840px-5G-1

راه اندازی اولین شبکه مستقل خصوصی ۵G در محیط صنعتی توسط کوالکام و زیمنس

در ۴ دقیقه این متن را بخوانید

شرکت‌های کوالکام و زیمنس، یک پروژه مفهومی مشترک را در مرکز تست اتومبیل زیمنس در نورمبرگ آلمان راه اندازی کرده‌اند، که با استفاده از باند ۳.۷ تا ۳.۸ گیگاهرتزی، اولین شبکه خصوصی مستقل ۵G را در یک محیط کاملا صنعتی ایجاد می‌کند. شرکت کوالکام تکنولوژی، شبکه آزمایشی ۵G و دستگاه‌های آزمایشی صنعتی ۵G را فراهم می‌کند که در فناوری‌های اولیه نسل پنجم اجرا می‌شوند، و شرکت زیمنس نیز دستگاه‌های صنعتی نهایی را عرضه می‌کند که شامل وسایل نقلیه بدون راننده هستند.

پروژه مفهومی شبکه مستقل خصوصی ۵G در مرکز تست اتومبیل زیمنس، به کوالکام و زیمنس این امکان را می‌دهد که فناوری‌ها را آزمایش کرده، مشکلات آن را حل کنند، و به راهکارهایی برای آینده برنامه‌های صنعتی هوشمند دست یابند. کوالکام تکنولوژی، به ساخت دستگاه‌های آزمایشی صنعتی ۵G به همراه یک شبکه آزمایشی مستقل ۵G می‌پردازد، که شامل یک شبکه ۵G مرکزی و ایستگاه پایه ۵G همراه با مرکز رادیویی از راه دور می باشد. زیمنس، تنظیمات صنعتی اصلی را فراهم می‌کند که شامل سیستم‌های کنترل سیماتیک و دستگاه‌های جانبی هستند.

انریکو سالواتوری، معاون ارشد کوالکام اروپا می‌گوید: “ما بسیار مفتخریم که می‌‌توانیم همکاری خود را با زیمنس در پروژه مفهومی شبکه خصوصی ۵G اعلام کنیم. این پروژه اطلاعات واقعی و ارزشمند زیادی فراهم می‌کند، که هر دو شرکت می‌توانند از آن‌ها در دستاوردهای آینده خود استفاده کنند، و همچنین نشانگر نقطه عطف ورود ۵G به صنعت خودروسازی می‌باشد. ترکیب قابلیت‌های اتصال ۵G ما با دانش عمیق زیمنس از این صنعت، به ما در جهت دست یابی به فناوری‌ها، ساخت راهکارها و تلاش در جهت واقعیت بخشیدن به آینده صنعتی هوشمند کمک می‌کند.”

اکارد ابرلی، مدیرعامل فرآیند خودروسازی زیمنس می‌گوید: “۵G صنعتی، دروازه‌ای به سوی شبکه بیسیم همه جانبه برای تولید، نگه داری و تدارکات است. نرخ بالای داده‌ها، تبادلات کاملا قابل اعتماد، و تاخیر بسیار کم باعث افزایش چشمگیر کارآیی و انعطاف پذیری در صنعت می‌شود. به همین دلیل، از همکاری خود با کوالکام تکنولوژی بسیار خرسندیم، و می‌توانیم رو به جلو رفته و شاهد به کارگیری تکنیکی شبکه‌های خصوصی ۵G در بخش صنعتی باشیم. تجربه زیاد ما در زمینه ارتباطات صنعتی و تخصص ما در این صنعت در ترکیب با دانش کوالکام تکنولوژی، راه را برای ورود شبکه‌های بیسیم به کارخانه‌های آینده باز می‎کند.”

در این تحقیق مشترک که در مرکز تست اتومبیل زیمنس در حال اجراست، فناوری‌های صنعتی موجود، از جمله پروتکل های ارتباط ماشین به ماسین و پروتکل پروفینت که برای شبکه سازی صنعتی منطبق بر شبکه اترنت است، تست و ارزیابی می‌شوند؛ این فناوری‌ها برای کار به شبکه خصوصی ۵G نیاز دارند. در آلمان، شبکه‌های خصوصی می‌توانند از طیف پهنای باند محلی از ۳.۷ تا ۳.۸ گیگاهرتز استفاده کنند، که این طیف برای مصارف صنعتی محلی نیز در نظر گرفته شده است. این شبکه‌های خصوصی به سایت‌های صنعتی اجازه ‌می‌دهند تا شبکه‌های خود را به صورت مناسب کنترل و مدیریت کنند، که این امر به آن‌ها قابلیت اعتماد بالا، تاخیر کم و توانایی پیکربندی دوباره شبکه برای تناسب با نیازهای متغیر را می‌دهد، و همزمان داده‌ها را در محلی ایمن نگه داری می‌کند.

کوالکام تکنولوژی و زیمنس، سابقه همکاری طولانی مدت در زمینه فناوری‌های بیسیم را داشته‌اند. این همکاری منجر به بیش از ۱۵ سال موفقیت و پیشرفت در نمونه‎کارهای خاص اسکالانس زیمنس در محصولات صنعتی بیسیم شده است. با حضور تخصص پیشروی کوالکام در زمینه فناوری‌های ۵G، این همکاری به رشد خود ادامه می‌دهد و به سمت ایجاد اولین شبکه مستقل خصوصی ۵G در یک محیط صنعتی با استفاده از پهنای باند ۳.۷ تا ۳.۸ گیگاهرتز می‌رود. در این صورت، می‌توان پیش از انتشار شانزدهمین استاندارد ۵G، راهکارهای مورد استفاده صنعت را آزمایش نموده و توسعه بخشید.

کوالکام

کوالکام فناوری‌های موفقی را اختراع کرده است، که نحوه اتصال، محاسبه و ارتباط در جهان را متحول ساخته‌اند. هنگامی که گوشی موبایل به اینترنت متصل شد، شاهد تولد انقلاب موبایل‌ها بودیم. امروز، این اختراعات را می‌توان اساسی برای محصولات، تجربیات و صنایع متحول کننده زندگی در آینده دانست. پیش بینی می‌شود که با هدایت جهان به سمت ۵G، تغییر بزرگ بعدی در فناوری سلولی منجر به عصر جدیدی از دستگاه‌های متصل و هوشمند شده، و فرصت‎های جدیدی برای خودروهای متصل، ارائه خدمات پزشکی از راه دور و همچنین برای IoT ایجاد شود؛ IoT را می‌توان شامل شهرهای هوشمند، خانه‎های هوشمند، و فناوری‌های پوشیدنی دانست. شرکت کوالکام تکنولوژی که یکی از توابع شرکت کوالکام است، همراه با توابع خود به اجرای تمامی عملیات‌ مهندسی، تحقیقی و توسعه دهنده این شرکت و همچنین تمامی کسب و کارهای محصولات و خدمات شرکت می‌پردازد، که شامل تجارت نیمه هادی QCT نیز می‌باشد.

صنایع دیجیتال زیمنس

صنایع دیجیتال زیمنس، یک پیشروی نوآوری در زمینه اتوماسیون و دیجیتالی سازی است. این شرکت با همکاری نزدیک با شرکا و مشتریان، تحول دیجیتالی را به سمت صنایع گسترده هدایت می‌کند. این شرکت با نمونه‌کارهای دیجیتالی خود، محصولات، راهکارها و خدماتی را به تمامی شرکت‌ها ارائه می‌کند، تا از این طریق تمامی زنجیره را دیجیتال نماید.

نمونه‌کارهای خاص صنایع دیجیتال زیمنس که متناسب با نیاز هر صنعت طراحی شده‌اند، مشتریان را برای رسیدن به بهره‌وری و انعطاف‌پذیری بیشتر حمایت می‌کنند. صنایع دیجیتال زیمنس همواره در حال افزودن نوآوری به نمونه‌کارهای خود است، تا بتواند به فناوری‌های پیشرفته آینده دست یابد. دفتر مرکزی صنایع دیجیتال زیمنس در نورمبرگ آلمان قرار دارد، و این شرکت در سرتاسر جهان دارای حدود ۷۵۰۰۰ کارمند می‌باشد.

زیمنس AG

زیمنس AG (برلین و مونیخ) یک نیروگاه فناوری جهانی است، که به خاطر تعالی مهندسی، نوآوری، کیفیت و خدمات بین‌المللی، بیش از ۱۷۰ سال به کار خود ادامه داده است. این شرکت در سرتاسر جهان فعال است و بر تولید و توزیع نیرو ، زیرساخت‌های هوشمندانه برای ساختمان‌ها و سیستم‌های توزیع شده انرژی، و خودکارسازی و دیجیتال‌سازی در صنایع تولیدی و پردازشی تمرکز دارد. شرکت زیمنس موبیلیتی به صورت جداگانه مدیریت می‌شود، و یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه عرضه راهکارهای حمل و نقل هوشمند برای جاده‌ها و خطوط ریلی است؛ زیمنس AG با همکاری زیمنس موبیلیتی در حال شکل دادن به بازار جهانی برای مسافران و خدمات حمل و نقل می‌باشد. مقدار زیادی از سهام زیمنس در شرکت‌های زیمنس هلثینیرز AG و زیمنس گیمزا (انرژی قابل بازیافت) قرار دارد، و به همین دلیل این شرکت را می‌توان یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه فناوری پزشکی و خدمات درمانی دیجیتال دانست، و علاوه بر این‌ها، راهکارهای سازگار با محیط زیست را نیز برای تولید نیروی برق از باد ارائه می‌دهد. از یک سال پیش از تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۸ تا امروز، مجموع درآمد زیمنس برابر با ۸۳ میلیارد یورو، و درآمد خالص این شرکت ۶.۱ میلیارد یورو بوده است. در پایان سپتامبر ۲۰۱۸، این شرکت حدودا ۳۷۹۰۰۰ کارمند در سرتاسر جهان داشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram