ایجاد زیرساخت 5G برای توسعه اینترنت اشیا در سوئیس

ایجاد زیرساخت ۵G برای توسعه اینترنت اشیا در سوئیس

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

شرکت سوئیسی سانرایس با همکاری هواوی اقدام به راه‌اندازی اولین مرکز نوآوری مشترک ۵G با تمرکز بر اینترنت اشیا کردند.

این مرکز مشترک نوآوری علاوه براین که به ایجاد اکوسیستم ۵G در سوئیس کمک می‌کند، موجب پیاده‌سازی سناریوهای برنامه ۵G خواهد شد.

الاف ساوانته، مدیرعامل شرکت سانرایس می‌گوید: « با افتتاح اولین مرکز نوآوری مشترک ۵G در اروپا، ما به عنوان یک شرکت برتر ۵G در حال انجام یک گام مهم دیگر هستیم. آنچه امروز ارائه کرده‌ایم، پتانسیل عظیم برنامه‌های ۵G را برای بخش خصوصی و تجاری نشان می‌دهد. من به ویژه از این رویداد خوشحالم که ما اولین ارائه دهنده خدمات جهانی در بخش ۵G هستیم که یک سرویس ابری را با وضوح ۴K برای ۵G راه‌اندازی کرده‌ایم.»

در مرکز مشترک نوآوری، هواوی  یک OpenLab را اجرا خواهد کرد که مجهز به پیشرفته‌ترین فناوری است. در این مرکز توسعه‌دهندگان برنامه‌های ۵G می‌توانند از یک شبکه ۵G استفاده کنند تا برنامه‌ها یا رهیافت‌های خود را در شرایط واقعی ۵G قبل از راه‌اندازی، آزمایش کنند. همچنین هواوی برای اجزائی نظیر حسگرهای اینترنت اشیا  را برای تست تدارک دیده است.

رایان دینگ از مدیران هواوی می‌گوید: « یک تجارت موفق ۵G نیازمند محیط کسب و کار سالم و با پرستیژ است. این همان چیزی است که JIC برای آن ایجاد شده است یعنی تجربه، نوآوری و پرورش خدمات ۵G. من معتقدم که یک جرقه می‌تواند تحولی ایجاد کند و این چیزی است که JIC به دنبال آن است.»

هائوتائو وانگ مدیرعامل هواوی سوئیس می‌گوید: « این مرکز برای هواوی و صنعت بسیار مهم است. هدف از این کار تحریک اکوسیستم ۵G در سوئیس است تا ۵G واقعی را برای مشتریان در این کشور به  نمایش بگذاریم. با استفاده از این مرکز می‌توانیم نوآوری را در ۵G تحریک کنیم، فناوری که یکی از فناوری‌های هسته‌ای در یک دهه آینده است.»

از جمله کاربردهای ۵G، می‌توان به استفاده از آن در بخش کشاورزی اشاره کرد. اخیرا از این فناوری برای بهینه‌سازی تولید شیر گاو و پیگیری رفتار تغذیه‌ای در آنها استفاده شده است. هدف نهایی دستیابی به بیشترین تولید ممکن در شرایط مطلوب رفاه حیوانات است.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram