9120456

آغاز نصب کنتورهای هوشمند برق در ایالت واشنگتون

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

شرکت ویریزون قرار است کنتورهای هوشمند را جایگزین کنتورهای قدیمی در ایالت واشنگتون کند. این کنتور‌ها برای مدیریت انرژی مناسب بوده و عملکرد بهتری نسبت به کنتورهای رایج دارند.

 

شرکت ویریزون (Verizon) برای نصب و راه‌اندازی کنتور‌های هوشمند در شبکه برق ایالت واشنگتون انتخاب شد. قرار است کنتور‌های هوشمند به همراه پلتفورم اینترنت اشیا این شرکت جایگزین کنتور‌های قدیمی در این ایالت شوند و با استفاده از این پلتفورم انرژی هوشمند، خدمات کاربردی بیشتری به مصرف‌کنندگان ارائه شود.

جی اولاینین، مدیر محصول و نوآوری کسب و کار شرکت ویرزیون درباره این قرارداد و چگونگی کنترل کنتورها با پلتفورم شبکه ویرزیون می‌گوید: « قرار است ۳۳ هزار کنتور هوشمند در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ و نیمه اول ۲۰۲۰ نصب و راه‌اندازی شود. این کنتورها توسط یک شرکت توزیع‌کننده محلی از شرکت اکلارا خریداری شده و در اختیار ما قرار داده شده است. ما پلتفورم خود را برای این کنتورها به کار می‌بریم.»

وی  مزیت‌های مختلفی را برای این کنتورها و پلتفورم هوشمندسازی آنها عنوان می‌کند.  بهبود مدیریت قطع برق، اعلام هشدار برای مسائلی که می‌تواند منجر به قطعی برق شود، بهبود صورت‌حساب‌دهی و خدمات مشتری، بهبود دقت در گزارش‌دهی کنتور و افزایش کارایی عملیاتی کنتورها از جمله مزایایی است که در کنتورهای هوشمند فعلی دیده شده است.

مدیر محصول و نوآوری کسب و کار شرکت ویرزیون می‌گوید: « کنتورهای هوشمند مجهز به مودم‌های نسل چهار (۴G LTE) بوده  که قابل نصب در منازل و شرکت‌ها است. ۴G LTE برای ادوات اینترنت اشیا بسیار ایده‌آل است.»

کنتورهای هوشمند در محاسبه اطلاعاتی که مورد نیاز است، خطای کمتری دارند و خوانش دقیقی را برای مشترکان و سرویس دهندگان، فراهم می کنند. میزان مصرف انرژی توسط مشترک، می تواند به صورت آنی، از راه دور و بدون نیاز به کنتورخوان به مرکز فرستاده شود. یکی از مشکلاتی که در گذشته وجود داشت، این بود که مشترکان گاهی کنتورهای خود را دستکاری می کردند تا میزان مصرف برق را جعل کنند، اما با نصب کنتورهای هوشمند انجام این قبیل کارها غیرممکن است و به راحتی می توان هر گونه جعل و تخلف را شناسایی کرد.

ویریزون تا کنون با شرکت‌های مختلفی در  آمریکا کار کرده و خدمات مختلفی در حوزه هوشمندسازی سیستم‌های توزیع و مصرف برق ارائه کرده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram