Nearly-half-of-Brits-covet-smart-security-systems

شمار خانه های هوشمند در اروپا و آمریکای شمالی در سال ۲۰۱۸ به ۶۴ میلیون رسید

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

پیشرفته‌ترین بازار خانه‌های هوشمند در آمریکای شمالی قرار دارد؛ در این قاره تا پایان سال گذشته ۳۳.۸ میلیون خانه هوشمند وجود داشت. این آمار نشانگر نفوذ ۲۴ درصدی این فناوری است. بین سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، بازار تا ۳۸.۶ درصد رشد سالانه را تجربه کرد. انتظار می رود که رشد عظیم این بازار در پنج سال آینده نیز ادامه یابد. برگ اینسایت پیش بینی می‌کند تا سال ۲۰۲۳، بیش از ۶۰.۳ میلیون خانه در آمریکای شمالی هوشمند شده باشند، این تعداد ۴۱ درصد از خانه های منطقه را شامل می‌شود.

بازار اروپایی هنوز نتوانسته است در زمینه نفوذ این فناوری به آمریکای شمالی برسد. در پایان سال ۲۰۱۸، در مجموع ۳۰.۵ میلیون خانه هوشمند در اروپا وجود داشت. انتظار می رود که این تعداد از خانه های هوشمند تا پایان سال ۲۰۲۳، تا مرز ۸۳.۲ میلیون خانه هوشمند رشد کند، و نشانگر نفوذ ۳۵ درصدی فناوری به بازار باشد.

پر طرفدارترین محصولات در بازار خانه هوشمند، عبارت اند از:

  • ترموستات های هوشمند،
  • لامپ های هوشمند،
  • دوربین های امنیتی هوشمند،
  • تهویه هوای هوشمند،
  • قفل های هوشمند،
  • پریزهای هوشمند،
  • و اسپیکرهای هوشمند.

بازار ترموستات‌های هوشمند را شرکت‌هایی همچون اکوبی، نست و رسیدیو هدایت می‌کنند. برگ اینسایت برآورد کرده است که تا پایان سال ۲۰۱۸، ترموستات‌های هوشمند نصب شده در آمریکای شمالی به ۱۸.۹ میلیون واحد، و در اروپا به ۶.۶ میلیون واحد رسیده اند. سیگنیفای رهبر بازار لامپ های هوشمند و دیگر محصولات متصل روشنایی است. از دیگر فروشندگان در این بخش می توانیم به لدونس، LIFX، سنگلد، مرکوری اینوویشنز و ایکیا اشاره کنیم. تعداد وسایل روشنایی متصل در پایان سال ۲۰۱۸، در آمریکای شمالی به ۲۵.۲ میلیون واحد و در اروپا به ۲۲.۴ میلیون واحد رسید.

اسپیکرهای هوشمند با دستیار صوتی داخلی، به سرعت تبدیل به یکی از محصولات پرطرفدار خانه هوشمند شده اند. آمازون و گوگل بازار دوقطبی اسپیکرهای هوشمند را به وجود آورده اند که سهم بازار مشترک آن ها در آمریکای شمالی و اروپا ۹۰ درصد تخمین زده شده است. در انتهای سال ۲۰۱۸، تعداد اسپیکرهای هوشمند کنترل صدا در آمریکای شمالی به حدود ۱۰۰ میلیون واحد، و در اروپا به بیش از ۲۱ میلیون واحد رسید.

بازار سیستم های کلی هوشمندسازی خانه را متخصصان سنتی اتوماسیون خانه، ارائه دهندگان خدمات امنیتی خانه و اپراتورهای مخابراتی ارائه می کنند.

مارتین بکمن، تحلیلگر اینترنت اشیا در برگ اینسایت می گوید: “در بازار آمریکای شمالی، سیستم های تعاملی امنیتی خانه، به عنوان سیستم های رایج خانه‌های هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرند.”

این نوع از سیستم ها تا پایان سال ۲۰۱۸، ۴۱ درصد از ۱۳.۳ میلیون سیستم کلی هوشمندسازی خانه را در این منطقه تشکیل داده اند. بزرگترین ارائه دهندگان خدمات امنیتی خانه عبارت اند از: اِی‌دی‌تی، ویوینت و کامکست.

بکمن می‌افزاید: “در اروپا، سیستم های سنتی اتوماسیون خانه و راهکارهای DIY بسیار رایج‌تر از سیستم‌ های کلی هوشمندسازی خانه هستند.” eQ-3، دویچه تلکام، وریشور، سنتریکا هایو و سامفی، بزرگ ترین فروشندگان سیستم‌ های کلی هوشمندسازی خانه در این منطقه هستند. سیستم‌ های کلی هوشمندسازی خانه نصب شده در اروپا، تا پایان سال ۲۰۱۸ به تعداد ۶.۸ میلیون سیستم رسیده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram