اینترنت اشیا در مواد غذایی و ابزارهای هوشمند

اینترنت اشیا در آشپزی و حتی غذا خوردن به شما کمک می‌کند!

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

اینترنت اشیا به تدریج در حال وارد شدن به خانه‌ها بوده و موجب افزایش هوشمندی منازل می‌شود. با این حال هنوز بسیاری می‌پرسند که اینترنت اشیا چه کاری برای مردم انجام می‌دهد. خوشبختانه برخلاف کاربردهای فانتزی اینترنت اشیا که پیش از این تصور می‌شد، اکنون کاربردهای جالب توجهی پیاده‌سازی شده است. در بخش مواد غذایی و آشپزی در اینجا ۵ ابزار اینترنت اشیا معرفی می‌شوند:

بشقاب هوشمند:

پیگیری مقدار غذایی که در طول روز می‌خوریم ممکن است برای برخی بسیار مهم باشد. اگر شما از جمله افرادی هستید که این موضوع برای‌تان مهم است بشقاب هوشمند را امتحان کنید. این ابزار در واقع دستگاهی است که هر آنچه که شما می‌خورید را اندازه‌گیری کرده و تجزیه و تحلیل می‌کند. این بشقاب در صورت مصرف بیش از حد غذا به فرد هشدار می‌دهد.

محدوده:

محدوده نام ابزاری است که با استفاده از آن می‌توان دمای گوشت را اندازه‌گیری کرد، با این ابزار می‌توانید دمای مورد نیاز گوشت را مشخص کنید. این دماسنج را می‌توان در طول آشپزی در  اجاق گاز قرار داد و از طریق اینترنت آن را کنترل کرد. با این کار می‌توانید در هرکجا که هستید مشخص کنید استیک شما چقدر خوب بپزد!

قطره:

این ابزار مانند یک سرآشپز روباتیک عمل کرده و تضمین می‌کند که همه چیز در حال انجام کار خود است. با این برنامه می‌توانید دستورالعمل‌های مورد نیاز خود را مرور کرده و بسته به ترجیحات خود آنچه که در اختیار دارید، آشپزی را کنترل کنید. زمانی که موقع آشپزی باشد، قطره می‌تواند با دیگر وسایل آشپزخانه ارتباط برقرار کرده و مطمئن شود که همه چیز مطابق دستورالعمل آشپزی در حال انجام است.

اور کوک:

اگر در پخت و پز مشکل دارید نگران نباشد، اور کوک یک مثال جالب از اینترنت اشیا است که می‌تواند برای شما آشپزی کند. به سادگی به آن دستورالعمل بدهید تا برایتان آشپزی کند. البته مواد را باید شما روی هم بریزید اما اور کوک بر کار شما نظارت می‌کند تا به صورت دقیق مواد به هم اضافه شده‌باشند و دستور آشپزی دقیق رعایت شده باشد.

سیپو:

این که یک نفر به اندازه‌ کافی آب ننوشد چیز عجیبی نیست، اما حفظ میزان آب بدن ضروری است. از این رو برنامه‌ی سیپو به برسی  میزان آب نوشیده شده در طول روز بپردازد و اگر فرد فراموش کرد آب بنوشید، میزان آب مصرفی به کاربر هشدار داده می‌شود. این برنامه شما را ترغیب می‌کند تا سطح آب مورد نیاز بدن خود را در حد ایده‌آل نگه دارید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram