دانشگاه هوشمند هاوایی

دانشگاه هاوایی از اینترنت اشیا برای بهینه‌سازی مصرف انرژی استفاده می‌کند

در < 1 دقیقه این متن را بخوانید

 

 

دانشگاه هاوایی با نصب پلتفورم اینترنت اشیا اقدام به راه‌اندازی «دانشگاه هوشمند انرژی» در ده پردیس این دانشگاه کرد.

این پروژه با همکاری بلوپیلار و با حمایت مالی شتابدهنده المنتال انجام شده است. هدف از این پروژه ایجاد سامانه‌ای با مصرف انرژی صفر  تا سال ۲۰۳۵ در دانشگاه است.

دفتر مدیریت انرژی این دانشگاه از پلتفورم اینترنت اشیا برای دسترسی به میزان مصرف انرژی صفر استفاده می‌کند به طوری که داده‌ها به صورت زنده در اختیار این دفتر قرار می‌گیرد. این پلتفورم مسئولان دانشگاه را قادر می‌سازد تا از ۲۶۰۰ نقطه در هر ثانیه داده دریافت کنند.

داده‌های مربوط به انرژی از بیش از ۳۰ ساختمان دانشگاه دریافت می‌شود تا مدیریت داده‌های انرژی بهینه‌سازی شده و کارایی انرژی افزایش یابد. با این کار می‌توان به توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر دانشگاه کمک کرد.

این دانشگاه از این داده‌ها استفاده کرده تا مقدار نفرساعت کار مورد نیاز در ماه برای بررسی اطلاعات، جمع‌آوری و خوانش دستی اطلاعات کاهش یابد.

این سامانه با واحد رصد انرژی، کنتورهای انرژی، سامانه‌های خودکار ۳۰ ساختمان و همچنین ۴۴ سامانه فتوولتائیک  خورشیدی قابل یکپارچه شده است.

ملیز توپینگ، مدیر بخش مدیریت انرژی دانشگاه هاوایی می‌گوید: « یکی از اولین مراحل در مدیریت انرژی، امکان کنترل داده‌ها است. این پروژه به ما اجازه چنین کاری را می‌دهد. شما نمی‌توانید چیزی که قادر به اندازه‌گیری آن نیستید را مدیریت کنید. در حال حاضر ما می‌توانیم بفهمیم که چه چیزهای کارایی دارند و چه چیزهایی کارایی ندارند. ما می‌توانیم با داشتن این اطلاعات بهتر تصمیم بگیرم. داشتن این اطلاعات می‌تواند به ما در بهبود عملکرد در مدیریت انرژی کمک کند.»

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram