی دو ایرادی که کاربران را از خرید دیگر تکنولوژی‌های عینک‌های هوشمند باز میدارد در این طراحی حذف شده اند. اندازه‌ی کوچک به طراح اجازه می‌دهد تا مشخصات دست و پا گیر دیگر عینک‌های هوشمند امروزی را تکرار نکند. برای اولین بار سیستم یکپارچه، طراحی عینک‌های هوشمند کوچکتر، سبکتر و شیکتر را امکان پذیر می‌کند که با نیازهای دیداری و راحتی سازگار است. این ماژول به سبب ظرافتش برای کسانی که برای اصلاح دید از عینک استفاده می‌کنند خبر خوبی است ــ بازاری قابل توجه، چراکه از هر ده نفر شش نفر برای اصلاح دید روزانه از عینک استفاده می‌کنند.

دکتر استفان فینکباینر، مدیرعامل بوش سنسورتِک می‌گوید:” سیستم حساس به نور عینک‌های هوشمند سبکترین و کوچکترین محصول در بازار امروز است و از این رو می‌تواند هر عینک معمولی را به عینک هوشمند تبدیل کند.”

” عینک‌های هوشمند با کاهش استفاده‌ی غیرضروری از تلفن می‌توانند به بهبود ایمنی در رانندگی و کاهش انگیزه‌ی کاربران برای چک کردن مداوم تلفن همراه برای اعلان‌ها و پیام‌ها کمک کند.”

راه‌حل نوآورانه‌ی عینک‌های هوشمند حساس به نور سنسورتِک گذراندن روزی بدون خستگی دیجیتال را ممکن می‌سازد. این سیستم تعادل بی‌نظیری در اطلاعات به هنگام بدون دخالت دست، در فرمت مینیمالیستی، ایجاد می‌کند و برای اپلیکیشن‌هایی مانند ناوبری، تماس‌ها و اعلان‌هایی مانند ساعت، تقویم، یادآورها و پلتفرم‌های پیام‌‌رسانی مانند وی‌چت و واتس اپ ایده‌آل است و همچنین استفاده از یادداشت‌های روزانه مانند ‌لیست خرید و کارهای ضروری به صورت فوق‌العاده‌ای راحت است.

تا به امروز، این اپلیکیشن‌ها در درجه‌ی اول به دستگاه‌هایی با نمایشگرهای فیزیکی مانند تلفن‌های هوشمند یا ساعت‌های هوشمند محدود بودند. عینک‌های هوشمند رفتارهایی که از نظر اجتماعی غیر قابل قبول هستند، مانند چک کردن مکرر گوشی، را به حداقل می‌رساند و با ارائه‌ی مسیرهای ناوبری شفاف، بدون دخالت دست و بدون نیاز به چرخاندن سر، به ایمنی رانندگان کمک می‌کند. این تکنولوژی موجب به کارگیری راحت تر و سریع تر داده های مرتبط با شبکه های اجتماعی، کنترل های بصری و صوتی خواهد شد.

 تکنولوزی نوآورانه در بسته‌بندی بسیار کوچک

اسکنر سبک مبتنی بر سیستم میکروالکترومکانیکی داخل ماژول حساس به نور عینک هوشمند بوش، المان تمام‌نگاری (HOE) که در لنز عینک هوشمند تعبیه شده را اسکن می‌کند. این HOE پرتوی نور را روی سطح شبکیه‌ی انسان تنظیم کرده و تصویری که همیشه در کانون است را مستقیما ترسیم می‌کند.

این تکنولوژی مشاهده‌ی ایمن و بدون دخالت دست هر داده‌ای را از دستگاه موبایل متصل، مانند تلفن هوشمند، به صورت راحت و مناسب امکان پذیر می‌کند. تصویر، به لطف روشنایی تطبیقی آن، با وضوح بالا حتی در نور مستقیم خورشید نیز به شکل خصوصی و واضح قابل مشاهده است.

تکنولوژی حساس به نور بوش با لنزهای خمیده و اصلاحی عینک سازگار است و برای کاربرانی که از عینک‌های طبی استفاده می‌کنند، جذاب و قابل استفاده است. تکنولوژی‌های قدیمی‌تر با نور هرز، تابش مه و رنگین کمان، که زمان خاموشی سیستم قابل مشاهده است، متوقف می‌شوند. تکنولوژی حساس به نور بوش با حساسیت حداقلی به نورهای هرز، شفافیت نوری دلپذیری در تمام روز فراهم می‌کند، به این معنی که دید همیشه به شفافی بلور است و بازتاب‌های داخلی که موجب حواس پرتی می‌شوند چیزی است که درگذشته باقی مانده است.

کوچکترین راه‌حل حساس به نور عینک‌های هوشمند در بازار

این سیستم جامع حساس به نور ، کوچکترین راه‌حل قابل قیاس در بازار است که در مقایسه با نمونه‌های موجود، کاهش عمق میدان ۳۰ درصدی دارد. ابعاد این سیستم ۲.۹۵-۱.۷۷ اینچ در ۰.۳۹-۰.۱۹ اینچ در ۰.۳۱ اینچ (طول × ارتفاع × عرض) و وزنی کمتر از ۰.۴ اونس دارد. این موضوع کار را برای تولیدکنندگان عینک آسان می‌کنند و آن‌ها می‌توانند وزن فریم عینک را به راحتی تغییر دهند و طراحی شیکی خلق کنند، همچنین می‌توانند طراحی زمخت اولین نسل عینک‌های هوشمند را حذف کنند. مقبولیت اجتماعی و پذیرش گسترده می‌توانند تکنولوژی‌های شبکیه حساس به نور را تبدیل به گامی عظیم برای تولیدکنندگان دستگاه‌های نمایشگر الکترونیک کنند.

راه‌حل نقطه به نقطه برای تولیدکنندگان عینک‌های هوشمند

بوش سنسورتِک راه‌حل حساس به نور جامعی ارائه داده که برای تضمین کیفیت، قابلیت اعتماد و عملکرد خوب به صورت داخلی طراحی و ساخته شده، و در عین حال می‌تواند به تقاضای اصلاح محصول بازار و مشتری، به سرعت پاسخ دهد. بوش سنسورتِک تنها ارئه دهنده‌ی سیستم نقطه به نقطه از این تکنولوژی حساس به نور شبکیه است و می‌تواند با ارائه‌ی طیف گسترده‌تری از دستگاه‌ها و راه‌حل‌های مکمل، از این موقعیت بهره‌ی بیشتری ببرد. ماژول عینک هوشمند با چندین راه‌حل‌ سنسوری از جمله سنسور هوشمند BHI260، سنسور فشار هوا BMP388 و مغناطیس سنج BMM150، توانمند شده است. این سنسورها  ویژگی رابط کاربری، مانند کلید با عملکرد چند ضربه‌ای روی فریم به منظور راحتی در زمان فعالیت عینک، را امکان پذیر می‌کند. راه‌حل حساس به نور عینک‌های هوشمند بوش در سال ۲۰۲۱ در دسترس تولیدکنندگان انبوه قرار خواهد گرفت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram