9201065

ساعت مچی اینترنت اشیا برای نظارت بر سلامت افراد بیمار یا سالخورده

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

شرکت وان لایف ساعت مچی مبتنی بر اینترنت اشیا (IoT) ارائه کرده که با استفاده از آن پزشک یا پرستار می‌تواند بیمار را از راه دور زیرنظر داشته باشد. این فناوری علائم حیاتی و حتی حرکات بیمار را نیز نظار می‌کند و در صورتی که فرد سالخورده زمین بخورد نیز به سرعت پیغام هشدار به پرستار یا خانواده ارسال می‌شود.

 

شرکت وان لایف تکنولوژیز (OneLife Technologies) ساعت مچی هوشمندی برای استفاده در بخش سلامت ارائه داده است که می‌توان از آن برای افراد سالخورده یا بیماران مبتلا به دردهای مزمن استفاده کرد.

این ساعت هوشمند از مرحله ردیابی عبور کرده و می‌تواند فعالیت‌های کاربر را رصد کند، مسائل از پیش‌تعیین شده را یادآوری کند و به فناوری هشداردهی مجهز است. AT&T یک ابزار پوشیدنی پیشرفته مبتنی بر اینترنت اشیا بوده که داده‌های مهم پزشکی و سلامت را جمع‌آوری کرده و به فضای ابری منتقل می‌کند تا پزشکان و پرستاران این امکان را دهد که از وضعیت سلامت کاربر مطلع شوند.

با استفاده از این ساعت مبتنی IoT، پزشک می‌تواند با دقت بالا بیمار را تحت نظر داشته باشد و در صورت نیاز به کمک بیمار بشتابد. برای ساخت این ساعت از شبکه LTE با مصرف پایین استفاده شده است، شبکه‌ای که برای ادوات اینترنت اشیا طراحی شده است. بهره‌برداری از این شبکه موجب کاهش مصرف انرژی شده و عمر باتری افزایش یابد و همچنین طراحان را قادر می‌سازد تا وزن ساعت را کاهش دهند.

رابرت واگنر، مدیرعامل شرکت وان‌لایف می‌گوید: « با ارائه این ساعت هوشمند ما یک گام به مفهوم هاب سلامت نزدیکتر می‌شویم و به ما برای تبدیل شدن به یک پلتفورم سلامت عمومی پیشرو در جامعه کمک می‌کند. همه ما بهترین مراقبت‌های بهداشتی ممکن را برای عزیزان‌‌مان، به ویژه با افزایش سن، خواستاریم. این سطح از خدمات با استفاده از ساعت هوشمند AT & T امکان پذیر می‌شود.»

این فناوری اطلاعاتی درباره ضربان قلب، موقعیت حرکتی و خواب بیمار ارائه می‌کند. این اطلاعات با استفاده از پروتوکل بلوتوث به سایر ادوات پزشکی قابل انتقال است. برای مثال دستگاه سنجش قند خون یا دیگر تجهیزات رصد سلامت می‌توانند به هم متصل شوند و اطلاعات بیشتری درباره سلامت بیمار به پزشک منتقل کنند.

جوموزل از مدیران بخش اینترنت شیاء این پروژه می‌گوید: « ساعت هوشمند متصل شده با ادوات پزشکی یک گام رو به جلو در بخش مراقبت‌های سلامتی است. توانایی اتصال پزشک به بیمار، یک مصداق از مدل مراقبتی جدید است. شبکه ما به بخش سلامت و درمان کمک می‌کند تا از راه دور بیماران را زیر نظر داشته باشند تا درصورت بروز اتفاق یا حادثه‌ای، هشدار دریافت کنند.»

این ساعت هوشمند ابزاری با ارزش برای ارائه‌دهندگان خدمات پزشکی به منظور نظارت بر وضعیت بیماران به ویژه افراد سالخورده است. این فناوری می‌تواند زمان خوردن دارو را یادآوری کند، در صورت زمین‌خوردن بیمار موضوع را تشخیص و گزارش دهد، مجموعه‌ای از خدمات قابل تنظیم برای شرایط خاص را داراست، سوابق پزشکی کاملا رمزگذاری شده از طریق داشبورد مبتنی بر فضای ابری قابل دسترسی است، تجزیه و تحلیل با هوش مصنوعی انجام می‌شود، امکان اتصال به این فناوری با هر نوع سیستم‌عاملی فراهم است.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram