اینترنت اشیا در نفت و گاز

دلیل رشد تقریبا ۷ درصدی اینترنت اشیا در صنعت نفت و گاز چیست؟

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

 

 

براساس پیش‌بینی‌های انجام شده توسط موسسه برگ اینسایت ( Berg Insight)، تعداد دستگاه‌های مجهز به فناوری اینترنت اشیا مورد استفاده در صنایع گاز و نفت بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۳، رشد ۶.۸ درصدی را تجربه خواهد کرد.

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که تعداد دستگاه‌هایی که منجر به گسترش ارتباطات تلفن همراه و ماهواره ای در صنایع نفت و گاز می‌شوند، از ۱.۳ میلیون در سال ۲۰۱۸ به ۱.۹ میلیون تا سال ۲۰۲۳ خواهد رسید. مهمترین دلیل این افزایش تعداد ادوات متصل به اینترنت اشیا در این بازره زمانی در صنعت نفت و گاز نیاز به کنترل از راه دور مخازن و تجهیزات صنعتی است که در بخش های میان‌دستی و یا پایین‌دستی قرار دارند.

هر چند که بخش حمل و نقل در بخش بالادستی رشد سریع‌تری خواهد داشت، مخابرات مبتنی بر تلفن همراه یک گزینه محتمل برای جایگزینی به جای فناوری رادیویی است که دلیل این امر بهبود پوشش آنتن‌های ۴G LTE در آمریکای شمالی است.

پیشرفت‌های فناوری به صورت مستمر در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود که این روند بر بازار تاثی مثبتی بگذارد و این موضوع کاهش قیمت نفت را که طی سال‌های اخیر اتفاق افتاده، جبران می‌کند.

اغلب فروشندگان تجهیزات اتوماسیونی سرمایه‌گذاری های هنگفتی را در توسعه پلتفرم های نرم افزاری انجام می دهند تا کاربران مرتبط با ارتباطات دیجیتالی و تجزیه و تحلیل های پیش بینی شده، را مورد حمایت قرار دهند.

در رابطه با بحث ارتباطات نیز،پیشگامی‌های مختلفی در جهت ترویج و پذیرش فناوری‌های همراه  در صنایع کاربردی راه‌اندازی شده است.

در اوایل سال ۲۰۱۹، برخی از تامین کنندگان تجهیزات فناوری‌های همراه همچون Sierra Wireless، Cisco، MultiTech Systems، GE ،  Encore Networks با همکاری صنایع مختلف، اتحادیه‌ای موسوم به Utility Broadband را جهت پیشبرد توسعه شبکه های خصوصی LET مرتبط با صنایع زیرساختی مهم، ایجاد کردند.

فردریک استالبرند، تحلیلگر IoT موسسه برگ اینسایت می‌گوید: «عامل اصلی ایجاد ثبات در بازار مرتبط با کنترل از راه دور مسائل، شرکت‌هایی همچون Quorum Software و DataOnline  است که در سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹، بترتیب با ۶ و ۳ صنعت مختلف، همکاری داشتند. شرکت‌های دیگری نیز در حال رشد هستند تا به عنوان بازیگر کلیدی در صنعت نفت و گاز بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ در بخش اینترنت اشیا شناخته شوند.»

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram