همکاری مشترک در اینترنت اشیا و شبکه توزیع برق

همکاری دو شرکت برای استفاده از اینترنت اشیا در شبکه توزیع برق

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

 

دو شرکت  اوتیلیدیتا (Utilidata) وآیترون( Itron) اخیرا اعلام کردند که همکاری مشترکی برای ارائه فناوری جدیدی در حوزه برق آغاز کرده‌اند.این دو شرکت قرار است برای مکانیزه و بهینه‌سازی شبکه توزیع برق و ایجاد راندمان بیشتر با استفاده از اینترنت اشیا مشارکت کنند.

در این برنامه همکاری مشترک، قرار است، قابلیت های بهینه سازی ولتاژ AdaptiVolt Utilidata  در دسترس قرار گیرد. این فناوری به عنوان یک سامانه هوشمند توزیع در کنتورها و سایر دستگاه‌های موجود به کار می‌رود، دستگاه‌هایی که در آن از Open Way Riva IoT Itron استفاده شده است.
فناوری AdaptiVolt Utilidata از اطلاعات در زمان واقعی تجهیزات سیستم شبکه توزیع برای بهینه‌سازی نیروی برق و کاهش مصرف انرژی استفاده می‌کند. ادغام با پلتفرم OpenWay Riva Itron ، فناوری AdaptiVolt را قادر می سازد از داده های بیشتر کنتور پیشرفته (AMI) استفاده کرده، با استفاده ایجاد امکان ذخیره بیشتر انرژی ، بیشینه بهره وری از شبکه پست های برق برای کاربر نهایی  فراهم شود.

کاربران می‌توانند از برنامه هوشمند و توزیع برای بهینه‌سازی عملکرد شبکه و قابلیت اطمینان بالاتر، تحقق اهداف بهره‌وری انرژی ، ادغام منابع انرژی توزیع شده (DER) و صرفه جویی در انرژی استفاده کنند. علاوه بر این، شرکت آیترون برای مشتریان امکان استفاده از AdaptiVolt برای افزایش بهینه انرژی فراهم کرده و همچنین به اپراتورهای شبکه این امکان را می‌دهد تا با استفاده از داده های جمع‌آوری شده توسط کنتورها و راه حل Itron AMI بهینه‌سازی را در شبکه برق انجام دهند.
جوش برومبرگر، مدیر اجری اوتیلیدیتا می‌گوید: «شرکت ایترون جایگاه منحصر به فردی در اختیار دارد تا بتواند با بهره گیری از رویکرد ابتکاری، به کاربران شبکه برق کمک کند تا بهینه سازی سطح ولتاژ(VVO)  را انجام دهد.

وی افزود: «از طریق این همکاری مشترک، ما مشتاقانه منتظریم تا از خدمات استقرار سریع‌تر، آسان‌تر و کارآمدتر VVO استفاده کنیم. همچنین به دنبال توسعه  کاربردهای بیشتر برای این سامانه توزیع هوشمند هستیم.»

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram