shutterstock_1012637779-2

رونمایی چین از سیستم تشخیص هویت شهری مبتنی بر بلاکچین

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

روزنامه گلوبال تایمز چین در روز ۴ نوامبر گزارش داد که سیستم تشخیص هویت جدیدی به دست سه موسسه در شهر شیجیاژوانگ راه اندازی شده است.  این سیستم مبتنی بر بلاک­چین، شناسه ­هایی یکتا و جهانی برای شهرهای هوشمند چین فراهم می­کند و هدف از این کار بهبود اتصالات و اشتراک داده بین این شهرها است. شهرهای هوشمند در چین از این هفته قادر به استفاده از کدهای هویت خود هستند.

ژانگ چائو، مدیر موسسه صنعتی و تحقیقات ” تکنولوژی کد” می­گوید که این سیستم ­ها به دست دولت چین پیاده‌سازی شده ­اند و اضافه می­کند: ” دولت چین این سیستم­ را به صورت مستقل و با قانون توزیعی یکپارچه، رزولوشن ذخیره‌ی توزیعی و کدهایی غیرقابل نفوذ توزیع و مدیریت خواهد کرد.”

چندین سال­ است که چین روی پیاده ­سازی شهر هوشمند به عنوان چالشی جدید و پیچیده ­تر از رشد انبوه جمعیت شهری­ اش، تمرکز کرده است.

ظهور ناگهانی شهرهای هوشمند در سطح جهان

شهرهای هوشمند طیف وسیعی از تکنولوژی­ها را به خدمت می­گیرند تا خدمات شهری را بهینه کنند. برخی از این خدمات عبارتند از ماشین­ های بدون راننده، انرژی­ های تجدیدپذیر، سیستم­ های ارتباطی و ساختمان­ هایی با مصرف انرژی کارآمد.

  • امارات متحده عربی در ماه جولای از نسخه اولیه “شهر هوشمند دبی” رونمایی کرد که هدفش تبدیل دبی به “اولین شهر مجهز به بلاک‌چین در سال ۲۰۲۱” و همچنین افزایش سلامت و آموزش مدیریت ترافیک و قابلیت نگهداری محیطی بود.
  • یک ماه بعد استارت­ آپی در سنگاپور با نام لایم­استون نت‌ورک، پروژه شهر هوشمند مبتنی بر بلاک­چینی برای پایتخت کامبوج یعنی شهر پنوم‌پن ارائه کرد. این پروژه در اوایل سال ۲۰۲۲ تکمیل می­شود و قرار است اشخاص و نهادهای زیادی مثل موسسات مالی، صاحبان برندهای خرده فروشی، شرکت­های تحلیل داده و اپلیکیشن­ های مسیریابی به آن بپیوندند. این استارت­آپ قصد دارد طی پنج سال آینده با کمک دولت­ های محلی، پروژه­ های شهر هوشمند را در جنوب شرق آسیا گسترش دهد.
  • در ماه سپتامبر، بنیاد یوتا تحقیق ۱۹صفحه­ ای با عنوان “پیش به سوی شهرهایی با فضای شفاف و باز” در مورد همکاری شهر تایپه واقع در تایوان با پروژه CityxChange تحت حمایت کمیسیون اروپا، منتشر کرده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram