970204

ساخت مچ‌بند اینترنت اشیا نوزدان برای رصد علائم حیاتی

در ۲ دقیقه این متن را بخوانید

با استفاده از فناوری اینترنت اشیا (IoT)، مچ‌بندی برای نوزادان ساخته شده که می‌تواند علائم حیاتی نوزاد را رصد کند. برای ساخت این محصول از فناوری تراشه IoT شرکت سکوانز استفاده شده است.

 

سکوانز کامیونیکیشنز (Sequans Communications) اعلام کرد شرکت دعاتریکس (Daatrics) قصد دارد تا با استفاده از یکی از فناوری‌های سکوانز اقدام به تولید  ابزار پوشیدنی برای نوزدان کند.

Neebo یک دستگاه قابل پوشیدن نوآورانه برای کودکان است که اطلاعات آماری حیاتی از نوزاد را به والدین مخابره می‌کند. دعاتریکس از فناوری Monarch  شرکت سکوانز استفاده می‌کند فناوری که در واقع یک تراشه مبتنی بر اینترنت اشیا بوده که برای ساخت ادوات قابل پوشیدن طراحی شده است.

آندری خیرولایف، مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت دعاتریکس می‌گوید: « ما تراشه IoT شرکت سکوانز را برای تولید محصول Neebo انتخاب کردیم چرا که این تراشه بسیار کوچک بوده و برای تولید ادوات پوشیدنی نوزادان ایده‌آل است. همچنین این تراشه قابل اطمینان بوده و همیشه و همه جا در دسترس است و آرامش روحی مورد نظر را برای کاربران ایجاد می‌کند. این تراشه یکی از بالغ‌ترین و قابل اعتمادترین رهیافت‌های IoT در جهان است.»

Neebo یک دستبند کوچک در حد سکه یک پنی است به طوری که می‌توان آن را روی مچ دست نوزاد نصب کرد تا بتواند علائم مهم حیاتی نظیر نرخ ضربان قلب، اشباع اکسیژن، وضعیت حرارتی و محیط صوتی را رصد و برای والدین ارسال کند.

جرج کارم، مدیرعامل شرکت سکوانز می‌گوید: « ما بسیار خرسندیم که تراشه IoT ما برای تولید Neebo مورد استفاده قرار گرفته است. ویژگی‌های نظارتی متعددی در این محصول قرار داده شده که در قالب یک دستگاه پوشیدنی زیبا طراحی و ساخته شده است.»

این تراشه کوچکترین تراشه ارتباطی LTE در جهان است از مود صرفه‌جویی در مصرف برق و دریافت ناپیوسته نیز پشتیبانی می‌کند که این کار موجب طولانی‌تر شده عمر باتری می‌شود. این دستگاه از فناوری موقعیت‌یابی Polte برای رهگیری دقیق با مصرف انرژی کم بهره‌مند است که در آن تنها از امواج LTE استفاده می‌شود. همچنین فیلتر صوتی قابل برنامه‌ریزی برای پشتیبانی از باندهای صوتی بین‌المللی در این محصول استفاده شده است. گواهی استفاده از اپراتورهای کشورهای مختلف برای این محصول گرفته شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram