1

مزیت‌های اینترنت اشیا برای مقابله با گرسنگی در جهان

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

اینترنت اشیا قادر است در چند بخش مهم در طول زنجیره تولید مواد غذایی به افزایش کارایی و جلوگیری از هدر رفت مواد غذایی کمک کند. با این کار می‌توان امیدوار بود که هدر رفت در این صنعت کاهش یابد و به تقلیل تعداد گرسنگان در جهان کمک شود.

 

آمار جهانی نشان می‌دهد که بیش از ۸۰۰ میلیون نفر در جهان هر شب سر گرسنه بر بالین می‌گذارند که این رقم در حال افزایش است. با رشد جمعیت جهان موضوع تامین غذا بسیار حیاتی و مهم‌تر شده و فناوری‌های مختلف برای کمک به این چالش به کار گرفته می‌شوند.

اینترنت اشیا می‌تواند نقش مهمی در این صنعت ایفا کند و متخصصان معتقداند که اینترنت اشیا از چند منظر قادر به کمک به حل مشکل غذا در جهان است:

بهبود بهره تولید و ذخیره‌سازی:  بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از تولید مواد غذایی معمولا به هدر می‌رود، پیش از این به بازار مصرف برسد. اینترنت اشیا می‌تواند با رصد مواد غذایی به کشاورز اطلاعات لازم به منظور حفظ و نگهداری را ارائه دهد. این موضوع برای سبزیجات و میوه‌ها که آسیب‌پذیری بیشتری دارند، مهمتر است.

بهبود شبکه توزیع:  در جنوب و جنوب شرق آسیا، بیش از ۹۰ درصد از هدر رفت در طول ذخیره‌سازی و انتقال اتفاق می‌افتد. بهبود شبکه توزیع امکان کاهش این هدر رفت را دارد، که برای این کار اینترنت اشیا می‌تواند رصد دائمی مواد غذایی را انجام داده و اطلاعات برای تصمیم‌گیری به موقع ارسال شود. رهگیری کامیون‌های حمل و نقل،  شناسایی مسیرهای بهتر برای توزیع و رصد شرایط داخل کامیون‌ها از جمله نقاط موثر اینترنت اشیا در بهبود شبکه توزیع صنعت مواد غذایی است.

پایش زنجیره تولید: سیستم نظارتی اینترنت اشیا می‌تواند مواد غذایی آسیب‌پذیر را به سامانه‌های هشدار دهنده مجهز کند تا در صورت وجود پتانسیل تغییر شرایط مطلوب، هشدار لازم ارسال شود و اقدامات پیشگیرانه و احتیاطی برای کاهش ضایعات و بهبود کیفیت محصول ارائه شود. این سامانه می‌تواند ایمنی مواد غذایی گرانقیمت را رصد کرده و از سلامت دائمی آن اطمینان حاصل کند.

تاثیرگذاری در الگوها و عادت‌ها: با بهبود عادت‌های خرید می‌توان تولید زباله غذایی را به حداقل رساند. یخچال‌های هوشمند با رصد کیفیت و کمیت مواد غذایی هشدارهایی برای سفارش خرید ارسال می‌کند که این هشدارها و اطلاعات می‌تواند برای تغییر الگوی خرید مورد استفاده قرار گیرد.

افزایش ماندگاری محصولات: اینترنت اشیا می‌تواند غذاهایی که هنوز سالم هستند را  باکمک حسگرهای دقیق شناسایی کرده و به فروشندگان کمک کنند تا این محصولات را به سرعت به فروش برسانند. در حال حاضر در دانمارک یک فروشگاه راهبرد کاهش زباله مواد غذایی را اجرا کرده و نتایج موفقیت‌آمیزی به دست آورده است.

به اشتراک‌گذاری غذا: در هتل‌ها، رستوران‌ها و برخی فروشگاه هر روزه مقداری مواد غذایی دور ریخته می‌شود در حالی که اینترنت اشیا می‌تواند به صاحبان این مشاغل کمک کند تا این مواد غذایی که هنوز قابل استفاده است را وارد شبکه‌های توزیع دیگر نظیر خیرین محلی کند.

بنابراین می‌توان انتظار داشت که اینترنت اشیا در بخش  تولید و ذخیره‌سازی به افزایش کارایی تولید مواد غذایی کمک کند، در شبکه توزیع بهترین مسیرهای توزیع را ارائه کرده و در طول فرآیند توزیع نیز پایش دائمی محصولات را انجام دهد، در زنجیره تولید محصولات را رصد کرده و هشدارهای لازم را به تولیدکننده برای جلوگیری از هدر رفت یا آسیب دیدن مواد غذایی ارائه دهد، الگوهای خرید را در مصرف‌کنندگان تحت تاثیر قرار داده و در فروشگاه‌ها به شناسایی مواد غذایی سالم کمک کند و در نهایت اگر غذای اضافی در رستوران یا فروشگاه وجود دارد شبکه‌های توزیع نظیر خیرین محلی را شناسایی کرده و این غذا پیش از فاسد شدن در این شبکه‌ها توزیع شوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram