55555555555555

استفاده از اینترنت اشیا برای کمک به بیماران مبتلا به صرع

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

به تازگی دستگاهی برای تشخیص وقوع حملات تشنج در بیماران مبتلا به صرع طراحی شده‌است که یک ابزار پوشیدنی هوشمند و مجهز به سیستم هشدار دهنده است که می‌تواند زندگی افرادی که مبتلا به بیماری صرع هستند را نجات دهد . این ابزار عملیات تشخیص هوشمند و ارسال هشدار را بر عهده دارد. اجزای اصلی مورد استفاده این ابزار شتاب‌سنج، حسگر فشار، حسگر فشار قلب و چارچوب اینترنت اشیا هستند.

صرع نوعی بیماری عصبی است که باعث افزایش ناگهانی فعالیت مغز می شود، این امر باعث ایجاد اختلال در مغز و ایجاد تشنج می شود. بسیاری از افراد از صرع رنج می برند و برای رنج های خود به درمان نیاز دارند، بنابراین  برای رفع نیاز آنها از چارچوب‌های اینترنت اشیا استفاده می‌شود. این دستگاه علائم زیستی را از بدن دریافت و به صورت یک سیگنال رمزگذاری شده منتقل می کند. گیرنده سیگنال رمزگذاری شده را به عنوان سیگنال رمزگشایی بدست می آورد و برای هشدار به پزشکان و سرپرستان بیمار پیام می فرستد. از این رو با استفاده از این ابزار می توان بیمار را قبل از بروز حمله تشنج نجات داد.

این دستگاه الکترونیکی با استفاده از چارچوب اینترنت اشیا مراقبت های بهداشتی را برای همه از راه دور انجام می دهد و سیستم هوشمند را در مراقبت های بهداشتی پیشرفت می کند. هدف اصلی این پروژه تهیه یک ابزار الکترونیکی مبتنی بر اینترنت اشیا برای بیماران صرع است تا از صدمات تشنج و حملات قلبی محافظت کنند. این ابزار علائم های بدن انسان را بدست می آورد از این رو می تواند از بروز ناگهانی حمله تشنج جلوگیری کند.

بیمارانی که تحت درمان صرع قرار می‌گیرند ، با پارامترهای جسمی مختلف از جمله صدا ، نظارت می‌شوند . این دستگاه یک سیستم هوشمند ارائه می دهد که ازحسگرها برای یافتن سلامت بیمار از آن استفاده می کنند و از اینترنت برای آگاه کردن پزشک استفاده می‌شود.

در این سیستم  از حسگر دما و همچنین ضربان قلب استفاده می‌شود. سیگنال به دست آمده از حسگرها برای ارائه سیستم هشدار به یک میکروکنترلر ارسال می شود که به نوبه خود به یک صفحه نمایش وصل شده است. تغییراتی که توسط سیستم مانند افزایش ضربان قلب یا درجه حرارت مشاهده شده است، سیستم درمورد وضعیت بیماران از طریق اینترنت اشیا به کاربر هشدار می دهد و همچنین جزئیات ضربان قلب و دمای بیمار را از طریق اینترنت نشان می دهد. بنابراین  سیستم ردیابی سلامت بیمار مبتنی بر اینترنت اشیا کاملا ً از اینترنت برای نظارت بر سلامت بیمار استفاده می‌کند .

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram