Untitled

چرا به زودی ادوات اینترنت اشیا در صنعت نفت و گاز افزایش می‌یابد؟

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

نیاز به نظارت از راه‌دور مخازن و تجهیزات صنعتی موجب رشد ۶.۸ درصدی تعداد ادوات اینترنت اشیا نصب شده در صنعت نفت و گاز تا سال ۲۰۲۳ خواهد شد.

 

موسسه برگ‌اینسایت (Berg Insight) پیش‌بینی می‌کند که بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۳، تعداد ادوات اینترنت اشیا نصب شده در صنعت نفت و گاز ۶.۸ درصد افزایش یابد.

گزارش این موسسه نشان می‌دهد که تعداد دستگاه‌های دارای خط ارتباط تلفنی یا ماهواره‌ای در صنعت نفت و گاز نیز از ۱.۳ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۸ به ۱.۹ میلیون دستگاه در سال ۲۰۲۳ خواهد رسید.

عاملی اصلی افزایش نصب دستگاه‌های مجهز به فناوری IoT، نیاز به نظارت از راه‌دور مخازن و تجهیزات صنعتی در بخش‌های میان‌رده و پایین‌دستی است.

علاوه‌براین انتظار می‌رود که ادامه پیشرفت‌های فناورانه تاثیر مثبتی بر بازار داشته باشد، هرچند که پیش از این کاهش قیمت نفت موجب تاثیر منفی در این بازار شده بود.

فروشندگان فناوری‌های خودکار سرمایه‌گذاری سنگینی روی به کارگیری پلتفورم‌های نرم‌افزاری کرده‌اند تا از آن برای پشتیبانی از تحلیل‌های پیش‌بینی کننده، استفاده کنند.

در بخش مخابرات و ارتباطات، چندین طرح برای ترویج استقرار فناوری‌های ارتباطی در صنعت نفت و گاز راه‌اندازی شده است. در اوایل سال ۲۰۱۹، ارائه‌دهندگان خدمات تلفن‌های همراه نظیر سیرا وایرلس، سیسکو، مولتی‌تک سیستمز و جی‌ای اقداماتی برای پیشبرد توسعه شبکه‌های LTE در صنایع مهم زیرساختی انجام دادند که به توسعه اینترنت اشیا کمک می‌کند.

فردریک استالبرند، تحلیل‌گر اینترنت اشیاء در موسسه برگ‌اینسایت می‌گوید: « بیشتر بازیگران کلیدی در بازار برای ترویج رهیافت‌های نظارت از راه دور، شرکت‌های خصوصی هستند که بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ سه تا شش شرکت را تحت پوشش گرفته‌اند. بسیاری از شرکت‌ها، رشد و توسعه را به عنوان راهبرد کلیدی خود در نظر خواهند گرفت. انتظار می‌رود که شرکت M&As در میان شرکت‌های ارائه دهنده فناوری‌های مربوط به اینترنت اشیاء صنعتی در صنعت نفت و گاز بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ قرار گیرد.»

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram