666

خدمات مراقبتی بهتر به سالمندان با اینترنت اشیا

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

شرکت هوم‌استی با استفاده از اینترنت اشیا سالمندان را در منازل مورد پایش قرار می‌دهد تا هرگونه حرکت (نظیر زمین‌خوردن یا دشواری در حرکت) و حتی بی‌حرکتی غیرمعمول را در زندگی سالمندان شناسایی کرده و در صورت نیاز به کمک آنها بشتابد. این کار با استفاده از حسگرهایی انجام می‌شود.

 

هوم‌استی (HomeStay Care) یک شرکت استرالیایی است در بخش ارائه خدمات به افراد سالخورده در منازل آنها فعالیت دارد. این شرکت در نیوزلند و سنگاپور نیز شعبه دارد و اخیرا با شرکت اسنس سکیوریتی قراردادی منعقد کرده است تا از فناوری خانه هوشمند این شرکت برای مراقبت از سالمندان استفاده کند.

هوم‌استی در حال حاضر فناوری شرکت اسنس را برای ایجاد خانه هوشمند مورد استفاده قرار داده است، که در آن با استفاده از حسگرهایی اقدام به پایش مستمر منزل می‌کند. این حسگرها قادراند تا حرکت یا عدم حرکت در خانه را شنسایی کند و از طریق یک تلفن اضطراری موارد مشکوک را به مرکز کنترل مخابره کنند.

این پلتفورم از تحلیل داده‌ها و رصد کاربر (سالمندان) برای تشخیص وضعیت منزل استفاده می‌کند تا مشخص کند سالمند در حال انجام فعالیت‌های روزمره است یا دچار مشکل شده است. مسئولان این شرکت می‌گویند که با استفاده از این فناوری می‌توان به صورت مستمر سالمندان را پایش کرد و در صورت نیاز به امکان تصمیم‌گیری سریع و بهتر را برای آنها فراهم می‌کند. با این کار مراقبت‌های غیرضروری به حداقل می‌رسد و پاسخگویی به نیاز سالمند با کارایی بالاتری انجام می‌شود.

هوم‌استی اعلام کرده که با یک شرکت نرم‌افزاری قراردادی منعقد کرده که به آنها کمک می‌کند تا خدمات با کیفیت بالاتری را ارائه دهند. این شرکت می‌گوید که در حال حاضر نماینده انحصاری شرکت اسنس در آسیا و اقیانوسیه بوده و راهکارهای بهداشتی و ایمنی خودکار را برای سالمندان در این مناطق ارائه می‌دهد. هوم‌استی اعلام کرد که این حق را دارد که در صورت نیاز نرم‌افزارهایی برای بهبود عملکرد سامانه‌های شرکت اسنس مورد استفاده قرار دهد.

شرکت اسنس راهکارهای زندگی هوشمند مختلفی نظیر فناوری سیستم اضطراری شخصی، حسگرهای گرمایی، مغناطیسی و حرکتی را برای انالیز و تحلیل فعالیت‌ سالمندان ارائه می‌دهد که می‌توان این فناوری‌ها را با پلتفورم‌های نرم‌افزاری هوم‌استی ترکیب کرد و در نهایت سامانه‌ای برای ایجاد ارتباط میان سالمندان و دیگر اعضاء خانواده ارائه کرد.

هوم‌استی اعلام کرده که در حال حاضر از فناوری‌های اسنس برای خانه هوشمند خود استفاده کرده است. براساس توافق‌نامه همکاری مشترک میان دو شرکت، شرکت هوم‌استی باید ۴ درصد از فروش خود را به این شرکت پرداخت کند و همچنین لازم است طی سه سال آتی حداقل یک میلیون دلار از محصولات این شرکت را به فروش برساند.

مسئولان شرکت هوم‌استی معتقداند که این قرارداد می‌تواند به مراقبت بهتر از سالمندان در منطقه کمک شایانی کند و پیشنهادهای درمانی را در بخش معلولیت گسترش دهد.

به اعتقاد مدیرعامل شرکت هوم‌استی، این توافق‌نامه فرصت راهبردی برای این شرکت است تا به بازارهای جدیدی دست پیدا کرده و رشد بالقوه‌ای در درآمدهای خود داشته باشد.

اسنس سکیوریتی یکی شرکت خصوصی است که در سال ۱۹۹۴ تاسیس شده است و در حال حاضر ۳۰ میلیون سیستم در جهان به فناوری این شرکت متصل هستند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram