105985099-1561397913657parliamentslip_winter_sidewalklabs

سایدواک لب طرح جامع شهر آرمانی تورونتو را منتشر کرد!

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

Sidewalk Labs متعلق به شرکت Alphabet برنامه‌ی ۱۵۰۰ صفحه‌ای برای منطقه “هوشمند” در تورونتو، کانادا منتشر کرده و این امر نشان می‌دهد خواهر شرکت گوگل در میان فشارهای محلی، بعضی از مشارکت‌های خود را پس می‌گیرد.

این کمپانی چهارساله، با هدف شهرسازی فوق پیشرفته، از یک سال و نیم پیش که به‌عنوان سرمایه‌گذار و توسعه‌دهنده‌ی زمین‌های اطراف اسکله در تورونتو انتخاب شد، با انتقاد شدیدی از سوی گروه‌های شهروندی و مدافعین حریم شخصی رو به رو شد. پروژه، که انتظار می‌رفت برای ردیابی افراد و فعالیت‌ها، تعداد زیادی سنسور و تکنولوژی را به ‌کار گیرد، در هفته‌های گذشته به‌عنوان قدرت تکنولوژی بزرگی که به خاطر جمع‌آوری داده زیر ذره‌بین قرار گرفته، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

دان دکتروف، مدیرعامل، در جلسه‌ای توجیهی خطاب به شهروندان و گروه‌های جامعه گفت:” شنیده‌ایم آن‌ها نمی‌خواهند ما توسعه‌دهنده‌ی کل اسکله باشیم. آن‌ها می‌خواهند ما حداقل های لازم را انجام دهیم که همه متفق القولند امید و رویایشان برای این اسکله است، بنابراین ما مسیرمان را به شکلی که فکر می‌کنیم این رویا را تحقق می‌بخشد، تغییر دادیم.”

  • پیاده‌روهای هوشمند بیشترین بهره را از داده‌های بلادرنگ و سیاست‌هایی می‌برند که بسته به تقاضا، کارآمدترین استفاده را از فضای پیاده رو فراهم می سازند.
  • سیگنال‌های ترافیک هوشمند که با قدم‌های عابرین کندتر تنظیم شوند. آن‌ها همچنین با وسایل نقلیه‌ی متصل یا خودران ارتباط برقرار می‌کنند تا سرعت رفت و آمد را آهسته‌تر و سریع‌تر کنند.
  • اولین محله‌ای که کاملا از الوار انبوه ساخته شده، نوعی فرآیند ساخت و ساز که برای المان‌های اصلی ساختمان‌های بزرگ از چوب استفاده می‌کند.
  • مبلمان قابل حمل خیابان‌ که موجب خلق خیابان‌های قابل تغییر برای جا دادن به عابرین و خرده فروشی‌های موقت را امکان‌پذیر می‌کند.
  • باربری “هاب لوجستیک” ویژگی برتر مرکز حمل‌ونقل با تحویل زیرزمینی است.
  • این پروژه قول حداقل ۱۷۰۰ واحد آپارتمان مقرون به صرفه را می‌دهد.

این کمپانی قصد دارد برای این مناطق ۳.۹ میلیارد دلار هزینه کند، این مقدار شامل سرمایه‌گذاری ۸۰ میلیون دلاری در ساخت کارخانه‌ی چوب بری نیز می‌شود. Sidewalk می‌گوید از شرکای محلی در اطراف اسکله و Villiers West، که آن را “منطقه‌ی ایده” می‌نامد، انتظار ۹۰۰ میلیون دلار مشارکت در سرمایه دارد. دکتروف می‌گوید Sidewalk قصد دارد ۱۰ درصد از سود دولت محلی در استفاده از “تکنولوژی‌های معلوم” به‌ کار گرفته در  منطقه‌ی ایده را به مدت ۱۰ سال دریافت نماید.

درحال‌حاضر این طرح به مشورت عمومی خواهد رسید، جاییکه سرانجام دولت در اواخر امسال یا اوایل ۲۰۲۰ تصمیم خود را اعلام خواهد ‌کرد.

دکتروف، جانشین سابق شهردار نیویورک، مایکل بلومبرگ، گفت طی یکسال و نیم گذشته، از ۲۱۰۰۰ شهروند در تورونتو نظرخواهی شده است. وی طی تماسی گفت:” برای ما ۱۸ ماه طول کشید چون سخت بود. ما بایستی روی ده‌ها طرح فکر می‌کردیم و دوباره فکر می‌کردیم. این کار مانند روبیک ۵۰ وجهی بود.”

برای مشاهده مستندات کامل (۱۵۰۰ صفحه) این پروژه می توانید به این لینک مراجعه کنید!

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram