smart-farming-agriculture-soil

همکاری دو شرکت برای هوشمند سازی مزارع کشاورزی

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

همکاری و مشارکت، دسترسی به تکنولوژی پیشرفته‌ی زراعت که برای بهبود فرآیند رشد، افزایش باروری محصولات و کاهش هزینه‌ها طراحی شده اند را آسان می‌کند.

شرکت سِنِت به تازگی اعلام کرده است که در همکاری با زِنشیو، یک مجموعه فعال در حوزه اینترنت اشیا و متخصص در تکنولوژی سیستم‌های توکار و بادوام، آماده‌ی استفاده سنسورها و دستگاه‌های اندازه‌گیری از راه دور در زمینه‌ی بازار کشاورزی و صنعتی است.

در این همکاری تکنولوژیکی، سِنِت با کمک سیستم LSMP2 شرکت زنشیو ــ ایستگاه حرفه‌ای چند منظوره‌ی اندازه‌گیری از راه دوری را راه‌اندازی کرده است که به بازار کشاورزی راه‌حلی شبکه‌ای و یکپارچه شده ارائه می‌دهد که به منظور مدرنیزه کردن کنترل شرایط خاک، استفاده از آب، شرایط آب و هوایی و دیگر پارامترها طراحی شده است.

همچنین سِنِت سیستم LSMP2 شرکت زنشیو را به بازار دستگاه انتهایی LoRaWAN اضافه کرده است، لیستی از صدها دستگاه که تایید شده‌اند یا در مراحل مختلفی از تاییدیه برای اجرا روی شبکه‌ی سِنِت قرار دارند. دسترسی آسان به این دستگاه‌های تایید شده می‌تواند به کاهش زمان رسیدن به بازار و تضمین عملکرد بهینه کمک کند.

ایستگاه اندازه‌گیری از راه دور صنعتی و مبتنی بر باتری LSMP2 که برای سال‌ها استفاده‌ در شرایط سخت بدون تعمیرات ساخته شده است، به تولید کنندگان اجازه می‌دهد که محیط زراعت را دقیق‌تر و در سطح وسیع‌تر با هزینه‌ای پایین پایش کنند.

رئیس زنشیو می‌گوید: “سنسورهای اینترنت اشیا امروزه بایستی ارزان قیمت باشند، به راحتی نصب شوند و مدت زمان زیادی در مزرعه کار کنند. این مشخصات به تولیدکنندگان اجازه می‌دهد تا پیاده‌سازی آن را مقیاس پذیر کرده و از دید عملیاتی بهره‌مند باشند.”

“شبکه‌ی LoRaWAN  با مقیاس پذیری بالا فرصتی قابل ملاحظه در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌دهد تا تکنولوژی سنسور با توان و قیمت کم را پیاده سازی کرده و درباره‌ی محصولات خود اطلاعات بیشتری کسب کنند، همچنین به آن‌ها اجازه می‌دهد در جهت بهبود عملکرد، افزایش بازدهی و بهینه سازی منابع عمل کنند.”

تاکنون پوشش ضعیف بی‌سیم در مناطق روستایی مانع از پذیرش راه‌حل‌های اینترنت اشیا شده است. مزارع کشاورزی اغلب از تکنولوژی‌های سلولی و وای‌فای بی بهره هستند و جاییکه این تکنولوژی‌ها وجود دارد، هزینه و پیچیدگی پیاده سازی مشکل آفرین است. سِنِت و شرکای اپراتور شبکه‌ی سِنِت با تغییر پارادایم نحوه‌ی تحویل و بهره‌گیری مالی از اینترنت اشیا، گزینه‌های پوشش وسیع در مناطق روستایی را فراهم می‌کنند که امروزه پیاده‌سازی کاربردهای دقیق و متعدد کشاورزی را ممکن می‌سازد.

مدیرعامل سِنِت می‌گوید:” ما تصمیم گرفتیم با زنشیو کار کنیم تا اتصال شبکه‌ی اینترنت اشیا را در سطحی وسیع و ایمن با توان کم برای سنسورهای هوشمند کشاورزی ارائه کنیم. تولیدکنندگان در مناطق روستایی با چالش‌های خاصی رو به رو هستند و پوشش وسیع شبکه‌ای و ویژگی‌های طول عمر بیشتر باتری در LoRaWAN فرصت‌های جدیدی در اختیار کشاورزان قرار می‌دهد تا انقلابی در فرآیندهای رشد سنتی ایجاد کرده و محصولاتی با بالاترین بازدهی و کیفیت ممکن تولید کنند.”

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram