1111

استفاده از اینترنت اشیا برای نظارت از راه‌دور آبیاری مزارع استرالیا

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

یکی از شرکت‌های استرالیایی فعال در حوزه اینترنت اشیا، برای افزایش کارایی زنجیره غذایی اقدام به استفاده از سیستم ماهواره‌ای و حسگرهای اینترنت اشیا برای پایش وضعیت مخازن آب و مدیریت مصرف آب در مزارع استرالیا کرده است تا در نهایت بهره وری تولید محصولات کشاورزی بهبود یابد.

 

گوانا (Goanna) یکی از شرکت‌های تابعه دیسکاوری است که در حوزه اینترنت اشیا کشاورزی فعالیت دارد. این شرکت همکاری مشترکی با شرکت میریوتا آغاز کرده تا با استفاده از سیستم ماهواره‌ای این شرکت، روشی برای مدیریت از راه‌دور و بهینه‌سازی مصرف آب در مزارع استرالیا ارائه کند.

گوانا می‌گوید این سیستم از حسگرهایی برخوردار هستند که قابلیت ایجاد ارتباط مستقیم با ماهواره را داشته و می‌توانند نظارت از راه دور با قیمت مناسب را انجام دهند کاری که پیش از این انجام نشده بود.

این دو شرکت قرار است با همکاری مشترک، تعدادی ادوات سنجش باران و دستگاه‌های کنترل مخازن آب تولیدکنند و از آنها به صورت آزمایشی برای مزارعی در استرالیا استفاده شود.

براساس گزارش‌های منتشر شده توسط گوانا، نظارت از راه دور در دهه‌ گذشته به عنوان یک رویکرد کارآمد برای مدیریت آب در مزارع شناخته شده است اما هزینه این فناوری نسبتا بالا بوده و به سخت‌افزارها و ادوات ارتباطی پیچیده نیاز دارد. تا پیش از این حسگرهای دقیقی برای این کار وجود نداشته و پشتیبانی لازم برای پیاده‌سازی این فناوری وجود نداشته است.

گفته می‌شود که مدیریت داده‌ها و دسترسی به برنامه‌های کاربردی به این دو شرکت کمک می‌کند تا راهکاری ارزان و ساده برای پیاده‌سازی فناوری نظارت از راه دور ارائه کنند.

در اطلاعیه ماه اوت این شرکت آمده است که آنها در حال تهیه پیش‌نویس سفارش دستگاه سنجش باران و محصولات رصد مخزن هستند که این سفارش احتمالا در ماه اکتبر نهایی می‌شود و قیمت این فناوری مشخص خواهد شد. با این حال خبری که در ماه ژوئن در وب سایت این شرکت قرار گرفته بود حاکی از سفارش اولیه ۳۰۰ دستگاه برای تحویل ماه اکتبر بود.

GoRain یک دستگاه خودکار سنجش باران با نصب ساده است که امکان کنترل بارش را برای کشاورز فراهم کرده و قابلیت سرچ رویدادهای گذشته را نیز دارد.

GoTank یک رهیافت زنده و مستمر برای پایش سطح مخازن آب است. اگر شما دامدار هستید نیاز به مخازن آب دارید که این فناوری برای شما مناسب خواهد بود.

GoCombo یک فناوری ترکیبی بوده که در آن ازGoRain و GoTank استفاده شده است. اما قیمت این فناوری برای مصرف کننده قابل قبول و منطقی است.

این شرکت می‌گوید که تعاملات آتی این فناوری با سامانه‌های هوشمند وجود خواهد داشت و می‌توان ترکیبی از فناوری‌های مختلف نظیر سامانه پیش‌بینی وضع هوا، نقشه‌برداری بارش و پیش‌بینی خشکسالی را با این فناوری به صورت یکجا داشت.

شرکت گونا پیش از این اعلام کرده بود که  از پلتفورمی حاوی حسگرهای رطوبت خاک استفاده می‌کند تا داده‌های مربوط به این پارامتر را جمع‌آوری و به تولیدکنندگان پنبه ارائه کند. این فناوری به دلیل هزینه کم  و کارایی بالا برای کشاورزان بسیار ایده‌آل است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram