home-hero-1

اولین سیستم پایش نشت شبکه آب مبتنی بر اینترنت اشیا

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

یک شرکت سوئیسی و پیشگام جهانی در راه‌حل‌های شناسایی نشت در صنعت آب، امروز خبر انتشار اولین سیستم تشخیص نشت آب مبتنی بر اینترنت اشیا با پهنای کم، برای پایش دائمی شبکه‌های توزیع آب را اعلام کرد.

شرکت گوترمان در چهارم دسامبر (۱۳ آذر)، روز جهانی تلفات آب و اولین روزکنفرانس تلفات آب آمریکای شمالی و نمایشگاه در نشویل، تنسی، این تکنولوژی را که با عنوان زون‌اسکن ان‌بی-آی‌اوتی (Zonescan NB-IoT) خوانده می شود راه‌اندازی می‌کند. پروژه‌های آزمایشی موفقیت آمیز زون‌اسکن ان‌بی-آی‌اوتی در فرانسه، انگلستان و استرالیا انجام شد. این پروژه‌ها نرخ تولید و پیش سرمایه‌گذاری برای لاگرهای صوتی که در سیستم پایش تلفات آب مورد استفاده قرار گرفته را کاهش می‌دهند. EPA تخمین زده که حجم تلفات آب در سیستم‌های توزیع، تنها در ایالات متحده ۶.۴۳ تریلیون لیتر با هزینه‌ی ۲.۶ میلیارد دلار است.

اینترنت اشیا با پهنای کم، استاندارد ارتباطی سلولی جدیدی است که برای ارتباط میان  ماشین ها در شهرهای هوشمند بهینه شده است. اینترنت اشیا با پهنای کم از تکنولوژی‌های ۳G و ۴G مورد استفاده در نسل‌های اولیه‌ی لاگرهای صوتی، به‌طور قابل توجهی بهتر عمل می‌کند. تکنولوژی جدید پنج تا ده برابر انرژی کمتری مصرف می‌کند و پوشش زیرزمینی بسیار بهتری دارد. اپراتورهای مخابراتی در سراسر دنیا از برنامه‌هایی مبنی بر پوشش کامل اینترنت اشیا با پهنای کم می‌گویند و در حال فعال‌سازی آنتن‌های اینترنت اشیا با پهنای کم خود از طریق شبکه‌هایشان هستند که به گوترمان اجازه می‌دهد پیشنهاد محصول خود را پیش برد.

لاگر اینترنت اشیا با پهنای کم زون‌اسکن، اولین لاگر سلولی گوترمان است. این لاگر سیستم آلفای زون‌اسکن مبتنی بر فرکانس رادیویی این شرکت را که به عنوان تکنولوژی پیشگام در دنیا راه‌اندازی شد، کامل می‌کند. این تکنولوژی در بیش از ۳۰۰ شهر در سراسر دنیا از جمله میامی در فلوریدا، یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان آب در آمریکا پیاده سازی شد. زون‌اسکن ان‌بی-آی‌اوتی، یک سیستمی همبسته است، به این معنا که نرم افزار نِت زون‌اسکن مبتنی بر ابر، به صورت خودکار روزانه داده‌های تمام سنسورهای همسایه را با هم مقایسه می‌کند تا حتی کوچکترین نشتی که لاگرها تشخیص نداده‌اند را شناسایی کند. شاخص همبستگی ، اطلاعاتی درباره‌ی ناحیه‌ی نشت فراهم می‌کند که به صورت منظم روی رابط کاربر مبتنی بر گوگل مپ نشان داده می‌شود. همچنین نِت زون‌اسکن به کاربران این امکان را می‌دهد تا زیرساخت تشخیص نشتی خود را ببینند و مدیریت کنند، به صورت پیشرفته نشتی را تحلیل کنند، داده‌های GIS خود را وارد کرده و نمایش دهند، در تنظیمات تغییراتی از جمله زمان‌های ضبط، آستانه‌ی هشدار و غیره را اعمال کنند.

لوکاس گرولیموند، مدیرعامل گوترمان می‌گوید: ” ما از راه‌اندازی این محصول بسیار هیجان زده هستیم، چراکه با توجه به ویژگی‌های اتصال و توان تکنولوژی اینترنت اشیا با پهنای کم، پتانسیل زیادی در این محصول می‌بینیم.”

“خوشحالیم که بار دیگر مسیر راه‌حل‌های پیشرفته‌ی پایش نشت شبکه‌ها را پیش بردیم. امیدواریم لاگر زون‌اسکن ان‌بی-آی‌اوتی، پایش دائمی شبکه‌ها را با هزینه‌ی مناسب، سهولت در نصب و طراحی جمع و جور، بیش از پیش در دسترس تاسیسات قرار دهد. از این رو به رشد سریع شبکه‌های هوشمند آب مبتنی بر تکنولوژی کمک کرده و به طور پیوسته میزان تلفات آب را کاهش داده و پایش می‌کند.”

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram