20160428_figure_1

همکاری در زمینه اینترنت اشیا برای نوآوری و پایداری در شبکه‌های انرژی

در ۳ دقیقه این متن را بخوانید

شرکت‌های اکسنچر (Accenture) و اسنم (Snam) که از شرکت‌های پیشرو در زمینه زیرساخت‌های انرژی هستند، توافقنامه‌ای را برای بررسی و ارزیابی راهکارهای مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا امضا کرده‌اند تا بتوانند نوآوری و ثبات در شبکه‌های انرژی را، به عنوان یک حرکت استراتژیک جهانی به سمت تحول انرژی، افزایش دهند.

افرادی که این توافقنامه را قطعی کردند عبارت‌اند از: جولی سوییت مدیرعامل اکسنچر، مارکو آلورا مدیرعامل اسنم، و فابیو بناسو رئیس و مدیرعامل شرکت اکسنچر در ایتالیا.

این همکاری بخشی از یک ابتکار عمل گسترده توسط اسنم (ملقب به اسنم‌تک، شرکت نیروی فردا) بوده که خواستار سرمایه‌گذاری بیش از ۱.۴ میلیارد یورو، در زمینه تحول انرژی و نوآوری تا سال ۲۰۲۳ است. تحول انرژی و نوآوری شامل همه چیز است؛ از کاربرد فناوری‌های جدید برای افزایش پایداری شبکه، تا تعهد به بخش‎های سبز همچون تحرک پایدار، گاز تجدیدپذیر و بهره‌وری هیدروژن.

اکسنچر و اسنم، راهکارهای دستگاه‌های متصل به اینترنت و دیگر فناوری‌ها – همچون هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، محاسبه لبه و ابری و تحلیل پیشرفته – را بررسی و ارزیابی می‌کنند تا نظارت و نگهداری زیرساخت را بهینه کرده و آن را هوشمندتر و پایدارتر سازند، و در نهایت تاثیر مثبتی بر مناطق و جامعه داشته باشند.

هدف دیگر این همکاری، تحلیل نقش روزافزون گازهای تجدیدپذیر همچون بیومتان و هیدروژن، در ترکیب انرژی آینده است.

جولی سوییت مدیرعامل اکسنچر در این باره می‌گوید: “برای دستیابی به آینده‌ای با کربن کمتر، افزایش امنیت و ایجاد مشارکت جوامع، داشتن استراتژی دیجیتال صحیح بسیار حیاتی است. اسنم یکی از پیشروها در این صنعت است و این ابتکار عمل نشان‌دهنده یک فصل جدید و جذاب در همکاری طولانی مدت و قابل اعتماد ما خواهد بود. ما به همراه اسنم، در انتظار دستیابی به راهکارهایی هستیم تا به آن‌ها – و به صنعت – در جهت سرعت بخشی به نوآوری و افزایش پایداری کمک کنیم.”

مارکو آلورا مدیرعامل اسنم می‌گوید: “نوآوری یک رکن اصلی در پروژه اسنم‌تک است، که ما با استفاده از آن و از طریق توافق با شرکت‌های بین‌المللی همچون اکسنچر، شرکت انرژی آینده را پایه‌گذاری می‌کنیم. هدف ما این است که با استفاده از سیستم‌های خلاقانه‌ای همچون اینترنت اشیا، شبکه خود را همواره مدرن، پایدار و در تعامل با مناطق و اجتماعات اطراف سازیم، تا نگه‌داری سیستم را آسان نموده و انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهیم. به خاطر تعهد ما به نوآوری، انتظار داریم که با برنامه جدید خود بتوانیم تا سال ۲۰۲۵ انتشار متان را تا ۴۰%، و تا سال ۲۰۳۰ انتشار CO2 را نیز تا ۴۰% کاهش دهیم.”

فابیو بناسو رئیس و مدیرعامل اکسنچر ایتالیا افزود: “چندین سال است که ما روابط کاری محکمی با اسنم برقرار کرده‌ایم و توانسته‌ایم از این طریق به اهداف بلندپروازانه ملی و بین‌المللی دست یابیم. ما متخصصان صنعت انرژی، قابلیت‌های تکنولوژیکی خود را در اختیار آن‌ها قرار خواهیم داد تا در فرآیند پیچیده گذر به یک اقتصاد مدرن‌تر، موفق، رقابتی و بدون ضرر برای محیط زیست، از آن‌ها پشتیبانی کنیم.”

اکسنچر (Accenture)

اکسنچر یک شرکت پیشروی جهانی در زمینه خدمات حرفه‌ای است که خدمات و راهکارهای بسیار متنوعی در زمینه استراتژی، مشاوره، دیجیتال، فناوری و عملیات ارائه می‎دهند. اکسنچر با ترکیب تجارب و مهارت‌های بی همتا در بیش از ۴۰ صنعت و در تمامی کسب و کارها توانسته در تقاطع کار و فناوری عمل کرده، و به مشتریان خود کمک کند تا عملکرد خود را بهبود بخشیده و ارزشی پایدار برای سهامداران خود ایجاد نمایند. شرکت اکسنچر با ۴۹۲۰۰۰ کارمند که در بیش از ۱۲۰ کشور به مشتریان خدمت می‌کنند، از نوآوری در جهت بهبود نحوه عملکرد و زندگی دنیا استفاده می‌کند.

اسنم (Snam)

اسنم یکی از پیشروترین شرکت‌های زیرساخت انرژی در جهان است. این شرکت که در سال ۱۹۴۱ تاسیس شده ، بیش از ۷۵ سال است که مشغول به ساخت و مدیریت زیرساخت‌های پایدار و پیشرفته از لحاظ فناوری است، تا امنیت انرژی را تضمین کند. اسنم در ایتالیا فعالیت می‌کند و از طریق شرکت‌های تابعه در آلبانی، اتریش، فرانسه، یونان و انگلستان نیز فعال است، و همچنین فعالیت خود را در چین آغاز کرده است. این شرکت دارای بزرگترین شبکه انتقال گاز (بیش از ۴۱۰۰۰ کیلومتر، شامل توابع بین‌المللی) و بیشترین گنجایش انبار (بیش از ۲۰ میلیارد مترمربع، شامل توابع بین المللی) در اروپا است. علاوه بر این، اسنم اولین پایانه گاز طبیعی مایع (LNG) ساخته شده در ایتالیا را مدیریت می‌کند، و سهامدار دو پایانه در ایتالیا و یونان با موقعیت استراتژیک در دریای مدیترانه است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram