اینترنت اشیا بیمارستان

اینترنت اشیا امنیت نوزادان را در بیماستان افزایش می‌دهند

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

 

 

یکی از جالب‌ترین جنبه‌های اینترنت اشیا انطباق‌پذیری آن است. در محیط‌هایی نظیر بیمارستان این امکان بسیار فایده‌بخشی دارد. اینترنت اشیا می‌تواند خدمات گسترده‌ای در بخش بیمارستانی ارائه کند که در اینجا به ۵ مورد از این مواهب اینترنت اشیا در بیمارستان پرداخته می‌شود:

۱-خطای کمتر:

انسان‌ها همیشه با خطا همراه هستند و شیوع خطای پزشکی یکی از بزرگترین مشکلات سیستم‌های بهداشتی و درمانی بوده که هر سال نزدیک به بیست میلیارد دلار هزینه روی دوش سیستم درمانی می‌گذارد. اینترنت اشیا می‌تواند به جلوگیری از خطای پزشکی کمک کند. برای مثال مچ‌بندهای دست بیمار می‌تواند به پرستار و پزشک کمک کند تا اطمینان حاصل کند که دارو صحیح برای بیمار تجویز شده است و مانع از خطای استفاده از داروی نادرست شود.

۲-فرآیندهای کارامد:

ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی باید دقت بیشتری صرف بیماران کنند که بخشی از این وقت و انرژی صرف کارهای دستی می‌شود در حالی که اینترنت اشیا می‌تواند کارهای دستی را به حداقل رسانده و مانع از هدر رفت زمان شود. این کار به کارکنان بیمارستان امکان می‌دهد تا روی فعالیت‌های دیگر خود تمرکز کنند. مرکز پزشکی بوستون برای افزایش کارایی از حسگرهای بی‌سیم در یخچال‌ها استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل شود که نمونه‌های خون و دارو در دمای مناسب نگهداری می‌شوند. آنها از اینترنت اشیا برای تحویل خودکار دارو استفاده می‌کنند به طوری که دارو از طریق صدها پمپ تزریق برای بیمار استفاده می‌شود.

افزایش امنیت:

نگرانی زیادی برای امنیت بیمارستان وجود دارد، مجهز بودن نوزدان به برچسب‌های بی‌سیم یا خاموش کردن آسانسورها از راه دور و قفل‌کردن درها هنگام خارج شدن نوزاد بدون مجوز از جمله کاربردهای اینترنت اشیا در بخش بیمارستانی برای ارتقاء امنیت است. این برچسب‌ها برای فقدان همخوانی مادر و نوزاد نیز برای کاهش خطا کمک می‌کند.

افزایش پاکیزگی:

ما انتظار داریم که کارمندان بیمارستان همیشه پاکیزگی را رعایت کنند برای این کار نظارت دقیق بر بهداشت پرسنل ضروری است. سیستم‌های اینترنت اشیا کمک می‌کنند تا کارکنان پروتکل‌های مناسب برای شستشوی دست را رعایت کنند تا عفونت بیمارستانی به حداقل برسد.

نظارت دائمی بر بیمار:

نظارت دائمی بر بیمار بسیار مهم است و دریافت اطلاعات مستمر به افزایش شانس درمان بیمار کمک شایانی می‌کند. حسگرهای اینترنت اشیا می‌توانند علائم حیاتی را بررسی کرده و به صورت مستمر اطلاعات را به پزشک ارائه دهند.

تغییرات آهسته در سیستم بهداشت و درمان:

بسیاری از بیمارستان‌ها ارزش اینترنت اشیا را درک کرده‌اند به طوری که در حال حاضر بیمارستان‌ها به سوی حفظ الکترونیکی داده‌های بیمار رفته‌اند. داده‌های بزرگ و اینترنت اشیا پتاسیل زیادی برای حوزه بهداشت و درمان دارد اما باید اندکی صبر کرد تا این فناوری‌ها به صورت کامل در بیمارستان‌ها پیاده‌سازی شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram