33

پوشک هوشمند، ابزاری برای کنترل بهتر شرایط کودک

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

 

 

برخی والدین علاقه‌مند رصد علائم حیاتی کودک خود هستند اما بیشتر آنها مایل به اشتراک‌گذاری داده‌های کودک با یک شرکت خصوصی نیستند. شرکت پمپرز یک سیستم هوشمند برای کمک به والدین طراحی کرده است که در آن از یک حسگر ویژه‌ استفاده شده است. این محصول که لومی (Lumi) نامیده می‌شود در واقع یک پوشک هوشمند بوده که می‌تواند میزان ادرار و خواب کودک را اندازه‌گیری کرده و از طریق یک اپلیکیشن این اطلاعات را ارائه دهد. این برنامه از طریق یک مانیتور قادر به اندازه‌گیری رطوبت و دمای اتاق است و والدین می‌توانند این شرایط را به صورت منظم رصد کنند. در واقع این فناوری یک ابزار برای تجزیه و تحلیل وضعیت کودک است.

این محصول که به ارتباط بیشتر والدین با نوزاد کمک می‌کند در حال حاضر وارد بازار برخی کشورها شده است. در این محصول امکان ارتباط از طریق بلوث تدارک دیده شده است به طوری که والدین می‌توانند با استفاده از این رابط بفهمند که آیا کودک ادرار کرده است یا خیر.

پوشاک هوشمند یکی از فناوری‌های در حال رشد با هدف کمک به کودکان است. پیش از این فناوری دیگری به نام Mimo Baby به بازار عرضه شده بود که قادر است طیف وسیعی از موارد مرتبط با علائم حیاتی کودک را اندازه‌گیری کند و آنها را به برنامه زمان زمانی والدین اضافه کند. چنین فناوری به والدین کمک می‌کند تا نگرانی کمتری نسبت به تغذیه کودک داشته باشند یا اطلاعات مهم کودک را به اطرافیان والدین ارائه دهد. جوراب هوشمند کودک، تخت‌خواب هوشمند و بطری شیر هوشمند از دیگر فناوری‌های این حوزه است که به هوشمند‌تر شدن محیط اطراف کودک کمک می‌کند.

شایان ذکر است که پوشک هوشمند پمپرز با همکاری ورلی که بخشی از شرکت گوگل است ساخته شده است. واشنگتون پست چندی پیش گزارشی منتشر کرد که در آن خبر از توافق گوگل به مقامات مسئول آمریکایی داده شده است. این توافق پس از تحقیقاتی منعقد شد که در آن نشان داده شده بود هک اطلاعات مربوط به کودک می‌تواند خطرناک باشد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram