پیاده‌سازی آزمایشی اینترنت اشیا در مزارع استرالیا

پیاده‌سازی آزمایشی اینترنت اشیا در مزارع استرالیا

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

دولت محلی ایالت ویکتوریا جزئیات مربوط به فناوری‌های اینترنت اشیا که برای کشاورزان این ایالت ارائه خواهد شد را اعلام کرد. این فناوری‌ها به‌صورت کارآزمایی در برخی مزارع این ایالت پیاده‌سازی خواهد شد. البته هنوز تامین‌کنندگان این فناوری‌ها یا فناوری‌های شبکه‌ کننده در این آزمایش انتخاب نشده‌اند.

دولت ویکتوریا اخیرا اعلام کرده بود که به دنبال انجام آزمون برای اینترنت اشیا در مزارع این ایالت است. دور اول این آزمون، به‌صورت پایلوت بوده و قرار است ۱۰۰ مزرعه برای انجام آزمون ثبت‌نام کنند. در دور دوم این آزمون تعداد مزارع افزایش یافته و ۵۰۰ مزرعه دیگر را نیز شامل خواهد شد.

شرکت‌کنندگان در این آزمون باید حداقل یک برنامه اینترنت اشیا را برای دو سال اجرا کرده و اطلاعات آن را به اشتراک بگذارند. دولت نیز گزارشی مختصر از فناوری‌هایی موجود در این برنامه ارائه خواهد کرد. این آزمون به دنبال رصد پارامترهای مختلف است.

یکی از این اهداف این پروژه، جمع‌آوری اطلاعات برای کمک به تصمیم‌سازی است به طوری که اطلاعات جمع‌آوری شده و در گزارش‌های تحلیلی مختلف ارائه می‌شود. در این پروژه امکان رصد هوا و شرایط جوی وجود دارد به طوری که دما، رطوبت نسبی، سرعت هوا، جهت وزش باد، تابش خورشید، میزان بارش و تابش فعال برای فتوسنتز رصد می‌شود. رطوبت خاک نیز از پارامترهای مورد پایش است که در آن رطوبت، دما و میزان مواد مغذی خاک بررسی می‌شود. حسگرها قادر خواهند بود تا برخی عوامل نظیر رطوبت روی برگ، شبنم و میزان نور را نیز رصد نمایند. سرعت رشد گیاه و وضعیت رشد میوه‌ها نیز قابل پایش است. میزان رشد گیاه و میوه با این حسگرها قابل اندازه‌گیری بوده و همچنین قطر ساقه و میوه با کمک دندومتر تعیین می‌شود. این فناوری به کشاورزان کمک می‌کند تا ارزیابی مقایسه‌ای انجام داده تا از زمان برداشت محصول مطلع شوند. این فناوری آب مورد نیاز گیاه را رصد کرده و استرس کم آبی را برای مدیریت بهتر گزارش می‌دهد.

دولت ویکتوریا در انتظار پروپوزال از سوی شرکت‌های تامین کننده فناوری اینترنت اشیا است تا از کمک آنها برای انجام این آزمون استفاده کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram