Ericsson-Mobility-Report-2019

رشد نسل پنجم شبکه های موبایل از نگاه اریکسون : ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۵

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

اریکسون پیش‌بینی می‌کند با توسعه‌ی سریع و پایدار اکوسیستم ۵G، تعداد مشترکین جهانی آن در شش سال آینده به  ۲.۵ میلیارد ‌می‌رسد. این پیش‌بینی در گزارش ماه نوامبر سال ۲۰۱۹  با عنوان اریکسون موبیلیتی همراه با تعداد دیگری از پیش‌بینی‌ها تا پایان سال ۲۰۲۵، آمده است.

پیش‌بینی می‌شود میانگین ترافیک داده ماهانه به ازای هر گوشی هوشمند تا پایان سال ۲۰۲۵، از ۷.۲ گیگابایت فعلی به ۲۴ گیگابایت افزایش پیدا می‌کند که بخشی از آن به واسطه‌ی رفتار جدید مصرف کننده از جمله جریان داده واقعیت مجازی اتفاق می‌افتد. یک شخص با ۷.۲ گیگابایت در ماه می‌تواند روزانه ۲۱ دقیقه فیلم اچ‌دی انتقال دهد یا دریافت کند، درحالیکه ۲۴ گیگابایت اینترنت دریافت و انتقال ۳۰ دقیقه فیلم اچ‌دی و شش دقیقه واقعیت مجازی را به صورت روزانه امکان‌پذیر می‌کند.

همچنین گزارش پیش‌بینی می‌کند ۵G تا پایان سال ۲۰۲۵، ۶۵% جمعیت جهانی را پوشش خواهد داد و ۴۵% ترافیک داده‌ی موبایل را نیز مدیریت خواهد کرد.

سال ۲۰۱۹ سالی است که ارائه دهندگان خدمات ارتباطی در آسیا، استرالیا، اروپا، خاورمیانه و آمریکای شمالی شبکه‌های ۵G خود را روشن کردند. کره‌ی جنوبی از زمان راه‌اندازی این سرویس تا ماه آوریل ۲۰۱۹، شاهد مصرف ۵G قابل توجهی بوده است. ارائه دهندگان خدمات در این کشور تا پایان سپتامبر سال ۲۰۱۹ به طور کلی بیش از سه میلیون اشتراک ثبت کرده اند.

فردریک ججلینگ، مدیر شبکه‌های اریکسون می‌گوید:” تقریبا تمام سازندگان دستگاه‌ها درحال‌حاضر از ۵G حمایت می‌کنند، که این نکته بسیار دلگرم کننده است. در سال ۲۰۲۰، دستگاه‌های سازگار با ۵G وارد بازار خواهند شد که پذیرش ۵G را افزایش می‌دهند. با اینکه ۴G در بسیاری از قسمت‌های دنیا همچنان اتصالی قدرتمند است، اما مدرنیزه کردن شبکه‌ها برای این تغییر تکنولوژیکی که ما با آن رو به رو هستیم کلیدی است.”

با توجه به رشد فعلی افزایش مشترکین ۵G، انتظار می‌رود رشد آن بسیار سریع‌تر از رشد LTE باشد. پیش‎‌بینی می‌شود سریع‌ترین رشد در آمریکای شمالی با ۷۴% مشترکین موبایل ۵G تا پایان سال ۲۰۲۵ اتفاق بیفتد. انتظار می‌رود شرق آسیا با ۵۶ درصد و اروپا با ۵۵ درصد در رتبه‌ی دوم و سوم قرار گیرند.

پیش‌بینی‌های دیگر عبارتند از: تعداد کلی اتصالات سلولی اینترنت اشیا در حال حاضر از ۱.۳ میلیارد در پایان سال ۲۰۱۹ با نرخ رشد سالانه ۲۵ درصد، به ۵ میلیارد در پایان سال ۲۰۲۵ افزایش می‌یابد. تکنولوژی NB-IoT وCat-M  نیز ۵۲ درصد این اتصالات سلولی اینترنت اشیا در سال ۲۰۲۵ را تشکیل می‌دهند.

رشد سالانه‌ی ترافیک در سومین فصل سال ۲۰۱۹، ۶۸ درصد است که با افزایش تعداد مشترکین تلفن‌های هوشمند در هند، افزایش ماهانه‌ی ترافیک داده به ازای هر گوشی در چین، قابلیت‌های بهتر دستگاه، افزایش محتوا متمرکز و برنامه‌های مقرون به صرفه‌تر داده هدایت می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram