control-system

همکاری دو شرکت برای اتصال تجهیزات PLC به شبکه اینترنت اشیا

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

راهکارهای یکپارچه PLC ، با همراه شدن پلتفرم وایرلس مای­ثینگِ شرکت بیهرتک و مانیتورینگ داده PLC و مجموعه نرم­­افزارهای تحلیل، اتصالاتی مقیاس پذیر، دوربرد و مقاوم برای ارتباطات داده PLC در محیط­­ های تجاری دور از دسترس و پیچیده فراهم می­­کنند.

ولفگانگ ثیم، مدیر ارشد بخش محصولات شرکت بیهرتک می­­گوید: ما با همراهی شرکت مجیک، فاصله بین فناوری اطلاعات و تکنولوژی عملیاتی بین محیط و سیستم­­های قدیمی را پر می­­کنیم. این راهکار یکپارچه PLC شما را قادر می­­سازد که به داده­­های ارزشمندی دست پیدا کنید که قبلا در سیستم­­های ایزوله و حلقه­­ بسته غیرقابل دسترس بودند.

پلتفرم یکپارچه مجیک داده‌های حساس مثل تگ های سخت افزاری را از PLC های براون­فیلد جمع­­­ آوری می­­کند و سیستم مای­­ثینگ از طریق اتصال به پلتفرم مجیک، این داده­­ها را در بستری قابل اعتماد و امن به یک ایستگاه مرجع دوردست می­­فرستد. این داده­­ها می­­توانند به یک پتلفرم ابری یا یک اپلیکیشن مانند Manufacturing Execution System یا راهکار Enterprise Resource Planning برای ذخیره، تحلیل یا بصری سازی،­ بازپخش و ارسال شوند. این راهکار به برنامه ­­نویسی PLC نیاز ندارد و از PLC های مختلف از برندهای مختلف (cross-vendor) و رابط­­های فیزیکی متنوع پشتیبانی می­­کند.

جرد ایوانز، مدیر عامل شرکت مجیک سیستمز می­­گوید:

اکثر دارایی­­ها، ماشین­­ها و تسهیلات صنعتی قدیمی به منظور اتصال با شبکه­­های خارج از فضای باز طراحی نشده­­اند. این مسئله انبار­­های بزرگی از داده را ایجاد می­­کند. راهکار یکپارچه PLC ما شرکت­­ها را قادر می­­سازد که تاسیسات براونفیلد (تاسیساتی که قبلا توسعه یافته و کاربرد داشته است) خود را بدون افزایش هزینه و دشواری­­های ساخت یک تاسیسات گرین­فیلد ( تاسیساتی که باید از صفر در زمینی که به این منظور در نظر گرفته شده ساخته شود ) یا برنامه­­نویسی مجدد PLC های قدیمی به کارخانه­­هایی دیجیتال تبدیل کنند.

اولین محصول راه­­اندازی­­شده بعد از این امضای قرارداد بین دو شرکت، سایت­­هایی برای یک شرکت بزرگ استخراج طلا و نقره در کانادا بود. این شرکت خواستار هوشمندسازی در فرآیند شست­و­شوی پشته (heap leach) بود اما به علت شرایط سخت محیطی، کابل­­های اترنت و راهکار­­های وایرلس قدیمی این امکان میسر نبود.این شرکت کانادایی با استفاده از راهکار یکپارچگی PLC های شرکت بیهرتک و مجیک، توانست داده­­های حساس PLC را از سیلو­­های آهکی ایزوله و منفصل قبلی به مرکز مدیریت بفرستد. این شرکت حالا می­­تواند به شکل بلادرنگ بر سیلو­­های آهک خود مانیتورینگ و نظارت داشته باشد و دید عملیاتی مورد نیاز خود به منظور جلوگیری از تاخیر­­های تولیدی پرهزینه و سفارش بیش از حد را در حالی به دست­­ بیاورد که امنیت و بهره­وری کارکنان را بهبود می­­بخشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram